Nantes ponownie wybiera Praktyków – Portal PR - 24PR
Nantes ponownie wybiera Praktyków

17.05.2010 Kategoria: Agencje PR. Autor: admin

Firma Nantes – producent i dystrybutor innowacyjnych kosmetyków bazujących na nanotechnologii kontynuuje współpracę z agencją Praktycy.com. Agencja odpowiada za przygotowanie długookresowej strategii marketingowej i działań operacyjnych w ramach utworzenia oraz wprowadzenia na rynek internetowego sklepu z innowacyjnymi kosmetykami NANTES.

Celem współpracy jest stworzenie nowoczesnej internetowej platformy sprzedażowej kosmetyków Nantes. Sklep internetowy ma być podstawowym  i skutecznym źródłem dystrybucji kosmetyków Nantes w sieci. W związku z tym do zadań Praktyków należy uruchomienie i koordynacja e-sklepu oraz jego promocja, m.in. poprzez działania e-marketingowe i e-PR-owe. Pierwszym spodziewanym efektem jest zainicjowanie sprzedaży kosmetyków w Internecie, w etapach późniejszych – zwiększenie obrotów sklepu.

Działania Praktyków są także ukierunkowane na stworzenie spójnego, nowatorskiego wizerunku samej firmy Nantes jako eksperta w dziedzinie kosmetologii oraz zwrócenie uwagi na skuteczność nanotechnologii, na bazie której powstają innowacyjne kosmetyki NANTES.

Pierwsze działania internetowe skierowane do kobiet aktywnych, nowoczesnych i otwartych na nowoczesne rozwiązania w branży kosmetologicznej Praktycy podejmują już w połowie maja. Sklep Nantes rusza wtedy z ogólnopolską akcją testowania NANOkosmetyków pod hasłem: NANOtechnologia Piękna… Zostań naszą Trendsetterką! Praktycy, korzystając z serwisów społecznościowych oraz portali kobiecych, będą rekrutować panie, które zostaną Trendsetterkami kosmetyków Nantes. Zadaniem internautek będzie przetestowanie darmowych kosmetyków i wyrażenie opinii na ich temat. Dla najaktywniejszych testerek przewidziano wiele cennych nagród, m.in. zestawy kosmetyków, bony i zniżki rabatowe do wykorzystania w sklepie Nantes.pl. Nagrodą główną będą profesjonalne zabiegi kosmetyczne w Klinice Zdrowia i Urody Nantes.

Więcej na temat idei Nantes oraz fenomenu NANO-wody: http://sklepnantes.pl/idea-nantes (prezentacja video).

Agencja Praktycy już po raz drugi została wybrana przez klienta. Wcześniejsze działania marketingowow-PR-owe były ukierunkowane na otwarcie pierwszej w Polsce specjalistycznej Kliniki Zdrowia i Urody NANTES. Agencja była odpowiedzialna m.in. za przygotowanie strategii marketingowo-PR-owej, wprowadzenie na rynek Kliniki NANTES, zaplanowanie i zakup mediów, przygotowanie i wykonanie kreacji reklamowych, organizację konferencji prasowej oraz wydarzeń dla VIP-ów oraz 2-dniowego eventu dla potencjalnych klientów, prowadzenie działań Media Relations i ePR. O pozytywnych efektach kampanii można przeczytać na stronie: http://www.praktycy.com/infoteka/Case_study_NANTES_Praktycy.pdf

Sklep internetowy: http://www.nantes.pl/

Więcej informacji
Marta Dec
Account Executive
te. +(071) 734 57 82

Praktycy.com

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.