Planujesz ciążę – sprawdź swoje ubezpieczenie – Portal PR - 24PR
Planujesz ciążę – sprawdź swoje ubezpieczenie

19.08.2010 Kategoria: Finanse osobiste, Ubezpieczenia. Autor: ipis

Ciąża jest wyjątkowym czasem dla kobiety – w ciągu 9 miesięcy w jej życiu następuje wiele zmian. Szczególnie w tym okresie przyszła matka powinna czuć się pewnie i bezpiecznie. Wsparcie ze strony partnera i najbliższych jest równie ważne, jak zapewnienie fachowej opieki medycznej. Gwarantem takiego zabezpieczenia może być polisa zdrowotna.

 Jeśli kobieta planuje zajść w ciążę, warto by zapoznała się z rodzajem świadczeń, które gwarantuje jej wykupione wcześniej ubezpieczenie. To, na co powinna zwrócić uwagę, to przede wszystkim informacja, czy będzie mogła korzystać z nielimitowanych wizyt u ginekologa, niezbędnych badań i opieki podczas porodu. Jeśli dotychczasowe ubezpieczenie nie zapewnia tych świadczeń lub oferuje ich ograniczoną wersję, warto wykupić dodatkową polisę zdrowotną. Dobrze to zrobić na kilka miesięcy przed planowanym zajściem w ciążę. Dlaczego? Nie wszyscy wiedzą, że w przypadku większości ubezpieczeń obowiązuje okres karencji – czas po zawarciu umowy, w którym kobiecie nie przysługują świadczenia związane z prowadzeniem ciąży. Okres ten uzależniony jest od zakresu oferty towarzystwa ubezpieczeniowego i może wynosić od 2 do 12 miesięcy. Drugim rozwiązaniem dla kobiet planujących dziecko może być rozszerzenie zakresu grupowego ubezpieczenia zdrowotnego, którym objęta jest w miejscu zatrudnienia, o świadczenia związane z prowadzeniem ciąży. Decyzja w tej sprawie powinna być również podjęta z wyprzedzeniem.

Pewność fachowej opieki na każdą kieszeń

Oferta firm ubezpieczeniowych kierowana do kobiet w ciąży z roku na rok jest coraz bogatsza. Polisy zdrowotne oferują różny zakres świadczeń, w zależności od zasobności portfela klientów. Potencjalni rodzice mogą zdecydować się na pakiet związany z prowadzeniem ciąży, czyli nielimitowane wizyty u ginekologa, różnego rodzaju badania diagnostyczne np. USG płodu, badania laboratoryjne.
W ofercie ubezpieczycieli znajdziemy również świadczenia dodatkowe np. obecność osoby towarzyszącej w trakcie porodu, pokój o podwyższonym standardzie oraz możliwość bezpłatnego znieczulenia do porodu wykonywane bez wskazań medycznych, za zgodą lekarza prowadzącego. Warto pamiętać, że nie wszystkie rodzaje polis gwarantują pokrycie kosztów porodu. Zasobniejsi klienci mogą zdecydować się na ubezpieczenie VIP, które obejmuje kompleksową opiekę medyczną nad przyszłą mamą i jej dzieckiem, w tym leczenie szpitalne w całej Europie. Polisa obejmuje też m.in. pokrycie kosztów porodu w domu, zwrot wydatków za poród w następstwie leczenia bezpłodności i bezpłatne ubezpieczenia rodziców i nowonarodzonego dziecka do 9 roku życia.

Decyzja o wyborze polisy zdrowotnej dla przyszłej matki nie powinna być podejmowana w pośpiechu. Warto wspólnie z partnerem przejrzeć oferty towarzystw ubezpieczeniowych i razem wybrać taki zakres świadczeń, który będzie gwarantował pełne poczucie bezpieczeństwa. Radosny czas oczekiwania na dziecko powinien być wolny od zmartwień o fachową opiekę medyczną.

Ekspert: Marzena Bandurewicz, Dyrektor ds. ubezpieczeń zdrowotnych
Inter Partner Assistance S.A.

Inter Partner Assistance (www.ipa.com.pl) to marka należąca do Grupy AXA Assistance wchodzącej z kolei w skład Grupy AXA. Inter Partner Assistance Polska świadczy usługi od 1994 roku w sektorze podmiotów instytucjonalnych (działalność o charakterze B2B2C). Zasięgiem Grupa AXA Assistance obejmuje cały świat, posiadając swoje filie w ponad 30 krajach, a w pozostałych – sieć korespondentów. Inter Partner Assistance Polska zapewnia swoim klientom kompleksowe rozwiązania assistance w Polsce i za granicą – poza assistance medycznym, podróżnym i prawnym także assistance samochodowy, assistance domowy, szeroką gamę produktów związanych z ochroną zdrowia, pakiety świadczeń informacyjnych i usługowych o charakterze lifestyle, specjalistyczne usługi likwidacji szkód ubezpieczeniowych i wiele innych związanych z niesieniem pomocy i informacji potrzebnych na co dzień. Obecnie pod ochroną spółki, za pośrednictwem jej klientów korporacyjnych, znajduje się około 5 milionów Polaków. Polityka jakościowa Inter Partner Assistance Polska kształtowana jest w oparciu o metodę Six Sigma (AXA Way).

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.