Moda na Dobre Parówki – Portal PR - 24PR
Moda na Dobre Parówki

28.07.2010 Kategoria: Kulinaria. Autor: admin

Cukrzyca to choroba, która dotyka coraz szerszą grupę osób. Określono ją nawet jako chorobę cywilizacyjną. Wymaga ona dyscypliny, konsekwencji oraz modyfikacji nawyków żywieniowych. Nie musi jednak być monotonna i pozbawiona przysmaków.

Do trzech najważniejszych składników naszego organizmu pokarmowego należą węglowodany, białka oraz tłuszcze. Największej uwagi wymagają węglowodany, ponieważ po nich cukier we krwi podnosi się najszybciej. W związku z tym mają najsilniejszy wpływ na poziom glukozy. Jednak, nie można również zapomnieć o spożywanych białkach i tłuszczach, które również podnoszą poziom cukru we krwi. Wchłanianie następuje dłużej i dlatego podwyższony poziomem cukru we krwi jest nieco później. Dlatego też zawartość węglowodanów, białka i tłuszczy w każdym posiłku i przekąsce jest niezwykle istotne dla ludzi chorujących na cukrzycę. Na tej podstawie osoby cierpiące na tę chorobę mogą wyliczyć zawartość istotnych dla nich wskaźników węglowodanowo–białkowo–tłuszczowych.

Z myślą, o tej grupie osób Zakłady Mięsne „Pekpol Ostrołęka” umieściły na etykiecie swoich dwóch sztandarowych produktów – parówek Paryżanek oraz Babinek (parówki dla dzieci) informacje o wymiennikach węglowodanowo-biłkowo-lipidowych. Dzięki tej informacji osoby chore na tę uciążliwą chorobę wiedzą ile mają przyjąć insuliny danego dnia. Znając zawartość wymienników bez trudu mogą skomponować posiłki według własnych upodobań oraz poszerzać lub zmniejszać ich ilość.

Parówki Paryżanki dostępne są w trzech smakach: klasyczne, z serem oraz z papryką.

Cena:

Paryżanki – 4, 20 zł – 4,90 zł za 250 g
Balbinki – 4 zł – 5 zł za 180 g

Zakłady Mięsne „Pekpol Ostrołęka”

Foto: Zakłady Mięsne „Pekpol Ostrołęka”

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.