Ruszył nowy serwis internetowy Comarch MobileID – Portal PR - 24PR
Ruszył nowy serwis internetowy Comarch MobileID

10.06.2010 Kategoria: INTERNET, Systemy IT, Telekomunikacja. Autor: Comarch Finanse

Comarch uruchomił specjalny portal poświęcony rozwiązaniu Comarch MobileID pod adresem mobileid.comarch.pl. Portal przeznaczony jest głównie dla kierowników działów IT, specjalistów ds. bezpieczeństwa oraz doradców w zakresie rozwiązań informatycznych. Strona oferuje możliwość sprawdzenia aplikacji online, co pozwala ocenić ergonomię i efektywność rozwiązania.

Aktualnie token Comarch MobileID jest dostępny jako dedykowany program działający pod systemami iPhone, Android oraz Windows Mobile, a także jako aplikacja funkcjonująca na platformie Java. Działa w trybie generowania haseł jednorazowych oraz trybie challenge-response. Comarch MobileID jest produktem, który łączy w sobie wysoki poziom bezpieczeństwa, dużą elastyczność oraz niski koszt dla użytkownika końcowego.

Comarch MobileID nadaje się do wykorzystania wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba uwierzytelnienia i autoryzacji, szczególnie w rozwiązaniach, w których aktualnie stosuje się token haseł jednorazowych lub SMS-y, a ich zastąpienie jest szczególnie korzystne. W porównaniu do sprzętowych generatorów haseł, jego główną zaletą jest brak kosztów związanych z zakupem samego urządzenia, jego dystrybucji oraz utrzymaniem. Przewaga Comarch MobileID nad wiadomościami SMS wynika natomiast z faktu, iż każdorazowa operacja uwierzytelnienia nie wiąże się z kosztem wysłania wiadomości tekstowej. Ponadto, w przypadku wykorzystania rozwiązania w bankowości internetowej, token zapewnia wyższy poziom bezpieczeństwa dzięki możliwość użycia trybu challenge-response i powiązania danych autoryzacyjnych z danymi transakcji – podkreśla Tomasz Śnieżyński, Dyrektor Konsultingu Bezpieczeństwa IT, Comarch SA.

Możliwości zastosowania Comarch MobileID:

  • bankowość elektroniczna
  • VPN (wirtualne sieci prywatne)
  • ochrona aplikacji w firmie
  • sklep internetowy

Więcej informacji o Comarch MobileID na stronie http://mobileid.comarch.pl >>

Podobne wpisy:

Tagi: , , , ,Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.