Baumit wśród polskich finalistów European Business Awards – Portal PR - 24PR
Baumit wśród polskich finalistów European Business Awards

10.05.2010 Kategoria: Konkursy. Autor: ipis

Firma Baumit znalazła się wśród 25 firm reprezentujących Polskę podczas drugiego etapu konkursu European Business Awards. Główną nagrodą rywalizacji jest prestiżowe wyróżnienie Ruban d’Honneur.

European Business Awards to niezależny program stworzony, by promować dobrze prosperujące i innowacyjne przedsiębiorstwa w Europie. W tym roku do konkursu zgłosiło się 3.500 firm z 8 europejskich krajów. Do ostatecznego etapu zakwalifikowano 25 polskich firm, wśród których znalazła się firma Baumit.

Jury złożone z niezależnych ekonomistów, liderów biznesu oraz reprezentantów mediów uważnie przeanalizowało każde zgłoszone przedsiębiorstwo. Finalistów doceniono przede wszystkim za sukcesy osiągnięte w ciągu ostatnich 18 miesięcy, innowacje, etyczne podejście do biznesu, a także działania PR i stan finansowy.

Ostateczni zwycięzcy konkursu zostaną ogłoszeni na Gali, która odbędzie się 29 lipca. W jej czasie reprezentanci najlepszych przedsiębiorstw zostaną uhonorowani wyróżnieniami Ruban d’Honneur.

Baumit to czołowy austriacki producent materiałów budowlanych. Firma obecna jest w 29 krajach Europy, w tym od 16 lat w Polsce, gdzie posiada trzy zakłady produkcyjne: w Bełchatowie, Piotrkowie Trybunalskim i Łowiczu. Obecnie budowana jest czwarta fabryka Baumit w Pobiedziskach koło Poznania. Szczególnie silną pozycję na polskim rynku materiałów budowlanych, koncern zdobył w zakresie sprzedaży tynków maszynowych i kompletnych systemów ociepleń budynków. Ponadto oferta produktowa Baumit obejmuje m.in. produkty do: układania płytek ceramicznych (linia Baumacol) renowacji, ogrodów i skwerów, a także jastrychy, wyprawy wierzchnie, zaprawy murarskie oraz produkty gipsowe.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.