Nowa marka Kompanii Piwowarskiej – Portal PR - 24PR
Nowa marka Kompanii Piwowarskiej

08.08.2010 Kategoria: Marka. Autor: admin

Kompania Piwowarska wprowadziła niedawno na rynek nową markę. Jednak nie jest to marka piwa… Tym razem jest to brand związany z bezpieczną i dostatnią przyszłością firmy i jej otoczenia. Ta marka to „10 priorytetów. Jedna przyszłość.” – czyli podejście KP do zrównoważonego rozwoju.

„Idea zrównoważonego rozwoju to integralna część filozofii Kompanii Piwowarskiej. Dlatego wyznaczyliśmy sobie 10 priorytetów zrównoważonego rozwoju, świadczących o odpowiedzialnym podejściu do biznesu i uruchomiliśmy specjalną kampanię, która zwróci uwagę świata biznesu na największe problemy społeczne i środowiskowe, przed którymi wszyscy stajemy” – wyjaśnia Katarzyna Wilczewska public affairs manager z KP

Kampania „10 priorytetów. Jedna przyszłość” została uruchomiona we wszystkich krajach, w których SABMiller prowadzi swoje biznesy. Jednak, w myśli idei firmy „myśli globalnie – działaj lokalnie” w każdym kraju jest ona ukierunkowana na największe problemy lokalne i posługuje się lokalnymi przykładami. Łączy ją wspólna idea, logotyp i hasło: „10 priorytetów. Jedna przyszłość”

Odsłony kampanii

Ponieważ SABMiller i Kompania Piwowarska wyznaczyły sobie aż 10 priorytetów, będących integralną częścią strategii obu firm, cała komunikacja nowej marki oparta jest właśnie o te 10 priorytetów zrównoważonego rozwoju.

Pierwsza odsłona komunikacji dotyczyła przeciwdziałaniu nieodpowiedzialnej konsumpcji alkoholu, druga kwestii środowiskowych: oszczędności wody i energii oraz recyklingu odpadów. W czecie odsłonie przyszedł czas na kwestie gospodarcze i społeczne.

Kolejne priorytety:

Przejrzystość informacji

Nasi partnerzy pragną mieć pewność, że produkowane przez nas piwa są najwyższej jakości i że ich spożywanie jest bezpieczne. A nasi pracownicy pragną pracować w firmie, która jest uczciwa i zaangażowana w działania społeczne.” – mówi Katarzyna Wilczewska

Dlatego KP zapewnia swoim partnerom pełen dostęp do informacji na temat jej produktów, możliwości współpracy i podejmowanych przez firmę działań. W tym celu sporządzane są raporty dotyczące podejmowanych przez KP działań środowiskowych i społecznych, firma utrzymuje wysokie standardy etyczne oraz przestrzega Kodeksu Etyki, prowadzi regularne spotkania z inwestorami, analitykami finansowymi i dziennikarzami.

 

Poszanowanie Praw człowieka

Działamy w sposób chroniący naszych pracowników przed wszelkimi nadużyciami politycznymi, społecznymi, czy też prawnymi.” – wyjaśnia Katarzyna Wilczewska

Dlatego Kompania Piwowarska wspiera równouprawnienie oraz przestrzega międzynarodowych standardów swoich pracowników w miejscu pracy. Dodatkowo firma opracowała własne kodeksy i polityki. Promuje prawa człowieka w łańcuchu dostaw, a także uczestniczy w dyskusjach na temat praw człowieka na poziomie krajowym oraz globalnym.

 

Zmniejszenie skutków HIV/AIDS

Z uwagi na szeroką obecność SABMiller w krajach dotkniętych epidemią, zwłaszcza w Afryce, Kompania Piwowarska również dostrzega problem związany z HIV/AIDS. Z tego powodu monitoruje wskaźnik zachorowań w Polsce, organizuje dostęp do porad i testów oraz  zapewnia opiekę medyczną dla pracowników. W krajach, gdzie zarażenia przekraczają 5% populacji zostały opracowane specjalne programy HIV/AIDS oraz wsparcie pracowników i ich rodzin.

Dostawcy i klienci dzielący nasze wartości

Kompania Piwowarska stale szuka możliwości lokalnych źródeł zaopatrzenia, inwestowania w swoich dostawców oraz współpracy z nimi – zdaje sobie sprawę, że z takiej sytuacji wszyscy odnoszą korzyści.

„Zależy nam na rozwoju małych i średnich firm w naszej okolicy, by tworzyć nowe miejsca pracy, co przyczyni się do rozwoju lokalnej gospodarki, poprawi jakość opieki zdrowotnej oraz poziom edukacji.” – wyjaśnia Katarzyna Wilczewska

Firma promuje przedsiębiorczość w społecznościach lokalnych, a także angażuje partnerów w działania społeczne.

Działania na rzecz społeczności lokalnych

Zależy nam na tym, aby wspierać społeczności lokalne, z których się wywodzimy” – mówi Katarzyna Wilczewska

Właśnie dlatego Kompania Piwowarska wspiera wolontariat pracowniczy w ramach programu „Ekipa nie tylko od święta”, walczy z ubóstwem dzięki programowi „Warto być za” i pomaga finansowo najbardziej potrzebującym w swojej okolicy. Rocznie firma wydaje prawie 1,4 mln PLN na działania społeczne. 

***

Kompania Piwowarska – Lider branży piwowarskiej w Polsce
Kompania Piwowarska jest największym przedsiębiorstwem piwowarskim w Polsce. Kilkusetletnie doświadczenia w warzeniu piwa, nowoczesne technologie i rygorystyczne przestrzeganie zasad produkcji na światowym poziomie gwarantują najwyższą jakość naszych produktów. Do portfela marek KP należą najpopularniejsze polskie piwa – m.in. Tyskie, Żubr, Lech, Dębowe Mocne, Redd’s, a także międzynarodowe marki premium: Pilsner Urquell, Grolsch oraz Peroni Nastro Azzurro. Kompania Piwowarska (utworzona w 1999 roku) posiada trzy browary (w Tychach, Poznaniu i Białymstoku) oraz oddziały handlowe na terenie całego kraju. Kompania Piwowarska prowadzi także działalność społeczną nastawioną na walkę z wykluczeniem społecznym na tle ubóstwa oraz programy edukacyjne popularyzujące odpowiedzialność i umiar w konsumowaniu alkoholu. Wielkość sprzedaży  osiągniętej przez KP w roku finansowym zakończonym 31 marca 2010 r. wyniosła 14,6 mln hektolitrów piwa.

SABMiller – jeden z największych na świecie producentów piwa
Kompania Piwowarska jest częścią jednego z największych na świecie producentów piwa – SABMiller plc. Grupa produkuje lub dystrybuuje piwo na sześciu kontynentach, a jej ogólnoświatowy portfel obejmuje międzynarodowe piwa premium, takie jak Grolsch, Miller Genuine Draft, Peroni Nastro Azzurro czy Pilsner Urquell oraz czołowe marki lokalne, takie jak Aquila, Castle, Miller Lite, Snow czy Tyskie. SABMiller jest jedną z największych na świecie (poza USA) firm rozlewających produkty Coca-Coli. W roku finansowym zakończonym 31 marca 2010 SABMiller osiągnął przychody w wysokości 26,3 mld USD oraz wypracował zysk brutto (EBITA) w wysokości 4,3 mld USD. SABMiller plc jest notowany na giełdach papierów wartościowych w Londynie i Johannesburgu.
KOMPANIA PIWOWARSKA SA 

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.