Zbliż kartę, odbierz bilet – Portal PR - 24PR
Zbliż kartę, odbierz bilet

10.06.2010 Kategoria: Finanse osobiste. Autor: ipis

Warszawa, 9 czerwca 2010 roku – Firma ASEC S.A., jeden z dwóch operatorów Warszawskiej Karty Miejskiej, którego biletomaty do sprzedaży i doładowania biletów komunikacji miejskiej znajdują się na stacjach stołecznego metra i na przystankach autobusowych całej aglomeracji warszawskiej, Six Pay, europejski gracz na rynku usług rozliczeniowych i MasterCard rozpoczęły testy płatności kartami bezstykowymi w technologii MasterCard PayPass w wybranych punktach sprzedaży biletów miejskich. Zbliżeniowa forma płatności ma umożliwić mieszkańcom stolicy szybki i bezgotówkowy zakup biletów we wszystkich automatach biletowych w sieci ASEC, dostępnych na stacjach metra oraz w innych punktach w Warszawie

„Umożliwienie mieszkańcom stolicy zakupu biletów w naszych biletomatach z użyciem kart zbliżeniowych w technologii PayPass to dla nas kolejny, naturalny i nieodzowny krok w rozwoju naszej sieci sprzedaży i funkcjonalności naszych urządzeń. Wierzymy, że ta forma płatności za bilety spodoba się mieszkańcom Warszawy. Mamy też nadzieję, że wkrótce stanie się ona standardem dla wszystkich podróżnych, którzy źle znoszą stanie w długich kolejkach i szperanie po kieszeniach w poszukiwaniu drobnych na bilet, tak w Warszawie jak i w innych miastach, takich jak Piaseczno, Legionowo i inne, gdzie już umieściliśmy lub planujemy umieszczenie naszych biletomatów w ciągu kilku najbliższych miesięcy” – komentuje Anat Arazi, prezes firmy ASEC.

„Już dziś, dzięki akceptacji technologii PayPass, kupując bilet do warszawskiego metra każdy podróżny może poczuć komfort, wygodę i bezpieczeństwo transakcji zbliżeniowych.” – komentuje Sebastian Krzyk, szef departamentu sieci akceptacji Oddziału MasterCard Europe w Polsce. „Jestem też przekonany, że to początek drogi, która doprowadzi nie tylko do akceptacji kart PayPass
w biletomatach i kasownikach pojazdów komunikacji miejskiej, ale i do wydawnictwa kart miejskich
z wbudowaną aplikacją płatniczą lub kart płatniczych z możliwością doładowania funkcji biletu miesięcznego. Wiemy, że to doskonały kierunek w Polsce” – uzupełnia Krzyk.
Płatności zbliżeniowe PayPass akceptowane są obecnie na terenie Polski, m.in. w sieciach McDonald’s, Coffee Heaven, Żabka, Kolporter, Empik, Sferis czy na stacjach Shell. Dodatkowo kartą można płacić na festiwalach takich jak Smooth Festival, Open’er Festival, Coke Live Music Festival, Selector Festival czy Off Festival. Płatności zbliżeniowe są ponadto akceptowane na wybranych stadionach piłkarskich Ekstraklasy.
„Firma Six Pay jest w Europie znana z najbardziej innowacyjnych rozwiązań w płatnościach. Tym bardziej cieszymy się, iż pierwszym projektem zrealizowanym w Polsce są właśnie biletomaty
w technologii zbliżeniowej. Wkrótce pojawią się kolejne projekty, dzięki którym sieć akceptacji
– contactless – znacząco się powiększy” – komentuje Paweł Markowski, Dyrektor Generalny Six Pay
w Polsce.
W Polsce sieć akceptacji technologii PayPass stale się powiększa i według prognozy firmy badawczej Polasik Research do końca roku może wzrosnąć nawet do 15 tys. punktów handlowo – usługowych. Na świecie działa obecnie blisko 75 milionów kart i urządzeń działających w technologii PayPass, które są akceptowane w 230 tysiącach punktów handlowo-usługowych.
Kontakt dla prasy:

Klaudia Rakowska, 022 210 12 86, krakowska@webershandwick.com
Agnieszka Szmit, 022 210 12 84; 0691 745 298, aszmit@webershandwick.com

MasterCard® PayPass™ jest zbliżeniowym sposobem płatności, zapewniającym Konsumentom szybką i wygodną alternatywę dla gotówki przy płaceniu za codzienne sprawunki. Technologia PayPas może być łatwo dodana do jakiejkolwiek karty/rachunku MasterCard®, czy też Maestro®. W celu dokonania zapłaty, klient zbliża tylko kartę lub urządzenie (np. specjalną zawieszkę płatniczą) do specjalnego czytnika PayPass, bez konieczności szukania w kieszeni drobnych, podawania karty sprzedawcy czy wkładania karty. Zakupy w systemie PayPass do kwoty 50 złotych nie wymagają podpisu, co jeszcze przyspiesza przebieg transakcji. PayPass pozwala też na staranniejsze kontrolowanie wydatków niż gotówka. PayPass jest rozwiązaniem idealnym w środowiskach szybkich płatności, gdzie prędkość transakcji ma kluczowe znaczenie, takich jak bary i restauracje szybkiej obsługi, drogerie, stacje benzynowe, automaty z napojami itp., sklepy detaliczne, obiekty sportowe, kina, systemy transportu, taksówki i parkingi.

