Zainspiruj innych swoją wyobraźnią w konkursach Akademii Techniki! – Portal PR - 24PR
Zainspiruj innych swoją wyobraźnią w konkursach Akademii Techniki!

08.04.2010 Kategoria: Konkursy. Autor: ipis

Ruszyła Akademia Techniki, a wraz z nią konkursy dla uczniów i nauczycieli. Jesteś osobą kreatywną o nieograniczonym potencjale wyobraźni? Zaprezentuj swój talent, weź udział w konkursie i wygraj wspaniałe nagrody!

Już od marca animatorzy programu edukacyjnego – Akademia Techniki odwiedzają gimnazjalistów z całej Polski, aby dzielić się z młodzieżą swoją wiedzą na temat najnowszych technologii. W ramach Akademii oprócz uczestnictwa w niecodziennej lekcji techniki prezentującej zastosowanie nowoczesnych technologii w mikrofalówce i telewizorze LED, teraz także można wziąć udział w niezwykłych konkursach dla uczniów i nauczycieli.

Gimnazjaliści z całej Polski mają szansę wykazać się kreatywnością i talentem twórczym w konkursie literackim pt. „Ja – kreator przyszłości”. Każdy młody człowiek może zgłosić się do konkursu
i samodzielnie, bądź w grupie przyjaciół, napisać wiersz, opowiadanie lub też tekst piosenki na temat własnej wizji technologii przyszłości. Warunek jest jeden: posiadanie niczym nieograniczonych pokładów wyobraźni!

Twórcy Akademii Techniki nie zapomnieli również o nauczycielach. To oni są mentorami, których głównym zadaniem jest zainspirowanie uczniów i zachęcenie ich do poznawania świata
i urzeczywistniania ciekawych pomysłów. Konkurs dla nauczycieli pod nazwą „Ucz i inspiruj” wyłoni najciekawszy scenariusz lekcji techniki. Organizatorzy konkursu pragną zachęcić pedagogów do stworzenia zajęć odbiegających od rutynowych lekcji. Zadaniem nauczycieli będzie zabranie swoich młodych podopiecznych w niezapomnianą podróż po krainie nowoczesnych technologii. Zwyczajna lekcja ma zostać zastąpiona przez fascynujące zajęcia z wykorzystaniem sprzętów codziennego użytku, w czasie którego młodzież będzie chłonąć przekazywaną im wiedzę.

W obu konkursach na zwycięzców oraz ich szkoły czekają atrakcyjne nagrody: sprzęt elektroniczny (netbooki, aparaty, telefony, telewizory) oraz gadżety ufundowane przez firmę Samsung Electronics Polska.
Zgłoszenia do konkursów należy nadsyłać do 1 czerwca 2010 r. na adres e-mail wskazany
w regulaminach konkursowych dostępnych na stronie www.akademiatechniki.pl. Zachęcamy do udziału!

Akademia Techniki to wspólny projekt firmy Samsung Elektronics oraz Centrum Nauki Kopernik. Więcej informacji o programie na stronie www.akademiatechniki.pl

* * *
Samsung Electronics jest światowym liderem w produkcji półprzewodników, sprzętu telekomunikacyjnego, cyfrowych nośników informacji oraz rozwiązań integrujących technologie cyfrowe. W roku 2008 sprzedaż spółki holdingowej osiągnęła wartość 96 miliardów USD. Firma zatrudnia około 164 000 pracowników w ponad 179 oddziałach w 62 krajach i składa się z dwóch głównych działów: Digital Media & Communications oraz Device Solutions. Firma Samsung Electronics, uznawana za jedną z najszybciej rozwijających się marek globalnych, jest czołowym producentem telewizorów cyfrowych, układów pamięci, telefonów komórkowych oraz ciekłokrystalicznych ekranów TFT. Więcej informacji na stronie www.samsung.pl.

Centrum Nauki Kopernik prowadzi nowoczesną komunikację naukową poprzez wystawy interaktywne skierowane do różnych grup odbiorców, pokazy i warsztaty o tematyce naukowej, debaty i dyskusje oraz działania z pogranicza nauki i sztuki. Misją Centrum jest rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się oraz inspirowanie dialogu społecznego na temat nauki. Gdy zostanie ono otwarte w III kwartale 2010 roku nad Wisłą, będzie jedną z największych i najnowocześniejszych tego typu instytucji w Europie.
Centrum Nauki Kopernik jest instytucją kultury powołaną i finansowaną przez: Miasto Stołeczne Warszawa, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej. Więcej informacji na stronie www.kopernik.org.pl.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.