Rozpoczęła się wielka przeprowadzka poczty Hotmail – Portal PR - 24PR
Rozpoczęła się wielka przeprowadzka poczty Hotmail

19.06.2010 Kategoria: INTERNET. Autor: admin

Do końca wakacji potrwa rozpoczęta w tym tygodniu przeprowadzka do nowego systemu ponad 365 milionów kont pocztowych Windows Live Hotmail. – To jedna z największych na świecie operacji tego typu, przeprowadzona na aplikacjach znajdujących się w tzw. chmurze obliczeniowej – powiedział Michał Kostrzewa z firmy Microsoft. Ponieważ serwery poczty Hotmail pogrupowane są w klastry, użytkownicy poczty będą uzyskiwali dostęp do nowych funkcji sukcesywnie. Po zakończeniu migracji będą mogli korzystać z systemu pocztowego nowej generacji, m.in. ułatwiającego porządkowanie wiadomości, przeglądanie zdjęć i oglądanie multimediów oraz edycję dokumentów z poziomu  przeglądarki.

Nowy Windows Live Hotmail wprowadza wiele innowacji. Korespondencję będziemy mogli sortować  w tradycyjny sposób, np. według dat czy nadawców lub w wątkach. Jednym kliknięciem sprawimy, że pojawią się tylko wiadomości z serwisów społecznościowych lub tylko te zawierające zdjęcia, filmy czy też dokumenty MS Office. Dzięki narzędziu Sweep łatwiej będzie utrzymać porządek w skrzynce, kasować wszystkie wiadomości od wybranego nadawcy lub też całkowicie zrezygnować z e-maili przychodzących z danego adresu. Filmy z YouTube czy zdjęcia z Flickra, wysłane przez znajomych, będziemy mogli obejrzeć wprost z e-maila (bez otwierania kolejnego okna przeglądarki). Z nową wersją Hotmaila zintegrowano również komunikator Windows Live Messenger, dzięki czemu będziemy widzieli którzy z naszych znajomych są dostępni online i będziemy mogli przesłać do nich wiadomość.

Nowy Hotmail ułatwia dzielenie się swoimi zdjęciami ze znajomymi, bez żadnych ograniczeń wielkości załączników – zarówno na własnym koncie, jak i na koncie odbiorcy. Zdjęcia w wiadomości przesyłane są jako miniatury, a kliknięcie pozwoli na obejrzenie ich w pełnym rozmiarze. Hotmail, dzięki integracji z Windows SkyDrive, oferuje użytkownikom darmową przestrzeń wirtualną. Dzięki temu, można wysłać np. link do udostępnionych folderów z maksymalnie 200 zdjęciami, każde o wielkości do 50 MB. Pod koniec roku dostępna będzie polska wersja językowa Office Web Apps oraz możliwość edycji dokumentów w poczcie Windows Live Hotmail.

Kilka nowości pojawi się także w kalendarzu w poczcie Hotmail. Umożliwi on zarządzanie zaproszeniami na koncerty i wydarzenia, ustawianie przypomnień oraz udostępnianie terminów znajomym i rodzinie.  Możliwa będzie także synchronizacja z telefonami komórkowym (z systemem operacyjnym Windows Phone, na urządzeniach RIM BlackBerry i Nokia oraz na niektórych urządzeniach innych producentów) przy pomocy usługi Exchange ActiveSync.

Więcej o nowej wersji można dowiedzieć się na stronie http://www.hotmailpreview.com/. Zapisz się już dziś: http://pocztahotmail.pl/.

Informacje o firmie:

Microsoft jest międzynarodowym producentem oprogramowania komputerowego, aplikacji serwerowych i technologii informatycznych dla klientów indywidualnych, firm i instytucji. W ofercie spółki znajdują się m.in.: system operacyjny Microsoft Windows, oprogramowanie biurowe Microsoft Office System, rozwiązania wspierające zarządzanie z rodziny Microsoft Dynamics, aplikacje serwerowe Microsoft Windows Server System oraz technologia Microsoft.NET.

Microsoft Corporation powstał w 1975 roku w USA, a polski oddział firmy istnieje od 1992 r. W swoich filiach na całym świecie Microsoft zatrudnia ponad 95 tys. specjalistów z różnych dziedzin, w tym ponad 300 osób w Polsce. Ponadto, w Łodzi i Poznaniu działają Centra Innowacji Microsoft. Microsoft współpracuje z ośmioma tysiącami partnerów i dwudziestoma tysiącami inżynierów w całej Polsce.

Firma Microsoft została zbudowana w oparciu o przekonanie, że nowe technologie, jeśli uczynić je dostępnymi i przyjaznymi, są doskonałym narzędziem do rozwoju i realizacji marzeń, pozwalają na pełne wykorzystanie możliwości, jakie drzemią w nas samych i otaczającym świecie. Dlatego też, polski oddział Microsoft bierze aktywny udział w rozwoju gospodarki i społeczności lokalnej w Polsce. Naturalną konsekwencją tego zobowiązania i prowadzonej działalności biznesowej jest realizowanie zadań społecznych w obszarze edukacji informatycznej i walki ze zjawiskiem „wykluczenia informacyjnego”. W listopadzie 2008 roku Microsoft za projekt „Partnerstwo dla Przyszłości” otrzymał główną nagrodę – statuetkę Złotego Spinacza, przyznawanego w najważniejszym konkursie w polskiej branży PR „Złote Spinacze”, a w niespełna rok wcześniej, zaszczytny tytuł „Inicjatywy Edukacyjnej Roku 2007” przyznawany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Głos Nauczycielski. Celem tego realizowanego
od 2004 r. projektu jest wspieranie polskiej edukacji w innowacyjnych działaniach, które przeciwdziałają zjawisku „wykluczenia cyfrowego” młodego pokolenia.

Z kolei w partnerstwie z organizacjami pozarządowymi, firma wspiera społeczności marginalizowane w dostępie do nowych technologii – wiedzy, informacji i umiejętności informatycznych. W uruchomionym we wrześniu 2006 roku programie „Microsoft dla non-profit”, firma przekazuje bezpłatnie swoje oprogramowanie na rzecz organizacji społecznych. W 2007 roku Microsoft otrzymał tytuł Dobroczyńcy Roku 2006 w kategorii „Strategiczne programy społecznego zaangażowania firmy”, przyznany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

Microsoft konsekwentnie potwierdza także swoją wysoką pozycję wśród pracodawców, zajmując od kilku lat czołowe miejsca w badaniu prowadzonym przez Hewitt Associates i zdobywając tytuł „Najlepszego Pracodawcy w Polsce”.

Zapraszamy do odwiedzenia polskiej strony firmy Microsoft pod adresem: http://www.microsoft.com/poland lub kontaktu z Centrum Obsługi Klienta Microsoft pod numerem 0 801 308 801.

***

Microsoft, Windows, Windows Mobile, Visual Studio, Windows Server System, Windows Server, SQL Server, Visual Studio, BizTalk Server, Microsoft Dynamics są zarejestrowanymi znakami towarowymi, bądź znakami towarowymi Microsoft Corp. w Stanach Zjednoczonych i/lub w innych krajach. Nazwy wymienionych firm i produktów mogą być zastrzeżonymi znakami ich właścicieli.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.