Fundusz Riverside wyróżniony przez branże private equity – Portal PR - 24PR
Fundusz Riverside wyróżniony przez branże private equity

25.05.2010 Kategoria: Wieści za spółek. Autor: ipis

Globalna firma private equity Riverside otrzymała dwie prestiżowe nagrody przyznawane przez najważniejsze magazyny branżowe. Świetne wyniki firmy w 2009 roku zostały docenione
przez miesięcznik M&A Journal, który przyznał Riverside tytuł „Private Equity Firm of the Year” oraz przez magazyn Buyouts, który uhonorował firmę tytułem „Buyout Firm of the Year”.

W roku 2009 firma Riverside przeprowadziła łącznie 15 transakcji, z czego 6 będzie stanowić platformę dla kolejnych transakcji typu “kupuj i buduj”. Jednym z głównych powodów, dla których Riverside został wyróżniony przez specjalistów z sektora private equity, jest fakt, że firmie udało się przeprowadzić
w ubiegłym roku cztery udane wyjścia, w tym jedno, które przyniosło największy zysk
z inwestycji w historii Riverside. Ponadto Riverside stworzył fundusz wart 1,17 mld USD, przewyższając tym samym własne szacunki, które zakładały kwotę 900 mln USD.

Te nagrody to dla nas ogromny zaszczyt, zwłaszcza, że odzwierciedlają one uznanie liderów opinii branży private equity i inwestorów dla naszego modelu biznesu. Rok 2009 był pełen wyzwań, ale zdołaliśmy sfinalizować sześć nowych przejęć, a dodatkowo przeprowadziliśmy dziewięć transakcji typu “add-on”
w obrębie istniejących już inwestycji. To pozwala nam z optymizmem spoglądać na rok 2010 – powiedział Stewart Kohl, Dyrektor Zarządzający Riverside.

Od ponad 20 lat firma Riverside koncentruje się wyłącznie na mniejszych spółkach z sektora średnich przedsiębiorstw. Głównym celem Riverside jest kupowanie dochodowych i dobrze zarządzanych małych
i średnich przedsiębiorstw, które są liderami w swojej niszy rynkowej. We współpracy z zarządami tych spółek Riverside stara się wzbogacać swoje portfolio poprzez zwiększanie wydatków kapitałowych, rozwój nowych produktów, intensyfikację badań i rozwoju projektów oraz strategiczne, kolejne zakupy spółek („add-ons”).

Magazyny M&A Journal i Buyouts to jedne z najważniejszych źródeł informacji w sektorze private equity. Nad przyznaniem nagród debatował panel doświadczonych i uznanych specjalistów oraz liderów opinii z amerykańskiej branży private equity.

The Riverside Company (www.riversidecompany.com)
The Riverside Company jest globalnym funduszem private equity koncentrującym się na przejmowaniu małych i średnich przedsiębiorstw (o wartości do 200 mln USD) i partnerstwie z silnymi zarządami w celu rozwoju swoich spółek portfelowych za pośrednictwem przejęć i wzrostu organicznego. Od swojego powstania w 1988 roku firma zainwestowała w 229 transakcji o całkowitej wartości wynoszącej 5,2 mld USD/4,2 mld EUR. Portfel inwestycyjny w Ameryce Północnej, Europie i Azji obejmuje 72 spółki
o rocznych przychodach ze sprzedaży wynoszących w sumie 3 mld USD/2,1 mld EUR, EBITDA na poziomie 457 mln USD/319 mln EUR oraz zatrudniających ponad 13.000 pracowników (czerwiec 2009 roku). Riverside oferuje różnorodne zasoby, aby przejęcia przebiegały sprawnie – firma zarządza aktywami
o wartości 3,0 mld USD/2,4 mld EUR, posiada ponad 180 ekspertów w 19 biurach (Atlanta, Bruksela, Budapeszt, Chicago, Cleveland, Dallas, Hongkong, Los Angeles, Luksemburg, Madryt, Melbourne, Monachium, Nowy Jork, Praga, San Francisco, Seul, Sztokholm, Tokio i Warszawa) oraz utrzymuje długotrwałe kontakty z partnerami kredytowymi. Według Thomson Venture Economics, osiem spośród dziewięciu dojrzałych funduszy Riverside w rankingu znajduje się w górnych 25% wszystkich funduszy (na dzień 30 czerwca 2009 roku). Do inwestorów współpracujących z firmą, należą wiodące na świecie fundusze emerytalne, podmioty udzielające dotacji kapitałowych, fundusze funduszy, firmy ubezpieczeniowe oraz banki.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.