Helios w Galerii Amber – Portal PR - 24PR




Helios w Galerii Amber

09.07.2010 Kategoria: NIERUCHOMOŚCI, Wieści za spółek. Autor: EchoInvestment

Spółki Helios i Echo Investment podpisały porozumienie, na mocy którego zwiększeniu ulegnie ilość sal i powierzchnia najmu kompleksu kinowego w powstającym centrum handlowo-rozrywkowym Galeria Amber w Kaliszu.

„Spółka Helios po ocenie możliwości kaliskiego rynku, podjęła decyzję o powiększeniu swojego kompleksu w naszym centrum. Helios w Galerii Amber będzie 9-salowym centrum kinowym, które z pewnością spełni wymagania mieszkańców miasta. Spotkaliśmy się również z opiniami innych najemców, którzy żywo interesują się tym rynkiem i widzą w nim duży potencjał. Oczekiwania rynku okazały się większe od tego co przewidywaliśmy, co bardzo nas cieszy.” – mówi Marcin Materny, dyrektor działu centrów handlowych Echo Investment.

Galeria Amber to 4-kondygnacyjne centrum handlowo – rozrywkowe o powierzchni około 30 000 mkw. przeznaczonej na wynajem. Centrum powstanie u zbiegu ul. Górnośląskiej i nowo budowanej Trasy Bursztynowej na terenie byłego dworca PKS w Kaliszu. W Galerii znajdzie się około 150 sklepów i punktów usługowych, hipermarket spożywczy oraz liczne restauracje i kawiarnie. W programie centrum będzie również 9-salowe kino, którego operatorem będzie siec Helios. Do dyspozycji klientów będzie parking na 1 170 miejsc postojowych.

W styczniu 2010 roku uprawomocnił się Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego pozwalający na realizację centrum. Obecnie Echo Investment ubiega się o uzyskanie decyzji środowiskowej.

Helios to funkcjonujące od 1993 roku centrum filmowe, posiadająca pozycję trzeciej z największych sieci na krajowym rynku kinowym. Obecnie Helios posiada 122 ekrany i prawie 27 tys. foteli w kinach m.in. w Białymstoku, Bielsko Białej, Dąbrowie Górniczej, Gdańsku, Gnieźnie, Gorzowie Wielkopolskim, Kaliszu, Katowicach, Kielcach, Koninie, Legnicy, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Opolu, Pile, Piotrkowie Trybunalskim, Płocku, Radomiu, Rzeszów, Sosnowcu, Warszawie i Wrocławiu.

www.heliosnet.pl

ECHO INVESTMENT SA to jedna z największych firm inwestycyjno-deweloperskich z polskim kapitałem. Spółka realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych i handlowo-rozrywkowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym.

Od 1996 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Do dzisiaj firma zrealizowała w 37 miastach Polski blisko 90 projektów o łącznej powierzchni ponad 700 tys. mkw. Firma prowadzi również inwestycje w Rumunii na Węgrzech i Ukrainie.

www.echo.com.pl

Dodatkowych informacji udziela:

Wojciech Gepner, PR Manager Echo Investment SA, tel. +48 41 33 33 700, mob. +48 664 900 700, e-mail: wojciech.gepner@echo.com.pl

Podobne wpisy:

Tagi: ,







Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.