Sieci WiMAX – Axxcelera – Portal PR - 24PR
Sieci WiMAX – Axxcelera

04.05.2010 Kategoria: INTERNET, Technologie, Telekomunikacja. Autor: Anna Skiba

Urządzenia WiMAX AxxceleraExcelMAX AP firmy Axxcelera to wydajny i ekonomiczny system radiowy WiMAX. Działa w zakresie częstotliwości 3,3 ÷ 3,8 GHz w trybie FDD lub TDD. Stacje bazowe tworzone są przez autonomiczne, zewnętrzne urządzenia zasilane w technologii PoE.

ExcelMAX to wydajna i ekonomiczna platforma WiMAX. Może być stosowany w sieciach rożnej skali zapewniając szero0kopasmowy dostęp do internetu i telefonii. Z powodzeniem sprawdza się w zewnętrznych sieciach korporacyjnych oraz sieciach dostępowych do internetu.

Architektura systemu Axxcelera

Stacje bazowe

Stacje bazowe w systemie WiMAX Axxcelera ExcelMAX AP tworzone są przez autonomiczne, zewnętrzne urządzenia zasilane w technologii Power over Ethernet 802.3af. AP wyposażone są w złącza umożliwiające podłączenie anteny zewnętrznej.

Terminale klienckie

Terminale klienckie tworzone są przez trzy rodzaje CPE:

  • FD CPE – działąjące w trybie FullFuplex
  • HD CPE – działąjące w trybie Half Duplex
  • Indoor CPE – wewnętrzne CPE działające w trybie Half Duplex

Urządzenia WiMAX AxxceleraCPE występują w wersjach z zintegrowaną anteną i złączem do anteny zewnętrznej. Wersje zewnętrzne zasilane są w technologii PoE 802.3af. Warte podkreślenia jest, że system WiMAX Axxcelera ExcelMAX jest jednym z nielicznych, o ile nie jedynym systemem, który posiada CPE działające w trybie Full Duplex.

Częstotliwości

System WiMAX AxxceleraSystem WiMAX ExcelMAX firmy Axxcelera działa w zakresie częstotliwości 3,3 ÷ 3,8 GHz. Wykorzystuje kanały o szerokości 1.75, 3.5, 7, 14MHz. Może działać w trybie TDD i FDD. Transmisja z poszczególnych urządzeń synchronizowana jest za pomocą zintegrowanego z urządzeniami odbiornika GPS.

Anna Skiba
www.netiona.pl – Projekty i wdrożenia sieci bezprzewodowych,
www.cyberbajt.pl – Dostawa i dystrubucja urządzeń WLAN,
www.gdzienet.pl – Bezpłatna mapa zasięgu sieci bezprzewodowych,
www.optobridge.pl – Łącze optyczne OptoBridge

Podobne wpisy:

Tagi:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.