Wyniki Echo Investment po I kwartale 2010 roku – Portal PR - 24PR
Wyniki Echo Investment po I kwartale 2010 roku

25.05.2010 Kategoria: Wieści za spółek. Autor: EchoInvestment

Po I kwartale 2010 roku przychody netto Echo Investment  wyniosły ponad 114 mln PLN, natomiast zysk netto osiągnął poziom blisko 30 mln PLN. Całkowita wartość aktywów wynosi 4,2 mld PLN, a poziom  kapitału własnego wzrósł do blisko 1,8 mld PLN. Na koniec I kwartału 2010 roku Grupa Kapitałowa Echo Investment posiadała ponad 300 mln PLN środków pieniężnych.

Główny wpływ na wynik w bieżącym okresie miały przychody osiągane z  wynajmu powierzchni biurowej i komercyjnej w projektach zrealizowanych przez Spółkę w poprzednich latach. W I kwartale 2010 roku zaksięgowano również przychody z tytułu zawartych umów ostatecznych sprzedaży projektów mieszkaniowych: w Warszawie, Poznaniu  i Bilczy k. Kielc. Istotna była także aktualizacja wartości godziwej uwzględniająca wycenę nowego projektu, jakim jest rozbudowywana Galerii Echo w Kielcach.

ECHO INVESTMENT SA to jedna z największych firm inwestycyjno-deweloperskich z polskim kapitałem. Spółka realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych i handlowo-rozrywkowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym.  

Od 1996 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Do dzisiaj firma zrealizowała w 28 miastach Polski ponad 80 projektów o łącznej powierzchni ok. 700 tys. mkw. Firma prowadzi również inwestycje w Rumunii na Węgrzech i Ukrainie.

www.echo.com.pl

Dodatkowych informacji udziela:

Wojciech Gepner

e-mail: wojciech.gepner@echo.com.pl, kom. 664 900 700

Agnieszka Dróżdż

e-mail: agnieszka.drozdz@echo.com.pl, kom. 664 900 146

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.