Kolejny BTS dla firmy Neuca w budowie – Portal PR - 24PR
Kolejny BTS dla firmy Neuca w budowie

17.08.2010 Kategoria: Budownictwo, Logistyka. Autor: admin

Panattoni Europe, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Polsce, startuje z budową kolejnych 11 400 m? magazynu dla Grupy Neuca. Nowy obiekt ma charakter build-to-suit (BTS) i powstaje na terenie Panattoni Park Poznań I w Gądkach.

Powstający obiekt dla Grupy Neuca to centrum logistyczne o charakterze build-to-suit (BTS), zaprojektowane i realizowane zgodnie ze szczególnymi wymaganiami branży farmaceutycznej, jak i samego klienta. Inwestycję o powierzchni 10 000 m2 magazynu oraz 1 400 m2 powierzchni biurowej, charakteryzują przede wszystkim wysokie standardy, zarówno formalne dotyczące przepisów dystrybucji farmaceutyków, jak i technologiczne.

….BTS tkwi w szczegółach
Standardy technologiczne to między innymi kryteria energetyczne – obiekt posiadać będzie dużą izolacyjność ścian. Jest ona następstwem konieczności utrzymania kontrolowanej temperatury, która dla większości produktów nie powinna przekraczać 25 °C, w przypadku części asortymentu powinna być utrzymana do 15 °C czy do 8 °C, co wynika z wymagań producentów poszczególnych farmaceutyków. Warto zwrócić uwagę, że magazyn będzie posiadał dwie wysokości budynku 13 m i 10 m – w wyższej części będą składowane produkty na paletach, zaś niższa część wykorzystana będzie m.in. do montażu instalacji sortującej, składowania towarów na regałach płaskich, w chłodni regałach układnicy czy do rozmieszczenia stanowisk stref kontroli. Ze względu na wybór rozwiązań wewnątrz wyższej części magazynu oraz specyfikę pracujących w nich wózków wąskokorytarzowych, posadzka magazynu musi spełniać już nie tylko wymogi formalne, takie jak łatwa zmywalność i niepylność, ale przede wszystkim stabilność nawierzchni oraz ponadstandardową gładkość – nierówność nie może przekraczać 1 mm na dwumetrowym odcinku.
„Specyfika branży farmaceutycznej, a w szczególności hurtowa sprzedaż farmaceutyków do aptek, której liderem w Polsce jest Neuca SA, wymaga niezawodnej logistyki. Potrzeba realizowania nie tylko stałych dostaw farmaceutyków do aptek, ale i dostaw uzupełniających, była przyczyną zwiększenia ilości doków rozładunkowych dla małych samochodów” – powiedział Robert Piątek, wiceprezes Neuca SA. W efekcie, obiekt będzie dysponował aż 18 dokami dla samochodów dostawczych typu Van i 4 dokami dla samochodów typu TIR. Centrum logistyczne obsłuży region północno-zachodni i zachodni Polski.

„Poznański BTS dla Grupy Neuca to już drugi projekt realizowany przez Panattoni Europe dla tego  klienta. Pierwszym jest magazyn budowany w podwarszawskim Panattoni Park Ożarów. Obydwa magazyny, o łącznej powierzchni 30,500 m?, są bliźniaczymi inwestycjami, spełniającymi analogiczne wymagania klienta i obsługują regionalne rynki”, powiedział Marek Foryński, Dyrektor Grupy BTS, Panattoni Europe, dodając: „Projekt wymagał nie tylko realizacji inwestycji zgodnie ze ścisłymi wymogami rynku farmaceutycznego, ale również zapewnienia strategicznej dla klienta lokalizacji w obu regionach Polski”.

Panattoni Park Poznań I to centrum dystrybucyjne o powierzchni 154 000 m?, które składa się z czterech budynków położonych wzdłuż krajowej drogi ekspresowej S11, 13 km od centrum Poznania. Aktualnie na terenie parku trwa inna budowa – ekomagazynu dla H&M o powierzchni 30,000 m?. H&M wynajmuje łącznie 84,000 m? powierzchni magazynowej w tym parku. Do innych klientów Panattoni Park Poznań należą: Piotr i Paweł, Navo, Gefco czy Dachser. 

www.panattoni.pl (http://www.panattoni.pl/)

O Panattoni Europe
Panattoni Europe jest częścią Panattoni Development Company, jednego z największych deweloperów powierzchni przemysłowych na świecie, prowadzącego działalność w 40 oddziałach w Ameryce Północnej i Europie. Panattoni obecny jest w Europie Środkowej od 2005 roku i przez ten czas zrealizował 36 projekty o łącznej wartości 648 mln EUR. Deweloper wybudował dotychczas w Polsce i Czechach ok. 1,2 miliona m2 nowoczesnej powierzchni przemysłowej. W ramach Panattoni Europe działa struktura, dedykowana projektom dopasowanym do indywidualnych potrzeb najemców, typu build-to-suit. Wśród kluczowych klientów są takie firmy jak arvato services Polska, Coty Cosmetics, DSV, H&M, Intermarché, Leroy Merlin, ND Logistics, Still, Schenker i Tesco. Oprócz Polski Panattoni Europe ma swoje przedstawicielstwa w Wielkiej Brytanii, Czechach, Francji, Włoszech, Hiszpanii, Luksemburgu i Niemczech.

KONKRET PR

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.