VB LEASING przystępuje do PZWLP – Portal PR - 24PR
VB LEASING przystępuje do PZWLP

01.07.2010 Kategoria: Wieści za spółek. Autor: admin

21 czerwca 2010 roku do Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów przystąpiła firma VB Leasing Polska SA, spółka-córka międzynarodowego koncernu VB-Leasing International Holding GmbH.

Firma VB Leasing Polska SA została założona w 2000 roku we Wrocławiu. Jej główny profil działalności obejmuje leasing operacyjny i finansowy ruchomości: środków transportu, maszyn i urządzeń oraz IT. Spółka oferuje również full service leasing, wynajem długoterminowy, wyłączne zarządzanie flotami pojazdów oraz wynajem krótkoterminowy. Ponadto jako jedna z niewielu firm na rynku posiada w ofercie leasing konsumencki. Sieć sprzedaży VB LEASING tworzy 12 oddziałów i 5 filii zlokalizowanych w największych miastach Polski oraz około 80 Autoryzowanych Przedstawicieli i współpracujące banki spółdzielcze (Spółdzielczy Leasing).

W tym roku mija 10 lat od powstania VB Leasing Polska SA. Owocem tej dekady jest mocna pozycja spółki na polskim rynku. W podsumowaniu branży za rok 2009 – jako jedyna spółka z dziesięciu największych firm leasingowych – utrzymaliśmy sprzedaż na poziomie z roku 2008. Po pierwszym kwartale bieżącego roku jesteśmy szóstą firmą w leasingu ruchomości, a w leasingu pojazdów zajmujemy piąte miejsce w Polsce. Wynajem długoterminowy uznajemy za produkt o olbrzymim potencjale, dlatego cieszymy się, że możemy dołączyć do „piętnastki” PZWLP – mówi Marek Bauer, członek Zarządu VB Leasing Polska SA.

W czerwcu br., w ogłoszonym przez Rzeczpospolitą rankingu największych instytucji finansowych, spółka VB LEASING zajęła 73 miejsce spośród 525 zgłoszonych firm: banków, domów maklerskich, funduszy inwestycyjnych, firm ubezpieczeniowych, towarzystw emerytalnych, firm leasingowych i faktoringowych. W grupie najlepszych firm leasingowych spółka znalazła się w pierwszej piątce, zajmując 3. miejsce w kraju.

VB LEASING został również uhonorowany w grudniu 2009 r. przez magazyn Flota tytułem „Budowniczy Rynku Flotowego”, za wieloletnie, aktywne uczestnictwo w tworzeniu branży wynajmu samochodów w Polsce.

Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów rośnie w siłę. Przystąpienie do naszego grona firmy VB LEASING przyjmuję z dużą satysfakcją, jako dowód coraz większego znaczenia naszej organizacji w branży. Potwierdzają to również analizy danych z rynku. Mimo recesyjnych zawirowań, Członkowie PZWLP skutecznie radzą sobie z dekoniunkturą, a każdy kolejny kwartał przynosi rozwój naszych flot o przynajmniej tysiąc samochodów. Tę stabilność zauważają rynkowi gracze i prowadzimy już rozmowy z kolejnymi podmiotami. Nie wykluczam, że jeszcze w 2010 roku PZWLP będzie liczył 17 Członków – mówi Leszek Pomorski, prezes Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów.

Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP) to organizacja skupiająca 16 firm, specjalizujących się w wynajmie i leasingu aut na polskim rynku fleet management. Członkowie PZWLP tworzą czołówkę głównych graczy w branży – przypada na nie 60% rynku pojazdów obsługiwanych w ramach full service leasingu. Do PZWLP należą: ALD Automotive Polska Sp. z o.o., Arval Service Lease Polska Sp. z o.o., Athlon Car Lease Polska Sp. z o.o., Bankowy Fundusz Leasingowy SA, BRE Leasing Sp. z o.o., Business Lease Poland Sp. z o.o., Carefleet S.A., Corpo Flota Sp. z o.o., Daimler Fleet Management Polska Sp. z o.o., Express S.A., Fraikin Polska Sp. z o.o., ING Car Lease Sp. z o.o., KBC Autolease Polska Sp. z o.o., LeasePlan Fleet Management Polska Sp. z o.o., VB Leasing Polska SA, Volkswagen Fleet Management.

PZWLP jest członkiem Związku Polskiego Leasingu.

Więcej informacji o PZWLP oraz jego członkach na stronie: www.pzwlp.pl.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.