Bezpieczne i komfortowe – baterie termostatyczne Grupy Armatura – Portal PR - 24PR
Bezpieczne i komfortowe – baterie termostatyczne Grupy Armatura

10.05.2010 Kategoria: Dom i ogród. Autor: ipis

Chwile spędzone pod prysznicem, czy w wannie powinny być przyjemne. Jednak nieoczekiwane zmiany temperatury wody na zbyt zimną, czy gorącą są dla każdego niemiłym doświadczeniem. Funkcjonalne baterie termostatyczne Grupy Armatura utrzymują stałą temperaturę wody, dzięki czemu zapewniają nam niezbędne podczas kąpieli spokój i odprężenie.

W tradycyjnych bateriach dwu i jednouchwytowych temperaturę wody reguluje się odkręcając odpowiednio kurki z ciepłą i zimną wodą, bądź poprzez ustawianie uchwytu w optymalnej pozycji. W obu przypadkach regulacja zabiera niemało czasu, a uzyskany efekt możemy szybko utracić na skutek zmiany ciśnienia, czy przypadkowego przesunięcia uchwytu bądź pokrętła.

Dopasowane do indywidualnych potrzeb
Baterie termostatyczne mają wbudowany termostat, który reguluje temperaturę wypływającej wody, reagując na jej każdą zmianę. Termostat utrzymuje temperaturę nawet wówczas, gdy w instalacji występują skoki ciśnienia. W sytuacji, nagłego odcięcia dopływu wody zimnej, baterie termostatyczne automatycznie ograniczają wypływ wody gorącej.

Obsługa baterii termostatycznej jest łatwa i wygodna. Urządzenie posiada dwa pokrętła. Jedno z nich służy do ustawiania mocy strumienia, drugie wyposażone w skalę stopni Celsjusza jest regulatorem temperatury. W bateriach zamontowany jest także przycisk „przeciwpoparzeniowy” koloru czerwonego, który uniemożliwia przypadkowe przesunięcia kurka i wypływ wody o temperaturze większej niż 38°C. Ustawienie wody powyżej tej temperatury jest możliwe tylko po zwolnieniu blokady. Niektóre modele baterii termostatycznych są dodatkowo wyposażone w przycisk koloru zielonego ograniczający strumień wypływającej wody do ok. 50%. Jest to przydatna funkcja zwłaszcza przy niektórych czynnościach np. myciu rąk – stosowanie niewielkiego strumienia wody zapobiega jej rozchlapywaniu, a przez to również niepotrzebnemu zużyciu. Wszystkie baterie termostatyczne wyposażone są w zaworki zabezpieczające przed przepływem zwrotnym.

Baterie termostatyczne to doskonałe rozwiązanie w domach, w których są małe dzieci lub osoby starsze. Są szczególnie polecane do natrysków, w których płynąca woda będzie stale ustawiona na optymalnej dla nas temperaturze. Natomiast zastosowane w wannach ułatwią przygotowanie kąpieli, podczas której nie będziemy musieli kontrolować temperatury dolewanej wody.

Grupa Armatura posiada w swojej ofercie baterii termostatycznych zarówno modele wannowe, jak i natryskowe w trzech seriach: Exclusive, Standard oraz Classic. Baterie charakteryzują się solidnym wykonaniem i atrakcyjnym designem. Dzięki nim zapewniamy sobie i swojej rodzinie bezpieczeństwo oraz komfort podczas kąpieli, a nasza łazienka nabierze wyjątkowego, luksusowego charakteru. Ponadto możliwość szybkiej regulacji i zachowania wcześniejszych ustawień pozwolą nam zaoszczędzić wodę, a także nasz cenny czas.

Producent: Grupa Armatura
www.kfa.pl

Grupa Armatura jest wiodącym polskim producentem baterii, zaworów i grzejników aluminiowych. Główną ofertę firmy stanowi szeroka gama baterii łazienkowych i kuchennych oraz natrysków, Uzupełnieniem oferty są zawory, oraz grzejniki aluminiowe wraz
z elementami montażowymi.
Wysoka klasa produktów i świadczonych usług jest nadrzędną wartością charakteryzującą firmę.
W celu zapewnienia komfortu klientom, Grupa Armatura posiada rozbudowaną sieć dystrybucyjną, obejmującą hurtownie instalacyjno-sanitarne, hipermarkety budowlane oraz sklepy patronackie.
Klienci mają zagwarantowany serwis gwarancyjny – 48 godzin, do dyspozycji Klientów jest bezpłatna infolinia. Działania zgodne z normą PN-ISO 9001 oraz nowoczesne rozwiązania w postaci serwisów gwarancyjnych i pogwarancyjnych dają poczucie satysfakcji nawet najbardziej wymagającym klientom.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.