EASY Soudabond – „Bond” wśród klejów poliuretanowych – Portal PR - 24PR
EASY Soudabond – „Bond” wśród klejów poliuretanowych

07.07.2010 Kategoria: NIERUCHOMOŚCI. Autor: ipis

Uniwersalność zastosowania, łatwość aplikacji oraz wysoka wydajność – to cechy najnowszego produktu firmy Soudal. Poliuretanowy klej EASY Soudabond nie wymaga stosowania żadnych dodatkowych narzędzi – dzięki postaci aerozolu jest niezwykle prosty w użyciu. A przy tym radzi sobie bez „pistoletu” –  Easy Soudabond oferowany  jest w wersji z wężykiem.

 

Nowy produkt marki Soudal – EASY Soudabond to prawdziwy „agent” wśród klejów poliuretanowych – szybki i skuteczny. Dzięki uniwersalności zastosowania sprawdzi się zarówno w pracach modernizacyjno-remontowych prowadzonych na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń. Charakteryzuje się znakomitą przyczepnością do większości rodzajów podłoży, również do powierzchni wilgotnych. To idealny środek do klejenia płyt gipsowo-kartonowych i włókno-cementowych        w technologii suchej zabudowy. Doskonały w klejeniu płyt dekoracyjnych, drewnopochodnych, z tworzyw sztucznych oraz blach. Niezawodny także w kontakcie z wełną mineralną, betonem, cegłą, kamieniem, drewnem i metalami. Może być również wykorzystany do szybkiego klejenia kształtek z betonu komórkowego. Nowy klej poliuretanowy Soudal ma postać aerozolu, dzięki czemu nie wymaga mieszania i jest łatwy w aplikacji.  EASY Soudabond oferowany jest w wersji z wężykiem. Wybór tej formy nie jest przypadkowy – umożliwia stosowanie kleju nawet gdy nie posiadamy pistoletu aplikacyjnego. Przed użyciem wystarczy tylko wstrząsnąć puszkę i można przystąpić do bezpośredniej aplikacji. Po nałożeniu klej zamienia się w niskoprężną piankę, która doskonale wypełnia i uszczelnia nierówności podłoża. Easy Soudabond nie ścieka – umożliwia to aplikację  zarówno w poziomie, jak i w pionie.  A dzięki krótkiemu czasowi wiązania wystarczy przytrzymać przyklejany element przez ok. 1 min. dociskając go do podłoża – dalsza obróbka klejonych materiałów jest już możliwa po ok. 60 minutach.  Nowy produkt Soudal gwarantuje najwyższą izolacyjność termiczną i akustyczną, a przy tym daje spoinę klejową o wysokiej odporności na zmienne warunki środowiskowe.

ABC stosowania:

  1. Odpowiednio przygotować podłoże: odkurzyć, wyczyścić (w tym również odtłuścić powierzchnię), usunąć niespójne i stare powłoki malarskie. W przypadku podłoża mocno chłonnego i porowatego zaleca się wcześniejsze użycie emulsji gruntującej. Zwilżenie podłoża bezpośrednio przed aplikacją poprawi przyczepność  i szybkość utwardzania kleju.

UWAGA: powierzchnie przylegające do miejsca klejenia warto zabezpieczyć folią lub papierem – zapobiegnie to ewentualnemu zabrudzeniu okolicznych miejsc.

  1. Bezpośrednio przed aplikacją należy energicznie wstrząsać puszkę przez ok. 30 sekund i regularnie powtarzać tę czynność podczas dalszej pracy. Nakręcić rurkę dozującą na zawór puszki i odwrócić do góry dnem. Klej nakładać ścieżką o średnicy ok. 3 cm po obwodzie płyt i paneli oraz zygzakiem przez ich środek
  2. Po nałożeniu kleju odczekać ok. 5 minut i przycisnąć płytę do ściany. Docisnąć do podłożą i przytrzymać przez ok. 1 minutę (czas może uleć zmianie w zależności od panujących warunków atmosferycznych)
  3. Dalsza obróbka możliwa jest już po około godzinie.
  4. Naddatki utwardzonego kleju najlepiej obciąć ostrym narzędziem.

 

 Easy Soudabond – cena:  około 29,00 zł

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.