Miasto Złota inspiracją dla finałowej piłki Mistrzostw Świata 2010 – Portal PR - 24PR
Miasto Złota inspiracją dla finałowej piłki Mistrzostw Świata 2010

10.07.2010 Kategoria: Sport. Autor: ipis

adidas z dumą prezentuje oficjalną piłkę przeznaczoną na finał Mistrzostw Świata 2010 w Republice Południowej Afryki. adidas Jo’bulani jest złotą wesją Jabulani. 60 piłek zostało już przekazanych tegorocznym finalistom – reprezentantom Holandii oraz Hiszpanii. Drużyny mają szansę trenować i oswoić się z nową piłką przed niedzielnym finałem. Nowa nazwa jest hołdem złożonym Johannesburgu, mieszkańcom RPA znanego jako Jo’burg, miastu złota. Premiera piłki już w niedzielę!

Każda z drużyn otrzymała 30 piłek, aby móc trenować przed wielkim finałem. Zostały one przygotowane specjalnie dla każdej z reprezentacji i oznaczone nazwą państwa. Na historyczny finał przygotowano 30 piłek, w tym jedną wyjątkową, którą piłkarze rozpoczną to najważniejsze wydarzenie świata futbolu. Na każdej z piłek znajduje się miejsce, data oraz nazwa stadionu, na którym spotkanie zostanie rozegrane. Nazwy państw obu finalistów zostaną umieszczone na piłce specjalną techniką, pod wpływem wysokiej temperatury.

Jako oficjalny partner Mistrzostw Świata FIFA 2010, adidas zapewnił 64 wyjątkowe piłki meczowe na każde spotkanie rozegrane podczas turnieju w Republice Południowej Afryki. Podczas każdego meczy zostało użyte  16 piłek, a pozostałe 48 jest przechowywane w kwaterze głównej FIFA w RPA. Po rozegraniu spotkań, te piłki zostaną użyte w celach promocyjnych. Będą wyjątkową okazją dla fanów z całego świata, aby mogli zdobyć piłkę, która tworzyła historię podczas Mistrzostwa Świata 2010. Można je zdobyć na jednej z 46664 aukcji zorganizowanych przez firmę adidas pod adresem www.ebay.co.uk/adidas46664auction. Zysk z aukcji będzie przekazany Fundacji Nelsona Mandeli 46664.

W 2010 r. adidas sprzedał więcej piłek niż kiedykolwiek wcześniej. Firma zapewnia piłki meczowe na wszystkich ważnych turniejach i w ligach na świecie. W tym także oficjalną piłkę dla rozgrywek UEFA,  afrykańskiego Pucharu Narodów czy niemieckiej Bundesligi. Ponad 13 milionów z 20 milionów piłek było wzorowanych na Jabulani i około 700 000 na Jo’bulani.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.