Armacell Tubolit – ciepło i hałas zatrzymany wewnątrz rury – Portal PR - 24PR
Armacell Tubolit – ciepło i hałas zatrzymany wewnątrz rury

19.06.2010 Kategoria: Dom i ogród. Autor: admin

Odpowiednia ochrona instalacji pozwala nie tylko zaoszczędzić energię, ale również zredukować uciążliwe dźwięki generowane często przez płynące w rurach medium. Rodzina izolacji Tubolit firmy Armacell pomoże nam zabezpieczyć domową instalację grzewczą i sanitarną zarówno przed utratą ciepła, jak i hałasem.
Projektując domowy system grzewczy, instalację z zimną i ciepłą wodą bądź też kanalizacyjną, chcielibyśmy, by była możliwie najbardziej wydajna, cicha i służyła nam przez długie lata. Jest to dla nas tym bardziej istotne, że w większości przypadków wymiana lub naprawa instalacji wiąże się z kuciem ścian lub podłóg, co jest i uciążliwe, i kosztowne. Dlatego też, przed przystąpieniem do montażu tych instalacji, warto zwrócić szczególną uwagę na otulinę, która nie tylko odpowiednio zaizoluje rurę, ale również w wielu przypadkach zapewni jej prawidłowe zabezpieczenie przed zniszczeniem. Tubolit firmy Armacell to kompletna gama produktów do izolacji termicznej, akustycznej i ochronnej, dzięki której nasza instalacja będzie pracować długo i wydajnie.

Rury grzewcze oraz te z gorącą wodą, są szczególnie narażone na zjawisko wystudzania płynącego w nich medium. Stąd też tak bardzo istotne jest zabezpieczenie ich odpowiednim materiałem, który skutecznie zapobiegnie stratom energii. Izolacja Tubolit DG firmy Armacell została wykonana z polietylenu o zamkniętej strukturze komórkowej. Otulina ta, stworzona specjalnie z myślą o instalacjach grzewczych i sanitarnych, charakteryzuje się bardzo niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła, co pozwala ograniczyć straty energii aż o 90%. Szeroka gama dostępnych średnic (od 12 do 125 mm) oraz grubości  (od 5 do 30 mm) pozwala dobrać odpowiednią otulinę w sposób, który najlepiej będzie spełniał nasze wymagania. Dodatkowo Tubolit DG jest przystosowany zarówno do rur metalowych, jak i plastikowych, co znacznie podnosi jego uniwersalność. Tubolit DG to również wyjątkowa łatwość montażu. Dzięki zastosowaniu podwójnej warstwy klejącej czas montażu może ulec skróceniu aż do 50%.


Rodzina izolacji Tubolit, fot. Armacell

W przypadku, gdy rury naszej instalacji poprowadzone są w ścianach bądź podłodze, ważne jest by dodatkowo zabezpieczyć otulinę przed zniszczeniem. Dlatego też firma Armacell przygotowała Tubolit S – najbardziej wytrzymałą izolację z rodziny Tubolit. Polietylen, z którego została ona wykonana, pokryty został mocną polimerową folią, która chroni delikatny materiał przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz działaniem agresywnych materiałów budowlanych. Dzięki temu doskonale sprawdza się w przypadku instalacji podtynkowych. Podobnie jak w przypadku otuliny Tubolit DG, wersja S posiada doskonałe właściwości, pozwalające ograniczyć straty energii aż do 80%. Tubolit S występuje w trzech wersjach różniących się od siebie grubością – wynoszącą od 6 do 13 mm. Specjalnie z myślą o grzewczej instalacji podpodłogowej, firma Armacell stworzyła izolację Tubolit DHS. Ta przeznaczona do rur biegnących pod szlichtą otulina posiada niesymetryczny kształt o zoptymalizowanym przepływie termicznym. Dzięki temu nawet ta drobna część traconej energii zostaje wykorzystana do ogrzania naszego domu lub mieszkania. Płaska podstawa otuliny zapewnia doskonałą stabilność oraz ułatwia solidny montaż, a mocna folia ochronna o wytłaczanej powierzchni skutecznie chroni polietylenową warstwę izolacyjną przed ewentualnymi uszkodzeniami. Dla osób chcących zapewnić podtynkowej instalacji najlepszą ochronę firma Armacell proponuje produkt o nazwie Tubolit S Plus. Jest to otulina zoptymalizowana pod kątem zastosowania w ograniczonej przestrzeni. Jej wytrzymała, bezszwowa powłoka zewnętrzna gwarantuje maksymalne zabezpieczenie przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz zapobiega korozji i kondensacji pary wodnej na powierzchni rury.
Ostatnim elementem rodziny Tubolit jest izolacja akustyczna AR Fonoblok. Została ona zaprojektowana w celu podniesienia komfortu akustycznego budynku, eliminując przenoszenie hałasu wewnętrznych rur kanalizacyjnych i instalacji odpływowych na konstrukcję budynku. Wysoka elastyczność, mała masa oraz wysoka wytrzymałość tej otuliny zapewniają jej łatwe nakładanie i montaż, również na kolankach i kołnierzach. Dodatkowo, ścianki tej izolacji posiadają zaledwie 5 mm grubości, co czyni z AR Fonoblok idealne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z ograniczoną przestrzenią np. wąskie szachty

