Mariusz Witek pokieruje spółką IZNS Iława – Portal PR - 24PR
Mariusz Witek pokieruje spółką IZNS Iława

07.05.2010 Kategoria: Wieści za spółek. Autor: ipis

Od 1 czerwca 2010 r. giełdowy producent i dystrybutor części motoryzacyjnych będzie miał nowego szefa. Obecny prezes Jacek Nowicki pozostanie w zarządzie spółki.

Mariusz Witek posiada bardzo bogate doświadczenie menedżerskie, zarówno w budowie sieci sprzedaży jak i zarządzaniu przedsiębiorstwem. Wszędzie gdzie pracował osiągał ponad przeciętne wyniki. Ostatnio związany był z francuskim koncernem Saint-Gobain, który jest największym producentem szkła w Europie. W koncernie pełnił funkcję Dyrektora Generalnego i Prezesa Zarządu spółki Okfens Sp. z o.o., która zajmowała się produkcją i sprzedażą okien i profili z PCV.
Wcześniej przez 6 lat pracował jako Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Akzo Nobel (Nobiles Sp. z o.o.). W tym okresie dodatkowo przez 3 lata pełnił funkcję Członka Zarządu spółki oraz przez 2 Marketing Managera odpowiedzialnego za strategię handlową Akzo Nobel w całej Europie Środkowej.
– Zależy nam na dynamicznym rozwoju spółki IZNS Iława, dlatego zdecydowaliśmy się wzmocnić Zarząd spółki sięgając po bardzo doświadczonego menedżera. Pan Mariusz Witek posiada bogate doświadczenie w wielu branżach i z pewnością sprosta postawionym mu zadaniom. Wyniki nie tylko sprzedażowe, ale i finansowe wszystkich spółek w których się pojawiał bardzo wyraźnie się poprawiały. Jestem przekonany, że tak będzie również tym razem – wyjaśnia Mariusz Staszak Przewodniczący Rady Nadzorczej IZNS Iława. – Pan Mariusz Witek cieszy się poparciem wszystkich członków Rady Nadzorczej – dodaje.
Nowo powołany Prezes jako pierwszy poważny cel stawia sobie opracowanie nowej strategii dla firmy, która będzie gwarantowała jej dynamiczny rozwój. – Nowa strategia powinna być gotowa w ciągu trzech miesięcy. IZNS Iława ma ogromny potencjał. Chcę go pokazać w pełni, w jak najkrótszym czasie. Chodzi przede wszystkim o zwiększenie sprzedaży i znalezienie dla spółki nowych obszarów, w których będzie mogła się dynamicznie rozwijać – mówi Mariusz Witek, który od 1 czerwca będzie Prezesem spółki IZNS Iława.
Obecny zarząd pozostaje w spółce. Prezes Jacek Nowicki będzie pełnił funkcję Wiceprezesa IZNS Iława, a Maciej Lubnauer Członek Zarządu odpowiedzialny za kwestie finansowe będzie dalej wykonywał swoje obowiązki.

Informacje o firmie:
Spółka IZNS Iława S.A. zadebiutowała na GPW w grudniu 2008 r. Firma jest podmiotem dominującym Grupy Kapitałowej, której działania koncentrują się na produkcji, dystrybucji i usługach świadczonych w branży motoryzacyjnej. Podmiotami w 100 % zależnymi od IZNS Iława S.A. są: specjalizujący się w wykonywaniu napraw silników spalinowych IZRS Sp. z o.o. oraz IZCS Sp. z o.o., którego domeną jest produkcja części zamiennych do samochodów ciężarowych, autobusów, przyczep, naczep, maszyn budowlanych i maszyn górniczych. IZNS Iława S.A. posiada również 19,3 % udział w Spółce Promet S.A, która w marcu 2009 r. zadebiutowała na rynku NewConnect. Iławska Spółka w 2009 r. uzyskała przychody ze sprzedaży na poziomie 22,7 mln zł oraz zysk netto w wysokości 3,8 mln zł.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.