Jak chcą mieszkać Polacy – Portal PR - 24PR
Jak chcą mieszkać Polacy

28.05.2010 Kategoria: Badania rynkowe. Autor: ipis

Blisko terenów zielonych, w budynku zbudowanym z dobrej jakości materiałów budowlanych, z którego nie zaglądamy sąsiadowi do okna – tak, według pilotażowego badania realizowanego przez Gant Development, chcą mieszkać Polacy.

Ogólnopolski deweloper, który właśnie rozpoczyna budowę swojej pierwszej inwestycji w Warszawie, przeprowadził badanie słabych stron firm deweloperskich oraz inwestycji mieszkaniowych podczas targów nieruchomości w Warszawie. Druga część badania, poświęcona słabym stronom inwestycji, pokazała jakie elementy projektu najbardziej przeszkadzają potencjalnym nabywcom mieszkań. Według ankietowanych deweloperzy powinni zwrócić szczególną uwagę na większą przestrzeń między budynkami, tereny rekreacyjne w pobliżu inwestycji czy lepszą jakość materiałów budowlanych. Okazało się, że mało atrakcyjny wygląd budynku nie jest aż tak dużym problemem – tylko 4% uczestników badania wskazało na tę wadę – mówi Małgorzata Urbaniak, Analityk rynku nieruchomości w Gant Development.

Jeśli chodzi o lokale mieszkalne, najczęściej wskazywane były: aneks kuchenny zamiast samodzielnej kuchni (14%), zła jakość materiałów wykończeniowych (13%) oraz brak piwnicy/komórki lokatorskiej (12%). Problemem nie okazały się natomiast duże skosy w mieszkaniach – wskazało na nie 5% respondentów.

Bardzo ważna okazuje się komunikacja z firmami deweloperskimi. Nabywcom nie podoba się to, że stan faktyczny jest niezgodny z wizualizacjami budynku zamieszczanymi w reklamach. Tak wskazało 34% ankietowanych. Dla co piątego respondenta ważne jest uzyskanie jak najpełniejszej informacji o inwestycji, również o postępach na budowie.

Odpowiedzialna komunikacja w zakresie inwestycji to jedno z wyzwań, przed jakim stoi branża deweloperska w Polsce – mówi Dariusz Wilk, Dyrektor ds. Marketingu w Gant Development – Analiza wyników naszego pilotażowego badania dobitnie potwierdza, że rzetelność w informowaniu klientów jest niezwykle ważna.

***

BADANIE “SŁABE STRONY DEWELOPERÓW”
Pilotażowe badanie “Słabe strony deweloperów” zostało przeprowadzone przez Gant Development podczas Targów Mieszkaniowych w dniach 10 – 11.04.2010r. organizowanych przez firmę tabelaofert.pl w Warszawie. W badaniu wzięło udział 111 osób. Celem badania było pozyskanie informacji nt. słabych stron deweloperów i ich projektów. W ramach części „Słabe strony inwestycji deweloperskich” wyodrębnione zostały następujące sekcje: infrastruktura, lokale mieszkalne, informacje o inwestycji i negocjacje z deweloperem.

Charakterystyka respondentów:
W badaniu Gant Development wzięło udział więcej kobiet niż mężczyzn (odpowiednio 58% i 42%). Wśród respondentów przeważały osoby młode – 51% stanowiły osoby w wieku 25-35 lat, 22% osoby w wieku 35-50 lat, 17% osoby do 25 roku życia, a 10% osoby po 50-tce. Wśród uczestników badania większość to mieszkańcy Warszawy i okolic (84% respondentów).

GANT DEVELOPMENT S.A.
Holding spółek celowych, które od 1998 r. prowadzą działalność deweloperską. Aktywność deweloperska spółki Gant Development koncentruje się na budowie lokali mieszkalnych i usługowych, a także sprzedaży i zarządzaniu wybudowanymi nieruchomościami.

KASKADA NA WOLI
Kompleks mieszkaniowo-usługowy jest debiutem ogólnopolskiego dewelopera na warszawskim rynku nieruchomości. Kompleks usytuowany jest przy ulicy Sokołowskiej, między ulicami Górczewską i Wolską, co zapewnia doskonałą komunikację z centrum Warszawy. Wiosną 2010 r. rozpocznie się pierwszy etap budowy kompleksu, w którym powstanie 550 mieszkań oraz kilkanaście lokali usługowych.

Więcej informacji: www.gant.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.