Renoma w ścisłym finale World Architecture Festival w Barcelonie! – Portal PR - 24PR
Renoma w ścisłym finale World Architecture Festival w Barcelonie!

04.08.2010 Kategoria: Konkursy, NIERUCHOMOŚCI. Autor: admin

Wrocławski Dom Handlowy Renoma, jako jedyna inwestycja z Polski, został zakwalifikowany do ścisłego finału w konkursie „Building of the Year 2010” organizowanym w ramach Międzynarodowego Festiwalu Architektonicznego w Barcelonie.

The World Architecture Festival – Convencions Internacional de Barcelona (CCIB) to najbardziej prestiżowe wydarzenie w branży architektonicznej na świecie.
Podczas trzydniowego festiwalu przyznawane są nagrody architektoniczne Prix de Barcelona za najlepsze realizacje w poszczególnych kategoriach.
„Założeniem pomysłodawców było \’stworzenie dorocznej szansy porównania i zestawienia niezwykłej gamy projektów, których dziedzina zawsze spoglądała poza granice państw – do szerokiego świata kultury architektonicznej”
Wśród tegorocznych kandydatów do nagrody w kategorii „Building of the Year 2010”, oprócz wrocławskiej Renomy, znalazły się takie obiekty jak: Canberra Glassworks (Australia), Medieval & Renaissance Galleries (UK) czy The Waterhouse at South Bund (China)
W ubiegłym roku do finału dostały się trzy polskie projekty, m.in. Dom Bezpieczny Roberta Koniecznego i Centrum Kongresowe Ingarden & Evy.
Tegoroczny Festiwal odbędzie się w dn. 3-5 listopada.

Dom Handlowy Renoma funkcjonuje we Wrocławiu od prawie 80 lat. To nowoczesny, a zarazem elegancki dom handlowy usytuowany w samym sercu Wrocławia – przy ul. Świdnickiej 40. Nowy rozdział w długoletniej historii tego budynku rozpoczął się 25 kwietnia 2009, kiedy firma Centrum Development & Investments, właściciel budynku, ponownie oddała obiekt wrocławianom.
Po gruntownej rewitalizacji i rozbudowie domu handlowego powierzchnia całkowita Renomy liczy ponad 99 tys. mkw., z czego 31 tys. mkw. to powierzchnia handlowa, a 10 tys. mkw. to powierzchnia biurowa, w całości wynajęta przez firmę Hewlett-Packard.

Na trzech kondygnacjach handlowych mieści się 120 sklepów oraz część restauracyjna. Wśród marek obecnych w Renomie znajdują się zarówno te znane już wrocławianom jak: Zara, Empik, Tatuum, Esprit, Sephora czy Alma jak również i takie, które debiutuję na mapie handlowej Dolnego Śląska, do których należą: TK Maxx, New Look, Massimo Dutti czy Furla.

Dom handlowy Renoma to również miejsce spotkań ze sztuką i kulturą. Specjalnie dla Renomy niepowtarzalny fresk stworzył Jarosław Fliciński, specjalizujący się w abstrakcyjnym malarstwie ściennym, Monika Sosnowska osłoniła na placu Czystym dedykowaną Renomie rzeźbę-instalację, natomiast Karol Radziszewski stworzył wyjątkowy mural na jednej ze ścian obiektu.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.