Opiniowanie sądowo – lekarskie w przestępstwach przeciwko zdrowiu – Portal PR - 24PR
Opiniowanie sądowo – lekarskie w przestępstwach przeciwko zdrowiu

12.05.2010 Kategoria: Ksiązki. Autor: mdobosz

„Opiniowanie sądowo lekarskie w przestępstwach przeciwko zdrowiu” to pozycja przedstawiająca interpretację rodzajów uszczerbków na zdrowiu w prawie karnym i zasady opiniowania sądowo-lekarskiego w przestępstwach przeciwko zdrowiu.
Jest doskonałym narzędziem pracy dla biegłego i prawnika. Wnikliwa analiza wykładni przepisów, orzecznictwa i literatury oraz przedstawienie kontekstu systemowego, celowościowego i historycznego pozwoliły autorowi na stworzenie kryteriów diagnostycznych spójnych z punktu widzenia prawa i medycyny.
„Książka ta jest pierwszym na naszym rynku opracowaniem napisanym przez lekarza i jednocześnie prawnika, kierowanym zarówno do prawników, jak i lekarzy wykonujących czynności biegłego sądowego. Napisana została z uwzględnieniem specyfiki języka medycznego i prawnego, w sposób zrozumiały dla prawników i lekarzy. (…) Jest to bardzo cenna, nowatorska i wyjątkowo przydatna w praktyce pozycja piśmiennicza (…). Dla lekarzy, którzy interesują się opiniowaniem sądowo-lekarskim, specjalizują się w zakresie medycyny sądowej bądź podejmują decyzje o wpisaniu się na listę biegłych Prezesa Sądu Okręgowego, jest to zbiór wiedzy niezbędnej do prawidłowego wykonywania czynności biegłego. Prawnikom książka ta dostarczy cennej wiedzy na temat biologicznych skutków przestępstw z punktu widzenia lekarza specjalisty medycyny sądowej”.
Z recenzji prof. dr hab. n. med. Barbary Świątek, kierownika Katedry i Zakładu Medycyny Sądowej Akademii Medycznej we Wrocławiu, konsultanta krajowego ds. medycyny sądowej

„Opiniowanie sądowo lekarskie w przestępstwach przeciwko zdrowiu”
Autor: Tomasz Jurek
Format A5, oprawa miękka, s.190
ISBN: 978-83-264-0167-1
Cena w księgarni profinfo : 43,12 zł
Wydawnictwo Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.
ul. Płocka 5a
01-231 Warszawa
Tel. 022 535 80 00

Podobne wpisy:

Tagi: , ,Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.