NextiraOne dla Stadionu Narodowego w Warszawie – Portal PR - 24PR
NextiraOne dla Stadionu Narodowego w Warszawie

07.07.2010 Kategoria: Telekomunikacja. Autor: admin

Warszawa – 7 lipca 2010 – Narodowe Centrum Sportu i NextiraOne poinformowały, że podpisały umowę na budowę sieci teleinformatycznej dla Stadionu Narodowego w Warszawie, wielofunkcyjnego obiektu przygotowywanego między innymi na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012TM. Wartość projektu wyniesie ponad 35 250 000 zł brutto.

W ramach realizacji kontraktu eksperci NextiraOne dostarczą, zainstalują i uruchomią urządzenia aktywne wraz z komponentami bezpieczeństwa oraz zaimplementują oprogramowanie systemowe i narzędziowe sieci teleinformatycznej powstającego obiektu, a także wykonają prace projektowo-programistyczne. NextiraOne zapewni dodatkowo szkolenia dla użytkowników systemu oraz jego bieżące wsparcie i utrzymanie.

Nowoczesna sieć teleinformatyczna stanie się wydajnym, elastycznym, a przy tym bezpiecznym i niezawodnym szkieletem komunikacyjnym dla aplikacji odpowiedzialnych m.in. za monitoring wizyjny, transmisję wideo, obsługę systemów automatyki przemysłowej oraz bezpieczeństwo obiektu. Ponadto będzie podstawowym medium do zapewnienia łączności głosowej, przesyłu danych, a także dostępu do Internetu.

„Budowa sieci teleinformatycznej dla tak dużego i prestiżowego obiektu, jakim będzie powstający Stadion Narodowy w Warszawie to ogromne przedsięwzięcie, dlatego do jego realizacji poszukiwaliśmy doświadczonego i wszechstronnego partnera. Oferta NextiraOne spełniła w drodze przetargu nieograniczonego wszystkie stawiane przez nas, wysokie wymagania oraz była najkorzystniejsza pod względem finansowym.” – powiedział Robert Wojtaś, Wiceprezes Zarządu, Narodowe Centrum Sportu.

„Realizacja projektu dla Narodowego Centrum Sportu to dla naszych specjalistów wielkie wyzwanie i ogromna odpowiedzialność.” – powiedział Marek Kobielski, Prezes Zarządu NextiraOne Polska. „Wiedza i doświadczenie naszych zespołów wdrożeniowych daje gwarancję, że Stadion Narodowy w Warszawie zyska nowoczesną i niezawodną infrastrukturę teleinformatyczną, z której będą mogli skorzystać m.in. organizatorzy i uczestnicy EURO 2012.” – dodał Marek Kobielski.

Zgodnie z umową sieć teleinformatyczna dla Stadionu Narodowego zostanie zbudowana do 15 lutego 2011 roku.

*****
Stadion Narodowy w Warszawie to wielofunkcyjny obiekt, łączący w sobie funkcje sportowe, rozrywkowe  oraz powierzchnie komercyjne. Zakończenie budowy Stadionu planowane jest na czerwiec 2011 roku. Za budowę areny odpowiada Narodowe Centrum Sportu, spółka Skarbu Państwa, powołana przez Ministra Sportu i Turystyki. W czasie trwania UEFA Euro 2012™ na Stadionie Narodowym zostaną rozegrane: trzy spotkania grupowe, mecz otwarcia wraz z oficjalną ceremonią i jeden ćwierćfinał i jeden półfinał. Na trybunach stadionu będzie 55 tysięcy miejsc dla kibiców.

www.stadionnarodowy.org.pl

NextiraOne to wiodący europejscy eksperci w zakresie usług komunikacyjnych. Projektujemy, wdrażamy, utrzymujemy i wspieramy rozwiązania komunikacyjne od transmisji głosu, danych i obrazu po mobilność, bezpieczeństwo i aplikacje. We współpracy z globalnymi liderami technologicznymi dostarczamy całościowe rozwiązania komunikacyjne maksymalizujące korzyści biznesowe naszych klientów. Więcej informacji: www.nextiraone.pl

NextiraOne Polska

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.