3M wyróżnione za zrównoważony rozwój – Portal PR - 24PR
3M wyróżnione za zrównoważony rozwój

06.05.2010 Kategoria: Konkursy. Autor: ipis

Koncern otrzymał prestiżowe wyróżnienie Gold-Class przyznawane spółkom notowanym w ramach Dow Jones Sustainability Index

Notowany na giełdzie w Nowym Jorku amerykański koncern 3M otrzymał 20 kwietnia prestiżowe wyróżnienie Gold-Class. Jest ono przyznawane wąskiej grupie firm, notowanych w ramach Dow Jones Sustainability Index, szczególnie wyróżniających się w swojej działalności biznesowej ekologicznym podejściem.

Dow Jones Sustainability Index jest corocznym rankingiem 1000 wiodących na świecie firm, których działalność bazuje na modelu zrównoważonego rozwoju. W ramach indeksu, firmy osiągające najlepsze rezultaty w obszarze zrównoważonego rozwoju, mogą dodatkowo uzyskać prestiżowe wyróżnienie Gold-Class. Jest ono przyznawane przez firmę Sustainability Asset Management z siedzibą w Zurychu, która zajmuje się inwestowaniem wyłącznie w przedsiębiorstwa, których działalność jest korzystna dla środowiska. Sustainability Asset Management co roku ocenia w tym zakresie spółki notowane na giełdzie Dow Jones Global Total Stock Market Index.

Wyróżnienie Gold-Class to dla koncernu 3M uhonorowanie za prowadzoną od blisko 35 lat ekologiczną politykę firmy i wcielanie w każdym obszarze jego działalności zasad zrównoważonego rozwoju – mówi Keith J. Miller, manager ds. środowiska i zrównoważonego rozwoju w 3M Environmental, Health and Safety. – Od 1975 roku 3M kieruje się zasadami opracowanego przez firmę tzw. programu 3P. Jego nazwa pochodzi od skrótu Pollution Prevention Pays. Program opiera się na filozofii wyeliminowania zanieczyszczeń u źródła między innymi poprzez modyfikacje procesów produkcyjnych, zmiany w składzie i konstrukcji produktów oraz recykling i ponowne użycie odpadów. Łatwiej jest zaradzić problemom ekologicznym u ich źródła. Jest to korzystniejsza praktyka, zarówno ze strony biznesowej, jak i społecznej oraz środowiskowej. Co roku przeprowadzamy ewaluację naszych wewnętrznych programów, aby wzmocnić zrównoważone podejście w zakresie zarządzania i ochrony środowiska, a także aby wprowadzić nowe programy i usprawnienia.

Za swoją działalność ekologiczną i zgodną z zasadami zrównoważonego rozwoju koncern 3M niedawno otrzymał również, po raz szósty z rzędu, nagrodę Energy Star Sustained Excellence. Jest ona przyznawana przez Amerykańską Agencję Ochrony Środowiska (E.P.A.) oraz Departament Energii (D.O.E.).

Działania zmierzające do zmniejszenia wpływu na środowisko oraz wpisujące się w ideę zrównoważonego rozwoju podejmowane są w oddziałach i zakładach produkcyjnych 3M na całym świecie. Zakład 3M Poland we Wrocławiu jako jeden z trzech zakładów firmy w Europie osiągnął zaplanowane na lata 2006 – 2009 cele dotyczące redukcji o 20% zużycia energii, wody oraz ilości wytwarzanych odpadów w stosunku do stanu z roku 2005.

O 3M

3M będąc uznanym liderem w dziedzinach badania i rozwoju, produkuje tysiące innowacyjnych produktów na potrzeby dziesiątek różnych rynków m.in. bezpieczeństwa i ochrony zdrowa. Kluczową siłą 3M jest zastosowanie więcej niż 40 odmiennych platform technologicznych – często w połączeniu – dzięki którym dostosowuje się do szerokiego zakresu potrzeb klienta. Przy sprzedaży wynoszącej 23 mld USD, 3M zatrudnia 74 000 osób na całym świecie i prowadzi działalność w ponad 60 krajach.

W celu uzyskania dodatkowych informacji, proszę odwiedzić stronę internetową: www.3m.com

O 3M Poland

3M Poland Sp. z o.o. jest filią koncernu Minnesota Mining and Manufacturing i została założona w Polsce w 1991 roku. Centrala mieści się w Kajetanach k/Warszawy, a biura regionalne w Gdańsku, Katowicach i Wrocławiu. 3M Poland posiada zakłady produkcji medycznej i przemysłowej we Wrocławiu, Skomielnej i Janinowie. 3M Poland posiadaw swojej ofercie ponad 10 000 produktów.

W celu uzyskania dodatkowych informacji, proszę odwiedzić stronę internetową: www.3m.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.