Na koniec pierwszego kwartału 2010 r. w obiegu było ponad 75 milionów kart i urządzeń PayPass akceptowanych w ponad 230 000 punktów sprzedaży na świecie. Trwa obecnie wiele procesów wdrożeniowych i pilotażowych w 33 krajach, w tym Australii, Brazylii, Kanadzie, Chinach, Czechach, Francji, Węgrzech, Niemczech, Indonezji, Włoszech, Japonii, Korei, Libanie, Tajwanie, Tajlandii, Turcji, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Indiach, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej.

O SIX Pay
SIX Pay oferuje swoim klientom możliwość bezpiecznego akceptowania i przetwarzania kart kredytowych i debetowych (Visa, MasterCard, JCB, Diners/Discover, V Pay, Visa Electron oraz Maestro) w całej Europie oraz zintegrowane rozwiązania umożliwiające realizowanie płatności bezgotówkowych w punktach sprzedaży i w Internecie. Oferta SIX Pay dla handlu detalicznego, branży hotelarskiej, paliwowej i handlu elektronicznego obejmuje także routing płatności dokonywanych za pomocą krajowych kart debetowych i kredytowych, automatyczne przeliczanie walut (DCC), terminale płatnicze w punktach sprzedaży, elektroniczne kupony upominkowe, ładowanie kart prepaidowych do telefonów komórkowych w terminalach płatniczych (kupony doładowania) oraz kupony rabatowe do telefonów komórkowych.
SIX Pay jest przedsiębiorstwem należącym do SIX Group. SIX Group oferuje na całym świecie usługi w dziedzinie handlu papierami wartościowymi oraz ich przetwarzania, a także usługi w zakresie informacji finansowych i obrotu płatniczego.
www.six-pay.com
www.six-multipay.com
www.six-group.com

O ASEC
ASEC rozwija, projektuje i sprzedaje rozwiązania oparte na technologii zbliżeniowych kart inteligentnych (smart cards). ASEC oferuje systemy elektronicznych biletów komunikacji miejskiej, systemy parkingowe oparte na zbliżeniowych kartach inteligentnych, systemy paliwowe, produkuje i sprzedaje czytniki zbliżeniowe i stykowe oraz karty i czytniki dla płatności zbliżeniowymi kartami płatniczymi w technologii PayPass EMV, Visa PayWave produkcji OTI. ASEC również dostarcza produkowane przez OTI karty bezstykowe, dokumenty elektroniczne i wkładki do dokumentów elektronicznych, takich jak paszporty, dowody tożsamości i inne. ASEC rozwija i dostarcza systemy informatyczne do rejestracji ludności, wydawania dowodów tożsamości i samochodowych dokumentów rejestracyjnych.
ASEC S.A. jest polską spółką zależną w 100% od On Track Innovations Ltd. (OTI) światowego lidera w dziedzinie technologii bezpiecznych mikroprocesorowych rozwiązań opartych o zbliżeniowe karty inteligentne.
www.asec.pl
www. wkm.info.pl
www.otiglobal.com
O MasterCard Europe
Firma MasterCard Europe jest podmiotem odpowiedzialnym za zarządzanie działalnością firmy MasterCard Worldwide
w Europie. Siedziba firmy mieści się w Waterloo, w Belgii. MasterCard Europe działa w 51 krajach Europy, docierając nawet do wschodniej granicy Rosji. Działając poprzez sieć lokalnych biur, MasterCard Europe może poznać i spełniać różnorodne potrzeby swoich klientów na bardzo różnych rynkach całej Europy, dzięki czemu użytkownicy mogą zawierać transakcje
i prowadzić swój biznes na ich własny sposób, w rodzimym języku.

O MasterCard Worldwide
MasterCard Incorporated przyczynia się do rozwoju światowego handlu, jako system zapewniający niezbędne połączenia pomiędzy instytucjami finansowymi, przedsiębiorstwami, użytkownikami kart i punktami handlowo-usługowymi na całym świecie. Jako franczyzodawca, instytucja przetwarzająca transakcje i doradcza, MasterCard rozwija i zapewnia rozwiązania płatnicze, przetwarza około 22 miliardy transakcji rocznie, dostarcza nowatorskie na rynku analizy sektora kart płatniczych
i usługi doradcze, które wspierają rozwój biznesu współpracujących banków i punktów handlowo-usługowych. Poprzez MasterCard Worldwide Network oraz rodzinę swoich marek, obejmującą MasterCard®, Maestro® i Cirrus®, MasterCard Worldwide obsługuje konsumentów i przedsiębiorstwa w ponad 210 krajach i terytoriach. Więcej informacji znajduje się na stronie: www.mastercard.com.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.