Przełączniki sieciowe – Portal PR - 24PR
Przełączniki sieciowe

10.05.2010 Kategoria: Technologie, Telekomunikacja. Autor: Anna Skiba

Switch TP - LinkSieci komputerowe mogą być wyposażone w różnorodne przełączniki sieciowe. Wybór dostępnych na rynku urządzeń zawiera sie w przedziale od najtańszych niezarządzalnych switchy, po potężne, zarządzalne przełączniki warstwy 4 obsługujące najbardziej zaawansowane funkcje dotyczące sterowania ruchem i bezpieczeństwa.

Różnorodność

Switch EdimaxPrzełącznik sieciowy (switch) to serce każdej sieci LAN. Od niego zależy szybkość, bezpieczeństwo i funkcjonalność sieci. W budowanych przez nas sieciach, w zależności od wymagań, stosujemy różnorodne urządzenia. Począwszy od najtańszych niezarządzalnych, po potężne, zarządzalne przełączniki warstwy 4 obsługujące najbardziej zaawansowane funkcje dotyczące sterowania ruchem i bezpieczeństwa.

Elastyczność i skalowalność

Przełącznik sieciowy HP - modularnyDostarczamy urządzenia w architekturze monolitycznej oraz modularnej. Największe możliwości dopasowania są oczywiście w modelach modularnych. Poza modułami zawierającymi różnorodne porty sieciowe są też dostępne moduły zapewniające redundancję logiki przełącznika i jego zasilania, wsparcie dla sieci bezprzewodowych czy bardziej zaawansowane mechanizmy zabezpieczeń.

Przełączniki modularne są też najłatwiej skalowalne. Zwiększenie liczby portów przełącznika polega na dodaniu kolejnego modułu. Niemniej skalowalność jest możliwa także w przypadku przełączników monolitycznych. Można je łączyć („stackować”) w wieże co upraszcza zarządzanie.

Wydajność

Switch AsmaxOferujemy przełączniki o przepustowości przełączania/routowania ponad 500 Gb/s, ponad 400 mln pakietów na sekundę. W miarę potrzeb, do dyspozycji są porty światłowodowe (LH, LC, SX lub uniwersalne gniazda miniGBIC ), RJ-45 (miedź) o prędkościach 100Mb/s, 1Gb/s czy nawet 10 Gb/s. W celu efektywnego wykorzystania dostępnego pasma przepustowości można wykorzystać priorytetyzację pakietów (np. na podstawie portów TCP/UDP) oraz mechanizmy kształtowania ruchu.

Zasilanie przełączników

Porty sieciowe mogą obsługiwać technologię Power over Ethernet 802.3af dzięki czemu przełącznik może zasilać przez sieć LAN różnorodne urządzenia (np. telefony VoIP, bezprzewodowe punkty dostępowe). Pozwala to istotnie zmniejszyć czas i koszty wdrożenia – nie ma kosztów projektowania i budowy sieci elektrycznej na potrzeby np. punktów dostępowych.

Bezpieczeństwo

Stosujemy przełączniki zapewniające najwyższy poziom bezpieczeństwa. Wspierają VLAN, autoryzację użytkowników 802.1x, autoryzację przez stronę WEB, Radius i inne. Listy kontroli dostępu pozwalają efektywnie zarządzać prawami użytkowników do zasobów sieciowych. Liczne zabezpieczenia przeciwdziałają niepożądanemu ruchowi w sieci generowanemu przez wirusy i robaki.

Niezawodność

Switch SignamaxNiezawodność gwarantowana jest przez liczne mechanizmy programowe i sprzętowe. Dostępne rozwiązania oferują redundancję wszystkich elementów: zasilania, modułów zarządzającyh i połączeń sieciowych. W celu zapewnienia nieprzerwanej pracy elementy te moga być wymieniiane bez wyłączania urządzęń (hotswap). Praca przełączników może być kontrolowana przez złożone systemy zarządzania i raportowania pozwalając wykryć symptomy awarii.

Anna Skiba
www.netiona.pl – Projekty i wdrożenia sieci bezprzewodowych,
www.cyberbajt.pl – Dostawa i dystrubucja urządzeń WLAN,
www.gdzienet.pl – Bezpłatna mapa zasięgu sieci bezprzewodowych,
www.optobridge.pl – Łącze optyczne OptoBridge

Podobne wpisy:

Tagi:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.