Acronis wprowadza bezpłatny program do monitorowania dysków – Portal PR - 24PR
Acronis wprowadza bezpłatny program do monitorowania dysków

10.06.2010 Kategoria: Systemy IT. Autor: ipis

Acronis, wiodący dostawca przyjaznych rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, ochrony w internecie i odzyskiwania danych, przedstawia nowe, darmowe narzędzie do monitorowania stanu dysku twardego – Acronis® Drive Monitor™. Mogą z niego korzystać zarówno użytkownicy indywidualni, jak i biznesowi.

Acronis Drive Monitor jest darmową aplikacją, którą można pobrać z Internetu. Jej główną funkcją jest monitorowanie stanu dysków twardych w serwerach, komputerach osobistych i laptopach. Pomaga ostrzegać użytkowników przed problemami, które niosą ze sobą ryzyko awarii. Dzięki temu systemowi użytkownicy zyskują czas na reakcję i zapisanie danych zawartych na twardym dysku oraz zorganizowanie sprzętu zastępczego.

„Dane są ważne zarówno w domu jak i w firmie” – powiedział Jason Donahue, CEO Acronis. „Niestety, awarie dysków zdarzają się każdego dnia. Dlatego Acronis wprowadził Acronis Drive Monitor jako darmowe narzędzie dla szerokiej grupy odbiorców. Program ten pozwala przewidzieć zagrożenie, dając szansę utworzenia kopii zapasowej danych, zanim nastąpi uszkodzenie. Nikt nie powinien być pozostawiony bez takiego zabezpieczenia, stąd oferujemy je jako aplikację bezpłatną.”

W chwili, gdy Acronis Drive Monitor identyfikuje problem, wysyła e-mail lub alert na monitorze opisujący konkretne zagrożenie. Dostarcza łatwe do zrozumienia wyjaśnienie problemu ze wskazówkami postępowania krok po kroku. Wyróżnione kodem barwnym podsumowanie od razu daje obraz stanu dysku, a cotygodniowe raporty generowane przez program przedstawiają rezultaty skanowania.

„To naprawdę działa! Program ostrzegł mnie, że mój 320 gigabajtowy dysk był bliski awarii. Natychmiast zacząłem tworzyć kopię zapasową” – powiedział Allan E. Levy, testujący program mieszkaniec North Potomac w stanie Maryland. „Następnego dnia mój dysk zaczął się psuć, a partycja z systemem operacyjnym została zniszczona. Ale dzięki Acronis Drive Monitor miałem przygotowaną kopię zapasową, zanim stało się najgorsze.”

Acronis Drive Monitor obserwuje stan systemu operacyjnego, kontroluje datę utworzenia ostatniej kopii zapasowej i analizuje dane dotyczące działania dysku, generowane w większości dysków za pomocą wbudowanej w nie funkcji S.M.A.R.T (Self-Monitoring, Analysis and Reporting Technology). Acronis wspiera również inne narzędzia przechowywania danych, jak choćby nie posiadające funkcji S.M.A.R.T. systemy RAID poprzez skrypty. Ponadto Acronis Drive Monitor śledzi również wiadomości w rejestrze danych systemu Windows, które informują o potencjalnym zagrożeniu danych.

Acronis Drive Monitor jest zintegrowany z aktualnymi wersjami produktów Acronis do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych dla użytkowników domowych i firm. Zarówno użytkownicy produktów dla przedsiębiorców Acronis® Backup & Recovery™ 10, jak i domowego oprogramowania Acronis® True Image Home 2010 oraz Acronis® Backup and Security 2010 mogą korzystać z jego funkcji inicjowania natychmiastowego, automatycznego tworzenia kopii zapasowej jakiegokolwiek z dysków, wykazującego oznaki zagrożenia awarią. Program informuje również użytkowników, jeżeli backup nie został wykonany.

Acronis Drive Monitor obsługuje większość komputerów osobistych i serwerów pracujących w systemie Windows, monitorując związane z dyskami zdarzenia w systemie operacyjnym oraz błędy i niepokojące zmiany w działaniu wychwytywane przez S.M.A.R.T., odnoszące się do przepustowości, czasu rozpędzania się talerzy dyskowych i ilości błędów.

„Stworzyliśmy tę darmową aplikację z pomocą społeczności IT, a wsparcia dla niej udzielimy ekskluzywnie poprzez nasze internetowe Fora Pomocy i Bazy Wiedzy. Będziemy także korzystać z uwag użytkowników by opracowywać nowe funkcje i możliwości, aby narzędzie to stało się integralną częścią utrzymania systemu” – dodał Donahue.

Acronis Disk Monitor jest darmowym narzędziem dostępnym dla każdego. Program można pobrać na http://www.acronis.eu/homecomputing/products/drive-monitor/

***

Acronis jest wiodącym dostawcą rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych lokalnie i zdalnie, odtwarzania danych po awarii oraz bezpieczeństwa. Opatentowana przez firmę technologia tworzenia obrazów dysku oraz zarządzania pozwala przedsiębiorstwom oraz klientom indywidualnym chronić swoje cyfrowe zasoby w środowiskach fizycznych i wirtualnych. Z oprogramowaniem Acronis do tworzenia kopii zapasowych, odzyskiwania danych po awarii, konsolidacji serwerów i migrowania wirtualizacji użytkownicy chronią swoje dane, utrzymują ciągłość biznesu oraz ograniczają przestoje systemów komputerowych. Oprogramowanie firmy Acronis jest sprzedawane w ponad 180 krajach i dostępne jest w 13 wersjach językowych. Więcej informacji na www.acronis.pl.
Acronis® oraz logo Acronis są zarejestrowanymi znakami towarowymi lub znakami towarowymi Acronis Inc. w Stanach Zjednoczonych i/lub w innych krajach.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.