Logitech przedstawia nową bezprzewodową klawiaturę z serii Illuminated – Portal PR - 24PR
Logitech przedstawia nową bezprzewodową klawiaturę z serii Illuminated

19.08.2010 Kategoria: Komputery. Autor: admin

Firma Logitech (SWX: LOGN) (NASDAQ: LOGI) zaprezentowała bezprzewodową klawiaturę Logitech® Wireless Illuminated Keyboard K800. W swojej najnowszej propozycji Logitech zastosował innowacyjną technologię podświetlenia klawiszy. Klawiaturę wyposażono w zestaw czujników światła i ruchu, automatycznie regulujących natężenie podświetlenia.

„Bezprzewodowa klawiatura K800 jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które cenią zarówno nowoczesne wzornictwo, jak i funkcjonalność.” – powiedział Denis Pavillard, Vice President Product Marketing for Keyboards and Desktops w firmie Logitech. „Urządzenie wyposażyliśmy w szereg zaawansowanych rozwiązań m.in. inteligentne podświetlenie, technologię Logitech® Unifying oraz działające w systemie PerfectStroke™ klawisze Logitech Incurve™.”

W K800 zastosowano wydajną baterię oraz inteligentny system zarządzania energią, zintegrowany z wbudowanymi w klawiaturę czujnikami światła oraz ruchu. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownik może korzystać z podświetlenia i pracować na K800 nawet przez 10 dni, bez konieczności ładowania (realny czas pracy baterii może się różnićw zależności od stopnia zużycia, ustawień oraz warunków otoczenia).

Bateria może być również zasilana w trakcie pracy na komputerze. Wystarczy jedynie podłączyć klawiaturę do portu USB za pomocą dołączonego do zestawu kabla micro USB.

Logitech K800 zapewnia również wyjątkowy komfort użytkowania. A wszystko to dzięki klawiszom Logitech Incurve™ działającym w oparciu o technologię PerfectStroke™. Klawisze Logitech Incurve™ mają lekko zaokrąglone brzegi i wklęsłą powierzchnię, dzięki czemu palce sprawnie poruszają się po klawiaturze nawet podczas pisania przez wiele godzin. Dodatkowo, litery i znaki na klawiszach są niezwykle trwałe i nie ścierają się w trakcie użytkowania.

Wireless Illuminated Keyboard K800 to także najnowsza propozycja z linii produktów, wykorzystujących technologię Logitech® Unifying. To innowacyjne rozwiązanie Logitech sprawia, że nie musisz się martwić brakiem wolnego portu USB. Teraz, korzystając z myszy, klawiatury oraz innych akcesoriów komputerowych opatrzonych symbolem Logitech® Unifying, wystarczy podłączyć do komputera jeden niewielki odbiornik. Ponadto, zastosowana w klawiaturach technologia łączności bezprzewodowej Logitech Advanced 2.4 GHz pozwala wyeliminować opóźnienia i przerwy w transmisji.

Cena i dostępność

Klawiatura Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 będzie dostępna w sprzedaży detalicznej od września 2010 w sugerowanej cenie 439 PLN.

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.logitech.com/g-series.

Logitech – informacje

Logitech jest światowym liderem w dziedzinie produktów służących cyfrowej rozrywce.
Od urządzeń komputerowych, przez domową rozrywkę, po platformy komunikacyjne, Logitech oferuje sprzęt i oprogramowanie umożliwiające nawigację w świecie cyfrowej rozrywki – muzyki, wideo, gier, mediów społeczościowych czy komunikacji przez Internet. Tworzone przez Logitech rozwiązania pozwalają również w pełni korzystać z nawigacji cyfrowej, zarządzać bezpieczeństwem oraz sterować domowymi urządzeniami. Założona w 1981 roku firma Logitech International to szwajcarska spółka notowana na szwajcarskiej giełdzie SWX (LOGN) oraz w Stanach Zjednoczonych na Nasdaq Global Select Market (LOGI).

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.