LAND ROVER DISCOVERY 4 – najlepszy Diesel wśród samochodów terenowych – Portal PR - 24PR
LAND ROVER DISCOVERY 4 – najlepszy Diesel wśród samochodów terenowych

17.05.2010 Kategoria: MOTO. Autor: ipis

Land Rover DISCOVERY 4 został nagrodzony tytułem najlepszego auta 4×4 z silnikiem wysokoprężnym. Zestawienie przygotował prestiżowy brytyjski magazyn Diesel Car Magazine. Nowy silnik odświeżonego Discovery 4 ustanawia standardy w zakresie mocy, kultury pracy, niskiego spalania i emisji CO2.

Wyróżniony silnik – LR-TDV6 3.0 l z dwiema sekwencyjnymi turbosprężarkami – to jeden z najnowocześniejszych silników Diesla na świecie:

  • Moc maksymalna: 245 KM przy 4.000 obr./min;
  • Maksymalny moment obrotowy: 600 Nm przy 2,000 obr./min;
  • Średnie spalanie na poziomie 9.3 l na 100 km;
  • Średnia emisja 244g/km CO2.

Jest to pierwszy silnik Diesla w układzie V, w którym zastosowano tego rodzaju turbodoładowanie. Takie rozwiązanie zdecydowanie poprawia kulturę pracy jednostki i znacząco wpływa na wzrost mocy i momentu obrotowego.

„Cieszymy się z dowodów uznania dla nowego Land Rovera Discovery od przedstawicieli najbardziej opiniotwórczych światowych mediów. Jesteśmy dumni z osiągnięć naszych inżynierów, którzy stale pracują nad udoskonalaniem jednostek napędowych Land Roverów. Poprzednia generacja – Discovery 3 – zdobyła ponad 100 międzynarodowych nagród. Oznacza to, że dotychczas najlepszy samochód 4×4 stał się jeszcze lepszy” – powiedział Przemysław Szafrański, Brand Manager Land Rover Poland.

Land Rover Discovery 4 to nowoczesny design, który najłatwiej dostrzec w zmienionych lampach, kratowym grillu i w przeprojektowanym przednim zderzaku o ulepszonej aerodynamice. Discovery 4 charakteryzuje się zarówno luksusowym, jak i bardzo praktycznym wnętrzem. Aż 7 osób może cieszyć się przestrzenią oraz pełnowymiarowymi, komfortowymi siedzeniami nowego Discovery 4. Ogromna liczba możliwych konfiguracji rozłożenia foteli pozwala dostosować wnętrze do każdej sytuacji.

Discovery 4 został poddany testom, podczas których pokonał ponad 6 mln km na pięciu kontynentach.

Więcej informacji na www.landrover.pl

Informacje dodatkowe:

Land Rover to brytyjski producent samochodów terenowych przeznaczonych zarówno na rynek cywilny, jak i wojskowy. Pierwsze Land Rovery powstały w roku 1948. Początkowo były wytwarzane przez firmę Rover, a od roku 1975 Land Rover stał się niezależną marką. W 1994 roku markę Land Rover przejął koncern BMW, który w roku 2000 sprzedał go do koncernu Ford Motor Company. W 2008 roku Land Rover stał się własnością indyjskiego koncernu Tata Motors. Obecnie siedziba firmy mieści się w Gaydon, w Wielkiej Brytanii.

Podstawowy model Land Rover Defender, produkowany nieprzerwanie od 1948 roku, jest znany z doskonałej trwałości i ponad przeciętnych możliwości jazdy w ciężkim terenie. Od 1970 roku firma produkuje także bogato wyposażone samochody Range Rover. Obecnie modele samochodów Land Rover to: Discovery 4, Freelander 2, Range Rover, Range Rover Sport, Defender.

W 2009 roku Land Rover zaprezentował koncepcyjny model LRX. Jego oficjalna premiera nastąpi w drugiej połowie 2010 roku, a do produkcji powinien zostać wprowadzony na początku 2011. Będzie to najmniejszy, najlżejszy i jednocześnie najbardziej ekologiczny samochód marki.

Więcej informacji na temat marki Land Rover znajdą Państwo na www.landrover.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.