Ewiva – nowoczesne rozwiązanie do górnych szafek kuchennych – Portal PR - 24PR
Ewiva – nowoczesne rozwiązanie do górnych szafek kuchennych

20.05.2010 Kategoria: Dom i ogród. Autor: ipis

Poza blatem oraz urządzeniami elektrycznymi, najważniejszą częścią kuchni są szafki, które dzięki drobnym, nowatorskim rozwiązaniom, czynią z prostych szafek kuchennych instalacje godne niemalże statków kosmicznych.

Jednym z nowatorskich rozwiązań w szafkach kuchennych jest podnośnik równoległego otwierania frontu Ewiva (Peka). Jest to mechanizm pozwalający na pionowe otwierane szafki o szerokości maksymalnej 1500 mm i wysokości maksymalnej 450 mm w kierunku prostopadłym do powierzchni blatu. Ewiva to rozwiązanie wysoce ergonomiczne, pozwala bowiem zaoszczędzić wiele miejsca, chroni także przed tak dobrze znanym nam uderzaniem się w głowę o kant otwartej szafki. Ewiva została wyposażona w mechanizm zapewniający wyhamowanie w dwóch kierunkach – góra/dół oraz nowoczesny systemem mocowań i regulacji frontu ClickFixx, który pozwala na szybki montaż i demontaż oraz beznarzędziową regulację we wszystkich płaszczyznach. Po montażu, za pomocą specjalnych śrub regulujących, istnieje możliwość doregulowania pracy mechanizmu. Mechanizm występuje w 4 wymiarach:
– do szafki i szer. frontu 60 cm (bez możliwości docięcia) – waga frontu 2,5-4,8 kg
– do szafki o szer. max. 90 cm – waga frontu 2,5-4,8 kg
– do szafki o szer. max. 120 cm – waga frontu 3,3-6,8 kg
– do szafki o szer. max. 150 cm – waga frontu 5,3-8,0 kg
Cały system został wykonany w oparciu o nowoczesne technologie i cechuje się wysokim poziomem estetyki.

Dane techniczne:
Wysokość w świetle szafki – min. 323 mm
Unoszenie frontu na wysokość – 386 mm
Głębokość szafki – min. 275 mm
Szerokość wew. zajmowana przez mechanizm – 32 mm (x2)
Odległość na jaką front odchodzi od czoła szafki – 160 mm.

Produkt: Ewiva
Producent: KESSEBÖHMER
Cena: od 341,00

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.