Dekoracje ścienne w stylu etno – Portal PR - 24PR
Dekoracje ścienne w stylu etno

08.08.2010 Kategoria: Dom i ogród. Autor: admin

Po wybiegach mody styl etno wkracza do naszych domów. Coraz popularniejsze są oryginalne aranżacje bazujące na naturalnych materiałach i wpływach ludowych. Idealne tło dla tego typu wystroju wnętrz stanowi dekoracja ścienna Etnika włoskiej marki Candis
Candis, włoski producent florenckich systemów dekoracyjnych Antiche Terre Fiorentine, wzbogacił swoje portfolio o nową rodzinę produktów le Etniche. Składa się ona z efektownych dekoracji ściennych Etnika i Hoblio, inspirowanych motywami ludowymi, rękodziełem i naturalnymi surowcami, takimi jak drewno, miedź, złoto, czy brąz. W prostych i przytulnych wnętrzach utrzymanych w klimatach etno szczególnie dobrze sprawdzi się Etnika, która urzeka delikatnymi wzorami i oryginalną kolorystyką.


Etnika to jedno z najnowszych odkryć stylistów i technologów z firmy Candis, a już cieszy się dużą popularnością na Płw. Apenińskim i nie tylko. System służący do dekoracji ścian i sufitów we wnętrzach pomieszczeń składa się z podkładu Fondo ATF, farby-bazy Etnika oraz tonerów kolorystycznych. Produkt został tak przygotowany, aby jego aplikacja była łatwa i nie wymagała specjalistycznych umiejętności. Choć sam efekt na ścianie wygląda bardzo atrakcyjnie, jego uzyskanie nie jest czasochłonne, a praktyczna instrukcja producenta poprowadzi nas „krok po kroku” do wymarzonego celu.

Etnika mieni się i połyskuje, nadając wnętrzu wyjątkowego charakteru. Odnosimy wrażenie, że dekorowane ściany spowija miękki jedwab lub aksamit. Za sprawą subtelnych, nieregularnych wzorów, na zdobionych powierzchniach obserwujemy grę światła, które nierównomiernie załamuje się i odbija. Intensywność wzoru zależy od gustu klienta, bo to on sam przy pomocy specjalnej pacy i pędzla tworzy finezyjną dekorację. Całości efektu dopełnia odpowiedni kolor. W zależności od użytego tonera, Etnika rozbłyśnie jednym z siedmiu odcieni: etnicznego brązu, flamandzkiej miedzi, starego złota, renesansowego złota, czystej czerwieni, starego srebra lub delikatnego srebra.

Dekoracja ścienna firmy Candis jest przyjazna środowisku naturalnemu i domownikom. Receptura produktu opiera się na wodorozcieńczalnej technologii i naturalnych składnikach, dzięki czemu Etnika jest bezpieczna w użytkowaniu i charakteryzuje się niską zawartością lotnych związków organicznych. Opakowanie produktu o pojemności 2,5 litra pozwala na wykonanie dekoracji na powierzchni ok. 20 m².

Jak wykonać dekorację Etnika na ścianie ?

  1. Pomaluj ścianę podkładem Fondo ATF Classic i poczekaj do jego całkowitego wyschnięcia.
  2. Dodaj toner w wybranym kolorze do farby-bazy Etnika i dokładnie wymieszaj, aż do uzyskania jednolitej struktury.
  3. Pomaluj ścianę zabarwioną farbą-bazą Etnika przy użyciu pędzla. Stosuj krzyżowe ruchy w różnych kierunkach.
  4. Po kilku minutach przy pomocy czystego pędzla oraz packi ATF utwórz na pomalowanych powierzchniach wzory zgodne z Twoimi oczekiwaniami.

Informacje o produkcie:

Cena:

podkład Fondo ATF Classic:  2,5 l – 142 zł brutto
farba-baza Etnika: 2,5 l – 558 zł brutto
toner ATF: 0,25 l – 194 zł brutto

  • Producent: Candis
  • Dystrybutor: B.M. Polska Sp. z o.o.

Wyłącznym dystrybutorem produktów Candis jest firma B.M. Polska. Pełna lista punktów sprzedaży dostępna jest na stronie internetowej www.bmpolska.com.

B.M. Polska Sp. z o.o.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.