Energooszczędne budownictwo – powiew zmian z UE – Portal PR - 24PR
Energooszczędne budownictwo – powiew zmian z UE

28.05.2010 Kategoria: NIERUCHOMOŚCI. Autor: ipis

Budynki o bardzo niskim zapotrzebowaniu na energię to marzenie ekologów, osób, które dbają o racjonalizację zużycia energii i tych z nas, którzy chcą zmniejszyć koszty eksploatacji domu nie rezygnując z komfortu cieplnego. Od 2021 roku marzenie to zacznie się spełniać!

18 maja 2010 Parlament Europejski przyjął zmiany w Dyrektywie EPBD wprowadzające już od 2021 roku (a w przypadku budynków użyteczności publicznej – od 2019 roku) obowiązek budowania domów o najwyższym standardzie energetycznym. Oznacza to w praktyce istotne zmiany w budownictwie polskim. Dynamiczny rozwój budownictwa energooszczędnego stanie się faktem.
„O ile nowe uregulowania prawne wejdą w życie od 2021 roku, o tyle działania zmierzające do rozwoju budownictwa wydajnego energetycznie należy podejmować już teraz” – mówi Piotr Wereski, Kierownik Działu Technicznego w firmie Soudal – „Nowoczesne budownictwo, różni się od tego sprzed kilkunastu, czy kilkudziesięciu lat, zmieniają się również nasze oczekiwania wobec niego. Konieczne jest nowe podejście do projektowania i wykonywania wszystkich elementów mających wpływ na parametry izolacyjne ścian, a tym samym budynku jako całości. Dotyczy to w szczególności stolarki otworowej i uszczelniania połączeń elementów składowych. To właśnie na styku ściany i ramy okna powstaje najwięcej wad montażowych – niedociągnięć, które wpływają na pogorszenie izolacyjności, a także niemiłe niespodzianki w postaci zawilgocenia ścian.”
„Dla Soudal aspekt racjonalnego zużycia energii, w tym kwestie charakterystyki energetycznej budynku nie są nowe – działy badawcze firmy bazując na innowacyjnych technologiach tworzą już od dawna rozwiązania poprawiające izolacyjność budynków. Produkty wpływające na zmniejszenie strat energii (np. poprzez wyeliminowanie mostków termicznych). Doskonałym przykładem takiego rozwiązania jest Soudal Windows System.

Ten profesjonalny zestaw produktów do montażu stolarki okiennej świetnie się sprawdza przy tak wymagających projektach jak dom pasywny.” – dodaje Piotr Wereski, z firmy Soudal.

www.soudal.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.