Magiczne ziarenka sposobem na biznes – Portal PR - 24PR
Magiczne ziarenka sposobem na biznes

30.08.2010 Kategoria: Przedsiębiorczość. Autor: admin

„Magiczna kukurydza” to nowy produkt firmy Fun Foods Polska na polskim rynku. Jej stoiska pojawiły się dotychczas głównie w miejscowościach nadmorskich. Firma poszukuje franczyzobiorców chętnych podjąć współpracę.

„Magiczna kukurydza” to nowy produkt na rynku spożywczym stanowiący idealne rozwiązanie dla osób chcących połączyć pyszny smak z dostarczeniem organizmowi wartości odżywczych. Jest wytwarzany bez użycia konserwantów poprzez oddzielanie ziaren od kolby,  które są następnie w ciągu godziny zamrażane dla zachowania smaku i świeżości. Kukurydza pochodzi z Malezji, a sprzedawana jest w kubku w postaci soczystych ziarenek podawanych na gorąco z wybranym sosem – z masłem i solą, serowym, pomidorowym, curry lub orientalnym Tom Yam.

Sprzedaż „Magicznej kukurydzy” rozpoczęła się w Azji, a wraz z sukcesem marki, rozszerzono ją na kraje europejskie. Produkt zdobył niezwykłą popularność w Wielkiej Brytanii, gdzie otwarto już ponad tysiąc stoisk serwującyh soczyste ziarenka. Firma Fun Foods Polska wprowadzając „Magiczną kukurydzę” na rynek polski rozpoczęła od miejscowości nadmorskich gdzie produkt znalazł wielu sympatyków, a firma przedsiębiorców chętnych nawiązać współpracę.    Planując otwarcie kolejnych stoisk w dużych miastach Polski (głównie w Krakowie, Warszawie i w Poznaniu) oraz w sezonie zimowym w miejscowościach górskich, firma poszukuje franczyzobiorców chętnych podjąć współpracę. Do rozpoczęcia działalności z produktem Fun Foods Polska „Magiczna kukurydza” nie jest potrzebne doświadczenie w branży gastronomicznej, jednakże firma chętnie podejmie współpracę również z osobami prowadzącymi juz własne stoiska gastronomiczne, na których sprzedawałyby produkt po zakupieniu specjalnego wózka.

Działalność można rozpocząć po zakupie jednego z oferowanych pakietów – basic w cenie 5999 zł netto (w skład którego wchodzą 200 kg mrożonych ziaren kukurydzy cukrowej, 4 kg posypek smakowych, urządzenie do gotowania na parze „steamer”, 1800 sztuk kubków „Magicznej kukurydzy” z nadrukiem, 2 koszulki i 2 czapki oraz materiały marketingowe) lub premium w cenie 13 999 zł netto (który obejmuje 300 kg mrożonych ziaren kukurydzy, 4 kg posypek smakowych, urządzenie do gotowania na parze „steamer”, 2700 sztuk kubków „Magicznej kukurydzy” z nadrukiem, 2 koszulki i 2 czapki,  materiały marketingowe i wózek gastronomiczny). Franczyzobiorca sprzedaje około 100 kg ziaren miesięcznie a dostawy kukurydzy są dokonywane zgodnie z zapotrzebowaniem klienta. Cena sugerowana kubka „Magicznej kukurydzy” to 5 złotych, więc poniesiony wkład inwestycyjny zwróci się w ciągu najbliższych miesięcy.

Licząc na dynamiczny rozwój marki firma zakłada otwarcie 50 punktów sprzedaży do końca bieżącego roku, oferując 25 pierwszym franczyzobiorcom prawo prowadzenia działalności bez opłaty franczyzowej w ciągu pierwszego 3-miesięcznego minimalnego okresu franczyzy. Stoisko jest nieduże (ma wymiary około m x m długości i 2 m wysokości), wózka nie trzeba składać (jest dostarczany w 2 częściach), a przygotowanie produktu do spożycia jest łatwe i do jego przyswojenia wystarczą dostarczane przez firmę materiały.

Franczyza podstawowa obejmuje prowadzenie 1-3 stoisk z „Magiczną kukurydzą”, a w przypadku większej ilości firma zapewnia franczyzobiorcy status przedstawicielstwa rejonu, który gwarantuje wyłączność na terenie danego miasta lub województwa. Firma Fun Foods Polska zapewnia franczybiorcom doradztwo i pomoc logistyczno-marketingową.

 Myśląc o podjęciu współpracy warto pamiętać, że „Magiczna kukurydza” to tylko jedna z marek Fun Foods Polska, a jej franczyzobiorcy będą mogli brać we franczyzę inne produkty firmy na preferencyjnych warunkach. Osoby chętne do podjęcia współpracy zapraszamy na strony www.funfoods.pl oraz www.magicznakukurydza.pl.

Agencja Wellington PR

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.