BioMaxima przejęła laboratoria – Portal PR - 24PR
BioMaxima przejęła laboratoria

06.05.2010 Kategoria: Wieści za spółek. Autor: ipis

Spółka BioMaxima podpisała umowę przejęcia spółki Bio-Farm, właściciela laboratoriów. Tym samym spółka zrealizowała pierwszy z celów emisyjnych jeszcze przed debiutem na NewConnect, wpisujący się w przyjętą strategię rozwoju organicznego i powiększania skali działalności poprzez akwizycje i zwiększanie wolumenu sprzedaży.
Informacja Prasowa – Lublin, 06.05.2010

Działająca już od ośmiu lat spółka BioMaxima do tej pory koncentrowała się głównie na produkcji odczynników dla laboratoriów oraz testów do diagnostyki, m.in. chorób zakaźnych, markerów nowotworowych czy też zawału. Ta lubelska firma jest zaliczana do grona największych producentów wyborów dla diagnostyki, obecnie oferujując ponad 30 produktów opartych na własnych technologiach. Firma jest także wyłącznym dystrybutorem artykułów światowych potentatów tej branży, m.in. Mitsubishi Chemicals czy Nova Biomedical.

BioMaxima sfinansowała zakup 100% udziałów w Bio-Farmie ze środków pozyskanych w niedawno przeprowadzonej emisji prywatnej. Wartość transakcji to 0,5 mln zł.
Zakup laboratoriów pozwoli spółce BioMaxima poszerzyć wachlarz swoich usług. Placówki Bio-Farmu działają w największych miastach południowej Polski: Lublinie i Rzeszowie. Co roku z usług Bio-Farm korzysta ponad sto tysięcy osób. Tylko w ubiegłym roku każde z laboratoriów sprzedało usługi po ok. 500 tys. zł. „W kontekście finansowym ta transakcja przełoży się na zwiększenie przychodów w BioMaximie o co najmniej 1,5 mln rocznie” – mówi Henryk Lewczuk, Prezes Zarządu.
Warto zaznaczyć, iż razem z zakupem Bio-Farmu nabyliśmy wyłączność na przedstawicielstwo dwóch kolejnych światowych liderów: amerykańskiego Streck Inc. (największy światowy producent – 70% rynku – w zakresie kontroli hematologicznych i programów kontroli jakości badań hematologicznych), oraz węgierskiego Diatron (odczynniki i aparaty hematologiczne, w tym dedykowane dla rynku weterynaryjnego)” – podkreśla Lewczuk.-„Te właśnie atuty wpisują się w przyjętą przez nas strategię rozwoju”.

Jak zauważają przedstawiciele spółki BioMaxima posiadanie własnych laboratoriów diagnostycznych ułatwia prowadzenie prac naukowo – badawczych. „Dzięki tej akwizycji będziemy mieć możliwość szybszego testowania nowych produktów, co tym samym przekłada się na skrócenie procesu wprowadzania ich do sprzedaży” – podkreśla prezes. Obecnie firma pracuje nad nowym testem do szybkiej diagnostyki, który zostanie wprowadzony na rynek za kilka miesięcy.
Przejęcie Bio-Farmy oznacza nie tylko zwiększenie oferty usług lubelskiej BioMaximy. Spółka Bio-Farm oprócz działalności laboratoryjnej prowadzi również dystrybucję wyrobów zagranicznych firm. Tym samym BioMaxima uzyskała możliwość dystrybucji własnych produktów dla dotychczasowych klientów Bio-Farm.

O firmie:

BioMaxima SA należy do grupy krajowych liderów w diagnostyce laboratoryjnej. W swoim portfolio posiada testy, odczynniki i urządzenia przeznaczone dla laboratoriów diagnostycznych służby zdrowia, szpitalnych oddziałów ratunkowych, gabinetów lekarskich, gabinetów weterynaryjnych. Współpracuje z prawie 2 tysiącami laboratoriów w całej Polsce, bezpośrednio i skutecznie konkurując m. in. z firmami takimi jak Siemens czy Roche. Firma istnieje od ośmiu lat, i w tym czasie uzyskała międzynarodowe certyfikaty jakości oraz opracowała technologie produkcji ponad 30 wyrobów. Spółka prowadzi również dystrybucję różnych grup produktowych renomowanych światowych marek. Działalność spółki charakteryzuje się wieloletnim, silnym trendem wzrostowym o trwałej i wysokiej rentowności. Spółka przeprowadziła ofertę prywatna i planuje zadebiutować na giełdowym rynku NewConnect.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.