Oficjalna premiera Citrix XenClient – Portal PR - 24PR
Oficjalna premiera Citrix XenClient

13.05.2010 Kategoria: Systemy IT. Autor: ipis

SAN FRANCISCO, USA: 13 maja 2010 r. – Citrix Systems zapowiedział pierwsze publiczne wydanie Citrix XenClient™, nowego klienckiego rozwiązania wirtualizacyjnego opracowanego we współpracy z firmą Intel.

XenClient pozwala uruchamiać centralnie zarządzane obrazy desktopów bezpośrednio
na korporacyjnych laptopach i komputerach stacjonarnych, również tych działających
w trybie offline. Rozwiązanie zostało zaprojektowane tak, by zapewnić najwyższą wydajność, bezpieczeństwo oraz izolację poprzez działanie bezpośrednio w warstwie sprzętowej. XenClient jest również w pełni zintegrowany z technologiami wirtualizacyjnymi Intel® vPro™.

Bezpłatna wersja próbna XenClient Express, która pozwala specjalistom IT ocenić, jakie korzyści może przynieść wirtualizacja desktopów użytkownikom mobilnym, jest dostępna do pobrania już od dzisiaj z oficjalnej strony producenta.

Premierowe rozwiązanie Citrix pomoże udostępniać desktopy wirtualne użytkownikom mobilnym. XenClient to przenośne rozwiązanie oparte na lokalnej maszynie wirtualnej, które zaoferuje możliwość scentralizowanego zarządzania i wysokie bezpieczeństwo,
a jednocześnie zapewni wysoki komfort pracy, mobilność i elastyczność, do których przywykli użytkownicy laptopów.

Rozwiązanie pozwala również na uruchamianie więcej niż jednego desktopu wirtualnego na tym samym laptopie. Jest to idealne wyjście dla tych firm, które chcą zapewnić pracownikom zabezpieczony, firmowy desktop, a jednocześnie umożliwić im korzystanie
z własnego, osobistego desktopu i aplikacji na jednym urządzeniu. XenClient pozwala bowiem na swobodne przełączanie się użytkownika i pracę w obrębie dwóch środowisk.

Obecne technologie klienckie, w których desktopy wirtualne działają pod kontrolą istniejącego systemu operacyjnego, nie były w stanie spełnić tych wymagań. XenClient, hypervizor działający bezpośrednio w warstwie sprzętowej, zbudowany z wykorzystaniem tej samej sprawdzonej technologii wirtualizacyjnej co Citrix XenServer®, łączy kontrolę
i bezpieczeństwo wymagane przez dział IT z wydajnością i elastycznością, jakiej oczekują użytkownicy.

Link do pełnej informacji prasowej w j. angielskim:
http://www.citrix.com/English/NE/news/news.asp?newsID=2300507

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.