Niemieckie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych wybiera terminale TETRA firmy Motorola – Portal PR - 24PR
Niemieckie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych wybiera terminale TETRA firmy Motorola

02.07.2010 Kategoria: Systemy IT. Autor: admin

Umowa obejmuje dostawę około 53 000 cyfrowych terminali radiowych TETRA – jest to największy europejski kontrakt TETRA w sektorze bezpieczeństwa publicznego, jaki dotychczas podpisała firma Motorola

IDSTEIN, Niemcy, 2 lipca 2010 roku – Dział Enterprise Mobility Solutions firmy Motorola, Inc (NYSE: MOT), światowy lider w opracowywaniu i wdrażaniu systemu rozwiązań komunikacyjnych dla służb bezpieczeństwa publicznego dostarczy około 53 000 cyfrowych radiotelefonów TETRA Centralnemu Urzędowi Zamówień Publicznych niemieckiego Federalnego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych (Beschaffungsamt des Bundesministeriums des Innern – BMI). Jest to największy kontrakt na dostawy terminali TETRA zawarty dotychczas przez rząd federalny i kraje związkowe Niemiec, a także największy europejski kontrakt Motoroli na urządzenia radiowe TETRA w sektorze bezpieczeństwa publicznego oraz jeden z największych kontraktów TETRA na świecie.

W ciągu następnych trzech lat Motorola zaopatrzy pracowników federalnych służb bezpieczeństwa publicznego – policji federalnej (Bundespolizei), kryminalnej policji federalnej (Bundeskriminalamt), federalnej agencji pomocy technicznej (Technisches Hilfswerk), służby celnej oraz innych organizacji bezpieczeństwa publicznego – w przenośne i mobilne terminale TETRA, a także akcesoria i usługi.

Kontrakt obejmuje przewoźne i mobilne radiotelefony TETRA, w tym specjalne rozwiązanie samochodowe, które ułatwi migrację z istniejących usług analogowych do nowej sieci TETRA. Ponadto Motorola dostarczy swoje zintegrowane rozwiązanie „integrated Terminal Management” (iTM) do centralnego zarządzania konfiguracją każdego radiotelefonu. Zdobycie tego ważnego kontraktu umacnia reputację i pozycję Motoroli jako czołowego dostawcy terminali TETRA na użytek komunikacji krytycznej. Umowa z Federalnym Ministerstwem Spraw Wewnętrznych została podpisana po kilku innych kontraktach, które Motorola niedawno zdobyła w Niemczech. Radiowe standardy TETRA Motoroli przyjęły władze lokalne w Berlinie, Turyngii i Szlezwiku-Holsztynie.

Kontrakt obejmuje nowy terminal kieszonkowy MTP850FuG – łatwe w użyciu i wytrzymałe urządzenie, które zapewnia bezpieczną, niezawodną transmisję głosu i danych, a także dodatkowe funkcje, które uwzględniają standardy i wymagania niemieckich organów bezpieczeństwa publicznego.

Oto kluczowe funkcje bezpieczeństwa, w które oferuje terminal MTP850FuG:

  • Kompleksowe szyfrowanie zgodne ze standardami Federalnego Biura ds. Bezpieczeństwa Informacji (BSI)
  • Zgodność z wymaganiami funkcjonalnymi BOS (Behörden und Organisationen mit Sicherheitsaufgaben – niemieckich władz bezpieczeństwa publicznego)
  • Moc transmisji sięgająca 1,8 wata w celu zapewnienia większego zasięgu, zwłaszcza podczas pracy w trybie bezpośrednim (Direct Mode Operation, DMO)
  • Aplikacja do monitorowania stanu oraz funkcja potwierdzania akustycznego FMS (Funk-Melde-System) do szybkiej i efektywnej komunikacji
  • Funkcja „Man Down”, która wysyła alarm do dyspozytora, jeśli radiotelefon nie poruszy się przez określony czas albo przechyli poza zdefiniowany kąt

Te i inne funkcje pomagają użytkownikom w bezproblemowym przejściu z istniejących urządzeń analogowych na nowe, cyfrowe rozwiązania TETRA. Wytrzymałe terminale oferują pracownikom służb bezpieczeństwa publicznego przystępny interfejs, który został zaprojektowany specjalnie z myślą o intuicyjnej obsłudze, a zatem spełnia potrzeby komunikacji w sytuacjach krytycznych.

Kolejnym kluczowym elementem kontraktu są dostosowane rozwiązania samochodowe, które umożliwiają instalację nowych mobilnych terminali TETRA, pozwalając na komunikację między systemami analogowymi i cyfrowymi z wykorzystaniem prostego interfejsu użytkownika.

Motorola dostarczy również swoje rozwiązanie Integrated Terminal Management (iTM), za pomocą którego służby federalne będą mogły zdalnie zarządzać oprogramowaniem i konfiguracją każdego terminala radiowego z centralnej lokalizacji. Rozwiązanie iTM, oparte na zaawansowanej architekturze klient-serwer, działa poprzez standardową sieć IP, co pozwala klientom zintegrować je z istniejącą infrastrukturą informatyczną w celu uzyskania wyższego stopnia bezpieczeństwa. Rozwiązanie iTM zwiększa szybkość i niezawodność aktualizacji oprogramowania oraz konfiguracji radiotelefonów w skali całego systemu. Przyczynia się to poprawy bezpieczeństwa funkcjonariuszy i pozwala na wydajniejsze zarządzanie terminalami.

„Zdobycie kontraktu jest świadectwem naszej konkurencyjności oraz dążenia do doskonałości we wdrażaniu rozwiązań krytycznych” – powiedział Manuel Torres, wiceprezes i dyrektor generalny Motorola Enterprise Mobility Solutions na region EMEA. „Nasze terminale są zawsze projektowane z myślą o użytkownikach, czego doskonałym przykładem jest model MTP850FuG: wytrzymałe i intuicyjne urządzenie opracowane pod kątem wymagań i potrzeb pracowników służb bezpieczeństwa publicznego” dodał Torres.

Motorola, oferując technologię TETRA, wdrożyła swoje rozwiązania u ponad 450 klientów w ponad 90 krajach, zarówno w sektorze bezpieczeństwa publicznego, jak również w środowiskach komercyjnych, dostarczając ponad milion radiotelefonów pracujących w tym uznanym na świecie standardzie. Producent oferuje szeroki wachlarz urządzeń końcowych i akcesoriów dla instytucji rządowych i organizacji, którym powierzono zadania publiczne w zakresie bezpieczeństwa. Wytrzymałe, przyjazne dla użytkownika produkty Motoroli w fazie projektowej przechodzą wyczerpujące testy, które gwarantują wysoką jakość i niezawodną pracę w skrajnie trudnych warunkach. Więcej informacji znaleźć można pod adresem: www.motorola.com/tetra

Informacje o firmie Motorola
Motorola jest uznanym na świecie producentem innowacyjnych rozwiązań technologicznych z zakresu komunikacji. W skład portfolio firmy wchodzą: infrastruktura telekomunikacyjna, korporacyjne rozwiązania mobilne, rozwiązania dla służb bezpieczeństwa publicznego, cyfrowe urządzenia multimedialne, telefony komórkowe oraz akcesoria Bluetooth. Motorola jest zaangażowana w tworzenie nowej generacji rozwiązań komunikacyjnych służących zarówno pojedynczym użytkownikom, firmom, jak i rządom.

W 2009 roku globalna sprzedaż Motoroli (NYSE: MOT) wyniosła 22 miliardy USD. Więcej informacji na stronie www.motorola.com                   

ITBC Communication

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.