Sieć sklepów meblowych ABRA otworzyła trzy nowe sklepy – Portal PR - 24PR
Sieć sklepów meblowych ABRA otworzyła trzy nowe sklepy

30.04.2010 Kategoria: Placówki. Autor: ipis

Ogólnopolska sieć sklepów meblowych ABRA powiększyła się o trzy nowe sklepy: w Rzeszowie, Przemyślu i Siemianowicach Śląskich. Obecnie ABRA S.A. zarządza siecią 76 sklepów meblowych zlokalizowanych w 62 miastach na terenie całej Polski oraz bazą logistyczną liczącą 6 magazynów. Łączna powierzchnia nowych sklepów to ponad 2 250 m2. Otwarcie kolejnych punktów handlowych to część strategii rozwoju firmy, zakładającej zwiększenie liczby placówek i wzrost udziału w rynku meblowym.

Sklep w Rzeszowie o powierzchni 650 m2, został otwarty 24 kwietnia w Centrum Handlowym Nova przy ul. Rejtana 67. Jego otwarcie związane jest z relokacją istniejącego już w Rzeszowie sklepu w bardziej dogodne miejsce dla zakupów meblowych.

W Przemyślu sklep ABRA uruchomiony został w dniu 22 kwietnia w Galeria Blue Park przy ul. Lwowskiej (700 m2 powierzchni handlowej). W Siemianowicach Śląskich nowy sklep otwarto przy ul. Niepodległości 27 (powierzchnia ok. 900 m2). W tych miastach marka ABRA jest obecna po raz pierwszy. Wszystkim otwarciom towarzyszyło bardzo duże zainteresowanie mieszkańców, którzy licznie odwiedzali nowe sklepy, korzystając z okazjonalnych promocji i obniżek.

-Niemal co miesiąc otwieramy nowy salon meblowy. Od początku 2010 roku uruchomiliśmy już 5 sklepów, a od września 2009 roku, a więc od początku naszego roku obrachunkowego, 8 nowych placówek. W niedalekiej przyszłości planujemy dalsze otwarcia i rozwój sieci sklepów franczyzowych – mówi Piotr Krzanowski, Prezes Zarządu spółki ABRA S.A. – W 2010 roku mija 20 lat funkcjonowania naszej firmy. W tym czasie staliśmy się liczącą siłą w branży meblowej w Polsce. Dzięki przemyślanej strategii i wsparciu JD Group zamierzamy nadal zwiększać udział w rynku i poszerzać naszą ofertę – dodaje.

ABRA S.A. to ogólnopolska sieć sklepów meblowych posiadająca obecnie ok. 5 procent udziału w rynku meblowym. ABRA S.A. jest częścią międzynarodowego koncernu JD Group z siedzibą w RPA. Koncern notowany jest na giełdzie w Johannesburgu i posiada ponad 1.000 obiektów handlowych, zgrupowanych w 9 sieciach handlowych na terenie RPA, zajmujących się sprzedażą detaliczną mebli, artykułów RTV/AGD oraz sprzętu komputerowego.
Obecnie sklepy ABRA to ponad 50 tys. m2 powierzchni handlowej i 2 miliony obsłużonych klientów każdego roku. W zeszłym roku, mimo kryzysu na rynkach, firma odnotowała ponad 8 procentowy wzrostu sprzedaży. W nowych sklepach ABRY zatrudnienie znalazło 25 osób. Łącznie w sieci ABRA pracuje obecnie 883 pracowników, w dalszym ciągu zatrudniane są nowe osoby.

Firma została wyróżniona w 2008 roku srebrnym Laurem Konsumenta w kategorii „Odkrycie Roku” i Złotym Laurem w roku 2009.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.