Dobranie odpowiedniej izolacji w taki sposób, by jak najlepiej spełniała swoje zadanie nie jest wcale rzeczą łatwą. By uzyskać oczekiwany efekt, konieczne jest dopasowanie otuliny do zadania, które zostało przed nią postawione. Rodzina Tubolit firmy Armacell, dzięki szerokiej gamie produktów, pozwoli nam dobrać izolację w taki sposób, by optymalnie spełniała swoje funkcje, pozwalając nam zapomnieć o niej na długie lata.

Instalacja grzewcza i wodociągowa w budynku wymaga odpowiedniej izolacji, rys. Armacell

Armacell Tubolit DG, cena netto: od 0,77 do 40,09 zł/m (w zależności od grubości i rozmiaru izolacji)

Armacell Tubolit DG-A (samoprzylepna), cena netto: od 1,39 do 11,68 zł/m (w zależności od grubości i rozmiaru izolacji)

Armacell Tubolit S, cena netto: od 0,94 do 7,61 zł/m (w zależności od grubości i rozmiaru izolacji)

Armacell Tubolit S+, cena netto: od 1,11 do 2,32 zł/m (w zależności od rozmiaru izolacji)

Armacell Tubolit AR Fonowave, cena netto: od 8,66 do 17,59 zł/m  (w zależnoci od rozmiaru izolacji)

Producent: Armacell Poland Sp. z o.o. 55-300 Środa Śląska ul. Targowa 2 tel. 71 3175025 fax 71 3175115

 www.armacell.com

Firma „Armacell” swoje początki datuje na rok 1860, kiedy to powstała  spółka – matka „Armstrong Cork”, późniejsza „Armstrong World Industries”. W 1959 firma  podbija  rynek chłodniczy i klimatyzacyjny, innowacyjnym produktem o nazwie Armaflex – elastyczną, profesjonalną izolacją o rewolucyjnych właściwościach na bazie  elastomerów. Rok później firma o nazwie „Armstrong Kork GmBH” zostaje założona w miejscowości Münster w Niemczech, gdzie od 1965 roku rozpoczyna się produkcja Armaflexu. Następne dekady upływają pod znakiem kolejnych sukcesów w branży izolacyjnej. Powstaje Tubolit – elastyczna pianka o zamkniętej strukturze komórkowej na bazie polietylenu. W 2000 roku efektem wykupu części  „Armstrong World Industries” zajmującego się izolacjami, powstaje „Armacell”. W 2006 roku „Armacell” przystąpił do inicjatywy ONZ dotyczącej odpowiedzialnego biznesu kierującego się 10 zasadami z zakresu praw człowieka, praw pracowniczych, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji. Obecnie  firma specjalizuje  się w produkcji  elastycznych otulin, oferując najbardziej kompletną i kompleksową gamę elastycznych wyrobów do izolacji termicznej, akustycznej, antyroszeniowej i ochronnej przeznaczonych do systemów grzewczych, instalacji chłodniczych, klimatyzacyjnych, wentylacyjnych i  sanitarnych, stając się jednocześnie  światowym liderem w tej dziedzinie. „Armacell’ posiada sprawdzone rozwiązania służące do wydajnego ograniczania strat energii, ochrony instalacji układanych wewnątrz konstrukcji budynku oraz poprawy komfortu akustycznego. Priorytetem firmy jest solidność,  niezawodność i najwyższa jakość oferowanych produkt ów, poparta  prawie  150 – letnim doświadczeniem  na rynku izolacji. Ponad 20 fabryk na całym świecie  wraz z trzecią co do wielkości w Środzie Śląskiej, ekipa  wysoko wykwalifikowanych przedstawicieli handlowych oraz doskonały serwis, świadczą nie  tylko o znakomitym profesjonalizmie , ale również szczególnej dbałości o zadowolenie  użytkowników i reputację firmy na rynku izolacji technicznych. Od 2006 roku „Armacell” jest członkiem inicjatywy ONZ o nazwie „UN Global Compact”, dotyczącej odpowiedzialnego biznesu kierującego się 10 zasadami z zakresu praw człowieka, praw pracowniczych, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji. 

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.