10 tysięcy mam o swoim powrocie do pracy – Portal PR - 24PR
10 tysięcy mam o swoim powrocie do pracy

28.05.2010 Kategoria: STYL ŻYCIA. Autor: ipis

W ramach akcji „Mama wraca do pracy” pod patronatem marki Bebilon ponad 10 tysięcy polskich mam opowiedziało o swoich decyzjach, nadziejach i obawach związanych z powrotem na rynek pracy.

Polskie mamy, wracając do pracy, mają różne potrzeby oraz wiele dylematów i wyzwań, z którymi muszą się zmierzyć. Aż 10 tys. z nich opowiedziało szczerze o tym trudnym momencie w ich życiu w ankiecie opublikowanej na stronie www.mamawracadopracy.pl, w ramach akcji, której patronem jest marka Bebilon. Dzięki tej wiedzy i prowadzonej wokół zagadnienia debacie, otrzymają one od specjalistów pomoc w rozwiązywaniu problemów związanych z rozpoczęciem na nowo aktywności zawodowej.

„Jesteśmy przekonani, że młoda mama to świetny pracownik i warto ją zatrudnić” – powiedziała Magdalena Smolińska, kierownik marki Bebilon z firmy NUTRICIA Polska, odpowiedzialna za prowadzenie akcji „Mama wraca do pracy”. „Dobrze rozumiemy kwestie, z jakimi zmaga się taka mama i dlatego w ramach naszej akcji chcemy sprawić, by powrót do pracy był dla niej i dla jej dziecka jak najprostszy”.

Chcąc kompleksowo podejść do sytuacji młodych Polek, organizatorzy akcji przeprowadzili w kwietniu badanie ankietowe skierowane do kobiet w ciąży oraz młodych matek, które chcą wrócić lub niedawno wróciły do pracy. Mamy opowiadały w nim o tym, kiedy wracają do pracy, pod czyją opieką zostawiają dziecko, z jakich powodów wracają do pracy oraz jakie emocje im towarzyszą, jak przygotowują siebie i dziecko do rozstania oraz czego oczekują od pracodawcy w tym trudnym dla nich okresie.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.