Konfederacja Pracodawców Polskich zmieniła nazwę – Portal PR - 24PR
Konfederacja Pracodawców Polskich zmieniła nazwę

15.06.2010 Kategoria: Marka. Autor: ipis

Konfederacja Pracodawców Polskich – największa i najstarsza organizacja pracodawców w Polsce – zmieniła nazwę i logo. Z dniem 15 czerwca 2010 r. tradycje szacownej, wielce zasłużonej dla rozwoju przedsiębiorczości w naszym kraju organizacji przejmują nowocześni, w pełni gotowi do wyzwań Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej.

Zmiana nazwy i symboliki wizualnej ma bezpośredni związek z dynamicznym rozwojem organizacji, która zrzesza już przeszło 7000 firm, zatrudniających ponad 3 mln pracowników. Nadal pozostajemy organizacją pracodawców o największej reprezentatywności. 

– Po dwudziestu latach działalności nasza organizacja dojrzała do zmiany swojego oblicza. Podjęliśmy decyzję o zmianie nazwy i logo naszej organizacji po to, by jeszcze aktywniej uczestniczyć w kształtowaniu gospodarczej przyszłości kraju oraz rozwoju przedsiębiorczości, by nasz głos był jeszcze bardziej słyszalny – mówi Prezydent Pracodawców RP, Andrzej Malinowski.

Nowy wizerunek organizacji zaprezentowano podczas uroczystej gali, która odbyła się 15 czerwca 2010 r. w Hotelu Hilton w Warszawie. Wzięło w niej udział ponad 300 gości, w tym wybitni ekonomiści, politycy, ludzie kultury i nauki. Rebradning organizacji wspierany jest kampanią reklamową w prasie, telewizji oraz mediach elektronicznych.

Nowe logo organizacji zostało wybrane w drodze konkursu, w którym wzięło udział ponad dwustu uczestników – firm oraz studentów największych polskich uczelni artystycznych. Nagrodzono pracę studentki ASP w Katowicach, Karoliny Koniecznej. Wyboru dokonało jury, w skład którego weszły m.in. takie osobistości jak: Andrzej Pągowski – uznany grafik i plakacista, Edward Dwurnik – międzynarodowej sławy artysta malarz, Iwo Zaniewski – ikona polskiego świata reklamy oraz Mariusz Libel – założyciel Grupy Twożywo.

W ramach zmiany identyfikacji wizualnej zmieniona została także strona internetowa www.pracodawcyRP.pl Jej nowoczesna szata graficzna odzwierciedla pozytywne zmiany w organizacji. Serwis dostarcza nie tylko wyczerpujących informacji o Pracodawcach Rzeczypospolitej Polskiej, oferowanych przez organizację usługach, ale także wiele cennych informacji ułatwiających codzienne prowadzenie biznesu. 

Zgodnie z Uchwałą Zgromadzenia Ogólnego Sprawozdawczo – Programowego jedyny dopuszczalny skrót nowej nazwy to Pracodawcy RP. Informujemy także, że zmianie uległa nazwa angielska organizacji – miejsce Confederation of Polish Employers zajęli Employers of Poland.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.