CRM w usługach – wszystko co chciałbyś wiedzieć i o co zapytać – Portal PR - 24PR
CRM w usługach – wszystko co chciałbyś wiedzieć i o co zapytać

07.05.2010 Kategoria: konferencje. Autor: ipis

Microsoft, Microplan Polska oraz MDDP Business Consulting zapraszają na konferencję „Rola i idea systemu CRM w sektorze usługowym” dedykowaną przedstawicielom branży usługowej

27 maja br. w siedzibie firmy Microsoft w Warszawie odbędzie się konferencja poświęcona zagadnieniu systemów CRM w firmach usługowych. Konferencja dedykowana jest kadrze zarządzającej działami sprzedaży wysokiego i średniego szczebla, a także osobom odpowiedzialnym za nadzór i kontrolę realizacji usług. Organizatorami spotkania są Microsoft Dynamics, Microplan Polska certyfikowany partner Microsoft oraz MDDP Business Consulting.

Celem organizowanej konferencji jest omówienie kluczowych zagadnień związanych z działalnością sektora usługowego, jak również podzielenie się z uczestnikami ideą CRM w organizacjach usługowych. Prelegenci spotkania opowiedzą między innymi o kluczowych możliwościach systemu CRM dla firm usługowych, zaprezentują skuteczne sposoby analizy biznesowej i raportowania oraz zarządzania efektywnością Sales & Marketing, a także przedstawią zagadnienia związane z marketingiem usług, organizacją działu usług, integracją z zewnętrznymi aplikacjami oraz przedstawią organizację projektu wdrożeniowego.

– Sektor usługowy charakteryzuje się szerokim spektrum wykonywanych zadań – mówi Mariusz Wołodźko, szef działu aplikacji biznesowych Microsoft Dynamics. – Systemy informatyczne, takie jak CRM, są tutaj niezbędne w realizacji kluczowych działań, przykładowo w efektywnej obsłudze klienta, bieżącej kontroli oferowanych usług czy też wykonywaniu bezbłędnych analiz. A to z kolei przekłada się na trafne i racjonalne podejmowanie decyzji przez menedżerów firm usługowych – dodaje.

Uczestnicy spotkania będą mogli szczegółowo zapoznać się ze sposobami prezentacji danych analitycznych w celu przetworzenia ich w dobrą informację strategiczną, przyjrzeć się przygotowaniu trafnej analizy otoczenia konkurencyjnego i pozyskaniu wiedzy o konkurentach. Posłuchać o karcie skoringowej w ocenie decyzji inwestycyjnych dotyczących nowych produktów, czy też dowiedzieć się jak opracować zestaw skutecznych KPI. W kwestii idei CRM, słuchacze zapoznają się z tematami dotyczącymi segmentacji i komunikacji z klientami, kontrolą czasu pracy i jakości usług czy też ewidencją i rozliczaniem zleceń. Ponadto, poruszone zostaną zagadnienia dotyczące kontroli nad procesem pozyskiwania nowych klientów, zarządzania akcjami marketingowymi, prowadzenia kalendarzy serwisowych, konfigurowania usług, rezerwacji zasobów, rejestracji kosztów związanych z obsługą klienta. Zaprezentowane zostaną także istotne kwestie z zakresu rejestracji zgłoszeń serwisowych przez stronę WWW, monitoringu stanu zgłoszenia, kontroli kosztów oraz tematy związane z obiegiem dokumentów, takie jak automatyczna rejestracja w systemie zeskanowanych dokumentów, przekazywanie dokumentów w wersji elektronicznej. Przedstawione zostaną również możliwości implementacji generowanego z systemu kwestionariusza oceny pracownika.

Udział w konferencji jest bezpłatny. W celu rejestracji należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny pod adresem: http://www.microplan.pl/pl/crm_2010_conference/rejestracja.php. Więcej informacji na temat konferencji znajduje się na stronie www.microplan.pl.

***

Informacje o firmie:
Microplan Polska Sp. z o.o. jest certyfikowanym partnerem Microsoft (status Gold Certified Partner) i specjalizuje się
w dostarczaniu najwyższej klasy rozwiązań opartych na narzędziach Microsoft. Microplan wspiera firmy w procesie wdrażania zintegrowanych systemów do zarządzania przedsiębiorstwami klasy ERP i CRM. Obecnie firma oferuje m.in. Microsoft Dynamics AX, Microsoft Dynamics CRM, produkty wertykalne z zakresu rozwiązań dla firm z branży produkcyjnej, handlowo-usługowej, deweloperskiej, hotelarskiej i energetycznej.

