Bidet – higieniczny niezbędnik w łazience – Portal PR - 24PR
Bidet – higieniczny niezbędnik w łazience

12.07.2010 Kategoria: Dom i ogród. Autor: ipis

Bidet przypomina wyglądem miskę ustępową, jednak jego funkcja zbliża go do umywalki. Ten praktyczny element wyposażenia łazienki pomaga w utrzymaniu higieny osobistej w wygodnej, siedzącej pozycji. Jeśli powierzchnia wnętrza pozwala na dodatkową ceramikę sanitarną, warto zamontować w nim właśnie bidet.

Bidety cieszą się coraz większą popularnością. Wynika to z ich funkcjonalności i różnorodnych możliwości użytkowania. Służą one przede wszystkim do tego, aby w komfortowy sposób dbać o higienę intymną. Wiele osób używa ich także do mycia nóg. Bidety pozwalają szybko i wygodnie zadbać o czystość, dlatego bez problemu mogą ich używać osoby starsze lub niepełnosprawne. Razem z armaturą bidetową stanowią estetyczną i funkcjonalną całość, przydatną podczas codziennych czynności higienicznych.

Bidet najczęściej umieszcza się w pobliżu miski ustępowej, dlatego najlepiej wybrać produkty z jednej serii o podobnym kształcie i kolorystyce. Istotny jest także podobny sposób montażu urządzeń sanitarnych. Bidet stojący najlepiej prezentuje się przy misce ustępowej stojącej, natomiast wiszący przy misce wiszącej. Wiele właściwości łączy go także z umywalką – podobnie jak ona, musi mieć podejście kanalizacyjne i wodociągowe (ciepłą i zimną wodę). W niektórych bidetach, tak jak w umywalkach, do zamykania odpływu stosuje się korki automatyczne, zaś przed zalaniem łazienki chroni zintegrowany przelew. Również baterie bidetowe przypominają umywalkowe.

Armatura bidetowa wygląda podobnie jak umywalkowa, lecz na końcu wylewki na przegubie kulowym umieszczony jest napowietrzacz, który pozwala na ustawienie strumienia wody pod odpowiednim katem. Do bidetów najczęściej montuje się baterie stojące jednootworowe o jednym lub dwóch uchwytach. Można znaleźć także armaturę trójotworową, na którą składają się: wylewka i dwa pokrętła – mówi Aneta Dziedzina z Grupy Armatura.

Wyrazisty design

Armatura bidetowa powinna pasować do wystroju całej łazienki. Osobom, które preferują nowoczesne aranżacje przypadną do gustu dwuuchwytowe modele z rodziny Harmonic lub Symetric Grupy Armatura, które cechuje minimalistyczny design. Uchwyty tych baterii tworzą łączące się walce: w serii Harmonic figury te przybierają kształt litery L, natomiast w serii Symetric łączą się na krzyż. Do łazienek urządzonych w tradycyjnym stylu pasować będą z kolei bogate w formie baterie bidetowe. Grupa Armatura posiada w swojej ofercie zdobione serie baterii Retro i Retro Classic, które są wyrazem najlepszych tradycji wnętrzarskich i artystycznych. Należące do nich modele zwracają uwagę detalami z białej porcelany oraz opływową linią uchwytów i wylewki.

Klasyczne piękno

Osoby, które cenią uniwersalne, eleganckie rozwiązania, w ofercie Grupy Armatura znajdą jednouchwytową baterię z rodziny Ametyst. Została ona zaprojektowana z myślą o najbardziej wymagających klientach, którzy preferują proste, lecz reprezentacyjne formy. Miłośnikom cylindrycznych kształtów przypadnie do gustu bateria Cyrkon, której wyróżnikiem jest smukła linia i płaski uchwyt dostępny w wersji chromowanej lub chromowano-satynowej. Oryginalnym i jednocześnie funkcjonalnym uzupełnieniem bidetu może być także armatura z serii Korund z perlatorem skierowanym do dołu. Połączenie prostych linii z delikatnymi łukami pozwoliło projektantom uzyskać niezmiernie elegancki efekt.

Wybierając bidet do łazienki, powinniśmy sugerować się linią wzorniczą umywalki i miski ustępowej, by wszystkie elementy wyposażenia tworzyły estetyczną kompozycję. Również armatura bidetowa powinna pasować do umywalkowej, wannowej i natryskowej. W ofercie Grupy Armatura znajdziemy modele baterii z jednej serii przeznaczone do różnych urządzeń sanitarnych, dlatego bez problemu nadamy wnętrzu spójnego charakteru.

Bateria bidetowa Harmonic – cena ok. 282 zł brutto

Bateria bidetowa Symetric – cena od ok. 281 zł brutto

Bateria bidetowa Retro – cena od ok. 293 zł brutto

Bateria bidetowa Retro Classic – cena od ok. 554 zł brutto

Bateria bidetowa Ametyst – cena ok. 499 zł brutto

Bateria bidetowa Cyrkon – cena od ok. 349 zł brutto

Bateria bidetowa Korund – cena ok. 510 zł brutto

Producent: Grupa Armatura

www.kfa.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.