Przełomowy krok w izolacji dachów skośnych – System Schwenk 032 – Portal PR - 24PR
Przełomowy krok w izolacji dachów skośnych – System Schwenk 032

12.05.2010 Kategoria: Dom i ogród. Autor: ipis

Zakup lub budowa domu to jedna z najważniejszych decyzji w naszym życiu. Przed jej podjęciem dokładnie sprawdzamy oferty, analizujemy koszty eksploatacji, porównujemy alternatywne rozwiązania. Nawet jeśli rachunki za utrzymanie domu nie zaprzątają nam jeszcze głowy warto już teraz podjąć decyzję, które pomogą je obniżyć w przyszłości. Warto zadbać o właściwą izolację budynku.

Zbyt wysokie rachunki w sezonie grzewczym i brak komfortu cieplnego zarówno podczas upałów, jak i mrozów to wynik niewłaściwej izolacji budynku. Dotyczy to w szczególności poddaszy, przez wielu traktowanych po „macoszemu”, a przez które może uciekać nawet do 40% ciepła. Jeśli więc chcemy ograniczyć straty ciepła w naszym domu, a tym samym zmniejszyć zużycie energii potrzebnej do ogrzania budynku nie zapominajmy o odpowiedniej izolacji poddaszy. Dzięki odpowiedniej grubości, poprawnie dobranej i starannie ułożonej warstwie termoizolacji, ciepłe powietrze nie będzie uciekać z ogrzewanych pomieszczeń, a latem nie będą one zbyt nagrzane. Z myślą o izolacji dachów skośnych stworzony został system izolacji Schwenk 032. Składa się on z izolacji międzykrokwiowej (mata Schwenk KF3 032) i izolacji podkrokwiowej (mata Schwenk DF3 032).
Mata KF3 032 to obecnie najcieplejsza wełna na polskim rynku. Posiada najlepszy w kraju współczynnik przewodzenia ciepła ΛD = 0,032 W/mK. Dodatkowo, dzięki innowacyjnej technologii, (specjalnie zaburzonemu układowi włókien) montaż mat nie wymaga stosowania dodatkowych mocowań. Produkt pomiędzy krokwiami układa się wyłącznie na lekki wcisk co minimalizuje nakłady pracy związane z jego montażem. Doskonałe parametry izolacyjności termicznej umożliwiają skuteczniejszą ochronę cieplną budynku przy zastosowaniu tej samej grubości materiału izolacyjnego co produkt standardowy. Co do w praktyce oznacza? Przy izolacji dachu o grubości 250mm zastosowanie wełny Schwenk KF3 032 o lambdzie = 0,032 jest o 60% skuteczniejsze w porównaniu z zastosowaniem produktu izolacyjnego o lambdzie 0,042.

W przypadku izolacji dachu istotne jest również zachowanie ciągłości warstwy izolacyjnej i wyeliminowanie mostków termicznych. Tworząc system Schwenk 032 firma Schwenk Insulation pomyślała również o tym. Mata Schwenk DF3 032, drugi z elementów systemu, eliminuje mostki termiczne przy krokwiach, jednocześnie poprawiając odporność ogniową drewnianej więźby.
Na uwagę zasługuje również niski ciężar właściwy wełny szklanej Szwenk pozwalający uniknąć nadmiernego obciążenia konstrukcji budynku oraz jej sprężystość – gwarantująca dokładne wypełnienie izolowanych przestrzeni.
System Schwenk 032 gwarantuje najwyższy standard ochrony cieplnej budynku. Ze względu na swoje unikalne cechy jest on szczególnie zalecany do dachów skośnych.

Korzyści stosowania systemu izolacji z wełny szklanej Schwenk 032:
1. Bardzo dobre parametry izolacyjności – najwyższy opór cieplny (z produktów dostępnych na rynku)
2. Sprężystość mineralnej wełny – gwarancja dokładnego wypełnienia izolowanych przestrzeni, a co za tym idzie brak mostków termicznych.
3. Wysoka paroprzepuszczalność – właściwy mikroklimat w domu
4. Lekkość wełny – mniejsze obciążenie dla konstrukcji dachu.
5. Łatwość montażu – sprężysta i lekka wełna łatwo poddaje się obróbce (docinanie) i aplikacji w przegrodę.
6. Oszczędność czasu i pieniędzy – dzięki bezodpadowemu wykorzystaniu produktu.
7. Uniwersalność – jednoczesna izolacja termiczna, akustyczna i ogniowa.

Mineralna wełna szklana Schwenk to produkt najwyższej jakości. Dzięki nowoczesnym procesom wytwarzania charakteryzuje się najlepszymi właściwościami izolacyjnymi i mechanicznymi. Zastosowanie najnowszych technologii oraz ścisła kontrola nad procesem produkcji – od surowca po gotowy produkt gwarantuje iż każda partia produkcji spełnia najwyższe standardy jakości.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.