Weź udział w konferencji Kaspersky Lab dla europejskich studentów – Portal PR - 24PR
Weź udział w konferencji Kaspersky Lab dla europejskich studentów

07.07.2010 Kategoria: konferencje. Autor: ipis

Kaspersky Lab zaprasza do nadsyłania prac na europejską edycję konferencji IT Security for the Next Generation przeznaczonej dla wszystkich studentów oraz absolwentów studiów licencjackich i magisterskich, ze wszystkich europejskich szkół wyższych.

Konferencja odbędzie się na Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Erfurcie (Niemcy), w terminie 22-24 października 2010.

Podczas konferencji studenci, eksperci, naukowcy oraz badacze będą mieli okazję przedstawić i omówić kwestie związane z cyberprzestępczością. Przedstawiciele młodego pokolenia będą mogli podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu technologii informatycznych oraz zaprezentować nowe pomysły dotyczące poprawy bezpieczeństwa. Nadesłane prace zostaną ocenione przez komisję a autorzy najlepszych z nich otrzymają cenne nagrody ufundowane przez firmę Kaspersky Lab oraz zostaną zaproszeni do wzięcia udziału w europejskiej edycji konferencji „IT Security for the Next Generation”, która odbędzie się w październiku 2010 na Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Erfurcie.

„W dzisiejszych czasach stworzenie środowiska naukowego złożonego z profesjonalistów jest niezwykle ważne. Firma Kaspersky Lab uważa za swój obowiązek aktywne uczestniczenie w rozwoju nauki oraz gromadzeniu utalentowanych, młodych ludzi z różnych krajów”, mówi Swietłana Jefimowa, dyrektor programu edukacyjnego, Kaspersky Lab. „Mamy nadzieję, że Konferencja IT Security for the Next Generation umożliwi młodym specjalistom z całego świata rozwój oraz wymianę pomysłów.”

Tematy techniczne:

1. Trendy w rozwoju technologii antyspamowych – techniki, metody w „spamowym wyścigu zbrojeń” oraz innowacje.
2. Zagrożenia związane z coraz szybszym rozwojem Internetu.
3. Bezpieczeństwo „w chmurze”.
4. Technologie przyszłości wykrywające i zwalczające szkodliwe oprogramowanie (np. sztuczna inteligencja, systemy rozmyte, sieci P2P).

Tematy społeczne, ekonomiczne i prawne:

1. Pojawiające się zagrożenia (np. bezpieczeństwo portali społecznościowych, wbudowanych systemów, bezpieczeństwo mobilne, ochrona bankowości online).
2. Możliwości oraz wyzwania stawiane przed firmami zajmującymi się bezpieczeństwem IT w ciągu najbliższych 10 lat.
3. Wpływ technologii na ochronę danych oraz ochronę własności intelektualnej.
4. Edukacja w Bezpieczeństwie IT – trendy i pytania.

Językiem obowiązującym na konferencji (łącznie ze składanymi pracami) jest angielski.

Więcej informacji o konferencji, formularz zgłoszeniowy oraz zalecenia dotyczące nadsyłanych prac można znaleźć na stronie: http://www.kaspersky.com/it_security_conference_2011.

Dodatkowych informacji dla polskich studentów i absolwentów studiów licencjackich oraz magisterskich, którzy są zainteresowani wzięciem udziału w konferencji udziela Magdalena Szczęsna, kierownik działu edukacji w Kaspersky Lab Polska: magdalena.szczesna@kaspersky.pl.

Więcej informacji o Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Erfurcie można znaleźć tutaj: http://www.fh-erfurt.de/fhe/index.php?id=6&L=1.

// <![CDATA[// <![CDATA[
var nsix_params = new Object();
nsix_params.fcolor = '#00f';
nsix_params.adareas = ['intertext1', 'intertext2'];
nsix_params.positive = [];
nsix_params.cutoff = [];
nsix_params.max_ad_cnt = 8;
document.write('’);
// ]]>
źródło: Kaspersky Lab Polska

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.