Misją firmy jest integrowanie najnowszych technologii, tworzenie kompleksowych rozwiązań dla biznesu oraz wspieranie Partnerów w ich drodze do sukcesu. Najważniejszym czynnikiem firmy Microplan Polska są ludzie. Młody, ambitny
i wykwalifikowany zespół zorientowany na Klienta dba o wspólne budowanie nie tylko infrastruktury informatycznej, ale także strategii rozwoju przedsiębiorstwa. W podejściu do Klienta najwyższą wartością dla Microplan jest partnerstwo i zaufanie.

Spółka jest częścią grupy kapitałowej Microplan, którą tworzy 5 firm współuczestniczących w realizowaniu projektów informatycznych na terenie całej Europy oraz USA. Grupa Microplan współpracuje z wieloma międzynarodowymi korporacjami
i grupami kapitałowymi, obecnymi na rynku rozwiązań IT. Firma posiada swoje oddziały w Austrii, Polsce, na Węgrzech i Chorwacji. W grudniu 2009 roku został otwarty oddział w Chicago. Grupa Microplan zrealizowała ponad 200 projektów wdrożeniowych.

Informacje o firmie:
MDDP Business Consulting to zespół pracowników z dużą wiedzą i doświadczeniem zdobytym w międzynarodowych firmach doradztwa strategicznego oraz w dużych przedsiębiorstwach działających w różnych gałęziach przemysłu na rynku polskim
i zagranicznym. MDDP Business Consulting wspiera Klientów w realizacji projektów zarówno na poziomie strategicznym, jak
i operacyjnym. Firma oferuje pełen zakres usług konsultingowych począwszy od wypracowywania i wdrażania strategii poprzez optymalizację procesów, po wsparcie w redukcji kosztów na poziomie operacyjnym.

Informacje o firmie:
Microsoft jest międzynarodowym producentem oprogramowania komputerowego, aplikacji serwerowych i technologii informatycznych dla klientów indywidualnych, firm i instytucji. W ofercie spółki znajdują się m.in.: system operacyjny Microsoft Windows, oprogramowanie biurowe Microsoft Office System, rozwiązania wspierające zarządzanie z rodziny Microsoft Dynamics, aplikacje serwerowe Microsoft Windows Server System oraz technologia Microsoft.NET.

Microsoft Corporation powstał w 1975 roku w USA, a polski oddział firmy istnieje od 1992 r. W swoich filiach na całym świecie Microsoft zatrudnia ponad 95 tys. specjalistów z różnych dziedzin, w tym ponad 300 osób w Polsce. Ponadto, w Łodzi i Poznaniu działają Centra Innowacji Microsoft. Microsoft współpracuje z ośmioma tysiącami partnerów i dwudziestoma tysiącami inżynierów w całej Polsce.

Firma Microsoft została zbudowana w oparciu o przekonanie, że nowe technologie, jeśli uczynić je dostępnymi i przyjaznymi,
są doskonałym narzędziem do rozwoju i realizacji marzeń, pozwalają na pełne wykorzystanie możliwości, jakie drzemią w nas samych i otaczającym świecie. Dlatego też, polski oddział Microsoft bierze aktywny udział w rozwoju gospodarki i społeczności lokalnej w Polsce. Naturalną konsekwencją tego zobowiązania i prowadzonej działalności biznesowej jest realizowanie zadań społecznych w obszarze edukacji informatycznej i walki ze zjawiskiem „wykluczenia informacyjnego”. W listopadzie 2008 roku Microsoft za projekt „Partnerstwo dla Przyszłości” otrzymał główną nagrodę – statuetkę Złotego Spinacza, przyznawanego
w najważniejszym konkursie w polskiej branży PR „Złote Spinacze”, a w niespełna rok wcześniej, zaszczytny tytuł „Inicjatywy Edukacyjnej Roku 2007” przyznawany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Głos Nauczycielski. Celem tego realizowanego
od 2004 r. projektu jest wspieranie polskiej edukacji w innowacyjnych działaniach, które przeciwdziałają zjawisku „wykluczenia cyfrowego” młodego pokolenia.
Z kolei w partnerstwie z organizacjami pozarządowymi, firma wspiera społeczności marginalizowane w dostępie do nowych technologii – wiedzy, informacji i umiejętności informatycznych. W uruchomionym we wrześniu 2006 roku programie „Microsoft dla non-profit”, firma przekazuje bezpłatnie swoje oprogramowanie na rzecz organizacji społecznych. W 2007 roku Microsoft otrzymał tytuł Dobroczyńcy Roku 2006 w kategorii „Strategiczne programy społecznego zaangażowania firmy”, przyznany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.
Microsoft konsekwentnie potwierdza także swoją wysoką pozycję wśród pracodawców, zajmując od kilku lat czołowe miejsca
w badaniu prowadzonym przez Hewitt Associates i zdobywając tytuł „Najlepszego Pracodawcy w Polsce”.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.