flyLAL charters rozpoczyna loty z Warszawy – Portal PR - 24PR
flyLAL charters rozpoczyna loty z Warszawy

25.05.2010 Kategoria: Wieści za spółek. Autor: ipis

Przedsiębiorstwo lotnicze flyLAL charters PL uzyskało od Urzędu Lotnictwa Cywilnego Certyfikat Operatora Lotniczego (AOC) i rozpoczęło obsługę pasażerskich lotów czarterowych z Polski. 20 maja odbył się pierwszy lot z Warszawy do Heraklionu na greckiej wyspie Kreta, wykonywany w ramach umowy z biurem podróży Orbis Travel.

Podczas inauguracyjnego lotu wszyscy pasażerowie otrzymali apaszki z logo firmy i kieliszek szampana. Dla najmłodszych przygotowano drobne upominki.

Cieszymy się, że rozpoczynamy działalność w Polsce, kraju o wielkim potencjale rynkowym – mówi prezes flyLAL charters PL Vytautas Kaikaris. – Po zdobyciu doświadczeń na innych europejskich rynkach możemy teraz zapewnić polskim turystom oraz partnerom bezpieczne i profesjonalne usługi na wysokim poziomie. Polacy mają dziś szansę skorzystać z jeszcze bogatszej oferty wakacyjnych przelotów po konkurencyjnych cenach.

W nadchodzących miesiącach letnich 2010 roku flyLAL charters PL będzie również obsługiwać loty z lotniska w Katowicach do szeregu popularnych wakacyjnych celów podróży. Pierwszy lot z katowickiego lotniska na hiszpańską wyspę Majorka do Palma de Mallorca planowany jest pod koniec maja.

Bardzo się cieszymy, że w nadchodzącym sezonie jako pierwszy tour-operator w Polsce możemy zaproponować turystom przeloty samolotami flyLAL charters PL – mówi Jolanta Kołodziejczyk, Dyrektor Centrum Turystyki Wyjazdowej Orbis Travel – flyLAL charters PL będzie obsługiwało przeloty do najpopularniejszych miejsc wakacyjnych podróży w Turcji, Hiszpanii, Grecji i Bułgarii. Jesteśmy przekonani, że współpraca ta przyniesie korzyści zaangażowanym partnerom, a przede wszystkim klientom Orbis Travel.

Przedsiębiorstwo lotnicze flyLAL charters PL zatrudnia obecnie 30 polskich specjalistów
z branży lotniczej, którzy poszerzyli swoje kompetencje zawodowe w Baltic Aviation Academy, wiodącym lotniczym ośrodku szkoleniowym w krajach bałtyckich.

Loty z Warszawy i Katowic będą obsługiwane przez samoloty Boeing 737-300 z polską załogą na pokładzie. Wśród najważniejszych portów docelowych tego lata znajdują się Turcja, Grecja, Hiszpania i Bułgaria.

O flyLAL charters PL

Wchodząca w skład litewskiej grupy przedsiębiorstw lotniczych Avia Solution Group firma flyLAL charters PL Sp. z.o.o została założona w listopadzie 2009 roku i świadczy usługi czarteru oraz wynajmu floty lotniczej z załogą innym firmom i brokerom czarterów. flyLAL charters PL jest firmą siostrzaną litewskiej spółki flyLAL charters – lidera na rynku czarterów w krajach bałtyckich. W 2009 roku firma flyLAL charters przewiozła ponad 0,5 miliona pasażerów i osiągnęła ponad 46 milionów euro dochodu.

Więcej informacji na temat flyLAL charters można uzyskać na stronie: www.flylalcharters.com/pl/

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.