Piotrkowski porter najlepszy na rynku – Portal PR - 24PR
Piotrkowski porter najlepszy na rynku

28.05.2010 Kategoria: Konkursy. Autor: ipis

PORTER BALTIC browaru CORNELIUS został uznany przez koncern cukierniczy WAWEL najlepszym PORTEREM na polskim rynku. Na bazie tego piwa produkowane jest nadzienie do nowych cukierków PORTERO, właśnie wprowadzanych na rynek.

Z okazji 100-lecia swojej działalności WAWEL rozszerzył ofertę słodyczy o karmelki PORTEO z nadzieniem piwnym. To wyjątkowe cukierki, które pod otoczką delikatnego i chrupkiego karmelu skrywają aksamitne nadzienie urzekające smakiem piwa porter. Zanim uruchomiono ich produkcję, eksperci firmy WAWEL przetestowali wiele porterów z różnych browarów. Wybrali ich zdaniem najlepszy. To PORTER BALTIC browaru CORNELIUS z Piotrkowa Trybunalskiego i na bazie tego piwa opracowano recepturę karmelków PORTERO.

PORTER BALTIC to piwo warzone tradycyjną metodą dolnej fermentacji, o doskonałej kompozycji barwy, zapachu i smaku. Produkowany jest tylko z naturalnych składników, bez dodatku konserwantów, sztucznych barwników i chemicznych ulepszaczy. Swój ciemny kolor o karmelowym odcieniu zawdzięcza połączeniu palonego słodu z jasnym oraz długiemu, ponad 3-miesięcznemu procesowi leżakowania. Stąd jego niezwykle wyrazisty, mocny i złożony smak o dobrze wyczuwalnym aromacie palonego słodu i goryczy z wykwintną nutą kawy, suszonych owoców, czekolady i lukrecji. To wyjątkowa uczta dla podniebienia, nic więc dziwnego, iż eksperci smaku w koncernie WAWEL uznali, iż to najsmaczniejszy porter na rynku.

Sugerowane przez producentów ceny:
PORTER BALTIC – 3,80 zł/ 0,5l butelka
cukierki PORTEO (sprzedawane są na wagę) – 18,00 zł/kg.

BROWAR CORNELIUS z Piotrkowa Trybunalskiego to producent szlachetnych gatunków piw klasy Premium. To jeden z nielicznych w Polsce browarów, który warzy piwa tradycyjną metodą z zachowaniem złotych zasad browarnictwa. Piwa CORNELIUS to w 100% naturalne produkty, bez sztucznych dodatków, konserwantów, czy przyspieszaczy. Łączą je najwyższa jakość oraz wyjątkowe walory smakowe, doceniane przez najbardziej wyrafinowane podniebienia. Sztandarowym produktem browaru jest pszeniczne piwo WEIZEN BIER, które otrzymało prestiżową rekomendację organizacji SLOW FOOD, co jest potwierdzeniem, iż jest piwem naturalnym i zdrowym. Nowością w ofercie jest m.in. piwo PORTER BALTIC.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.