Zadbaj o środowisko- ekologiczna akcja edukacyjna Carlsberga – Portal PR - 24PR
Zadbaj o środowisko- ekologiczna akcja edukacyjna Carlsberga

03.07.2010 Kategoria: Ekologia, Kampania. Autor: ipis

Carlsberg – w ramach swoich działań z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu – organizuje podczas Seven Festival Music & More w Węgorzewie, odbywającego się w dniach 8-11 lipca,  ekologiczną akcję edukacyjną. Firma przygotowała EKOprogram „Zadbaj o środowisko”, którego celem jest uwrażliwienie na dbałość o otoczenie i czystość terenów, w szczególności zielonych, rekreacyjnych.

Ekologiczny program pod hasłem „Zadbaj o środowisko”, został przygotowany przez Carlsberga, sponsora Seven Festivalu, w poczuciu potrzeby i chęci kształtowania społecznej odpowiedzialności w obszarze ochrony środowiska, wśród uczestników imprezy – mieszkańców Mazur, turystów.

Głównym celem tych działań pod wspólną nazwą „Zadbaj o środowisko” jest zwrócenie uwagi uczestnikom Seven Festivalu na problem zaśmiecania miejsc bliskich zamieszkania, a w szczególności terenów zielonych, rekreacyjnych.

Od wielu lat prowadzimy odpowiedzialną politykę ekologiczną, która jest jednym z najważniejszych filarów działalności naszej firmy. Aby minimalizować wpływ naszych browarów i biur na otoczenie, poczyniliśmy wiele inwestycji proekologicznych, prowadzimy również edukacyjny program Zielone Biuro wśród naszych pracowników. Jednocześnie czujemy powinność apelowania do naszych konsumentów i lokalnych społeczności o dbałość i czystość miejsc zamieszkałych oraz zielonych. Chcielibyśmy przyczynić się do wzmocnienia świadomości ekologicznej, kładąc nacisk na to, co należy czynić z opakowaniem po wypiciu trunku. Dlatego też będziemy zwracać uwagę na problem śmiecenia, ze szczególnym uwzględnieniem zaśmiecania terenów zielonych, rekreacyjnych, gdzie bardzo często napotykamy między innymi opakowania po napojach” – mówi Adam Pawełas, Menedżer ds. Środowiska w Carlsberg Polska.

 

Pod hasłem „Zadbaj o środowisko” pełnoletni uczestnicy imprezy będą zachęcani do wzięcia udziału w sprzątaniu plastikowych kubków jednorazowych po piwie, w zamian otrzymując – w specjalnej EKOStrefie – nagrody, tj. gadżety z materiałów biodegradowalnych, takie jak: długopisy, czapki, maty plażowe i peleryny przeciwdeszczowe.

Podczas akcji będą rozdawane również ulotki edukacyjne, w których zawarte zostały kluczowe zagrożenia wynikające ze śmiecenia oraz EKOporady, jak każdy z nas może pozytywnie wpływać na otoczenie z korzyścią dla środowiska. Profesjonalną utylizacją plastikowych kubków po złocistym trunku będzie się zajmować lokalna firma recyklingowa.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.