Wrocławskie lotnisko przygotowuje wsparcie dla Krakowa – Portal PR - 24PR
Wrocławskie lotnisko przygotowuje wsparcie dla Krakowa

15.04.2010 Kategoria: EVENT. Autor: ipis

Port Lotniczy Wrocław rozpoczął przygotowania do ewentualnego przyjęcia samolotów, kierowanych z Krakowa, gdzie w niedziele odbędą się uroczystości pogrzebowe prezydenta RP i Jego Małżonki.

– Wrocławskie lotnisko jest gotowe na przyjęcie od kilku do kilkunastu maszyn – na razie jednak nie ma oficjalnych informacji o tym, czy i ile samolotów faktycznie zostanie skierowanych do Wrocławia – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. W tej chwili główne przygotowania do obsługi delegacji, przylatujących na uroczystości żałobne i pogrzebowe koncentrują się na lotniskach w Krakowie, Warszawie i Katowicach.
Na Strachowicach został powołany specjalny zespół, który we współpracy ze służbami działającymi w porcie lotniczym, opracowuje ewentualny plan działania. Szacuje się, że bez utrudnień dla ruchu pasażerskiego wrocławskie lotnisko jest w stanie przyjąć od kilku do kilkunastu maszyn – w zależności od ich wielkości. Opracowywany jest też specjalny scenariusz wsparcia dla lotniska Kraków Balice na wypadek trudnych warunków atmosferycznych.

Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu położony jest w południowo-zachodniej części Wrocławia, w odległości ok. 10 km od centrum miasta, w pobliżu budowanej Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, którą będzie można się dostać na lotnisko między innymi z autostrady A4. Oferuje połączenia lotnicze z 30 portami europejskimi, m.in. z Rzymem Ciampino, Paryżem Beauvais i Oslo Torp. Prognoza ruchu lotniczego na 2010 rok zakłada, że z usług wrocławskiego lotniska skorzysta 1 milion 700 tysięcy pasażerów. W roku 2011 Port Lotniczy Wrocław powiększy się o nowy terminal. Przepustowość wyniesie wtedy ponad 3,5 mln pasażerów rocznie, docelowo będzie można obsłużyć 7 mln osób.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.