Wyraź siebie ….urządzając domowe wnętrze – Portal PR - 24PR
Wyraź siebie ….urządzając domowe wnętrze

09.08.2010 Kategoria: Dom i ogród. Autor: admin

Ślepe podążanie za najnowszymi trendami w aranżacji wnętrz może się skończyć podobnie, jak w przypadku „fashion victim”, stworzeniem projektu modnego, ale do nas niedopasowanego. Aby stworzyć wnętrze, które będzie miało pozytywny wpływ na nasze samopoczucie powinniśmy wsłuchać się w nasze wewnętrzne „ja”.

Planując wystrój swojego salonu czy jadalni skupiamy się zwykle na wyborze pomiędzy stylem klasycznym, a nowoczesnym, wybraniem odpowiedniej kolorystyki i materiałów. Przeglądamy propozycje różnorodnych aranżacji w poszukiwaniu tego co oryginalne i modne. Jednak podążanie za trendami powinno zawsze uwzględniać nasze osobiste preferencje, upodobania na które wpływ ma nasza osobowość. Dlatego aby domowa przestrzeń spełniała nasze oczekiwania przyjrzyjmy się najpierw sobie. W zależności od typu osobowości, źródeł i ukierunkowania naszej energii życiowej, wystrój strefy livingowej będzie się różnił. Inne oczekiwania wobec przestrzeni mieszkalnej ma introwertyk, a inne potrzeby muszą być uwzględnione w wystroju mieszkania ekstrawertyka.

Introwertyk w domowym królestwie
Dla introwertyków dom to często odzwierciedlenie angielskiego powiedzenia „my house – my castle”. To miejsce, które daje im schronienie – odgradzając od nadmiaru bodźców płynących ze świata zewnętrznego. Czerpiąc energię ze świata wewnętrznego (idei, wrażeń, uczuć) swoje domowe terytorium urządzają tak by zrealizować potrzebę spokoju i intymności, spełnić swoje pragnienie wygody i prywatnej przestrzeni. Rozmyślaniom i skupieniu energii sprzyjają wnętrza uporządkowane, urządzone w stonowanych, neutralnych barwach. Takie również powinny być meble – proste, harmonijne kształty brył i naturalne, stonowane kolory wybarwień. W te założenia wpisuje się stworzona przez włoskiego projektanta Bruno Agostino dla marki Klose linia Apart w wybarwieniu buk twardzielowy. Meble z tej kolekcji łączą prostotę geometrycznych form i naturalne piękno drewna o wyraźnym usłojeniu. Dzięki zastosowaniu systemów do podwieszania – zyskujemy dodatkowe możliwości aranżacji, co ułatwia uporządkowanie przestrzeni. Jasny odcień buku twardzielowego, pomimo wyrazistej faktury drewna, harmonijnie wpisze się w kompozycję spokojnych, stonowanych barw. Skłonność do prostych, pozbawionych zbędnych detali kolekcji nie musi jednak oznaczać minimalizmu. Introwertycy również w bardziej masywnych meblach, zaprojektowanych w duchu spokojnej, eleganckiej klasyki odnajdą pożądaną prostotę. Unikanie rzucających się w oczy elementów wystroju nie jest jednoznaczne z wystrzeganiem się interesujących dodatków. W mieszkaniu introwertyka są one elementem aranżacji umożliwiającym wyrażenie siebie, swojego wewnętrznego ja.

Domowe terytorium ekstrawertyka
Zbyt dużo bodźców ze świata zewnętrznego? Liczni goście zakłócający spokój domowników? To nie są problemy ekstrawertyków. Dla nich podstawą jest świat zewnętrzny, to z niego czerpią energię. Ma to również swoje odbicie w aranżacji domowego wnętrza. Poszukiwanie stymulacji z otoczenia zewnętrznego powoduje, iż ekstrawertycy lepiej czują się w pomieszczeniach o oryginalnej, zwracającej uwagę aranżacji. Preferują żywe, energetyczne, a czasami wręcz jaskrawe barwy. Liczne eksperymenty z kolorami, a także fakturą tkanin, czy mebli, nadmiar przykuwających uwagę dodatków – to naturalny sposób, w jaki ekstrawertycy wyrażają siebie w domowej aranżacji. Skłonność do różnorodności, czy wręcz, dostarczającej bodźców, ekstrawagancji przejawia się również w preferencjach dotyczących wyboru mebli. Sprawdzą się tutaj kolekcje o oryginalnym dizajnie, nietypowych kształtach brył, interesujących elementach dekoracyjnych czy zwracających uwagę kolorach wybarwień. Dynamiczne wzornictwo to cecha charakterystyczna kolekcji Lifeline marki Klose. W szczególności kontrastowe wybarwienie inspirowane grą czerni i bieli przypadnie do gustu ekstrawertykom. Oparte na geometrycznych formach meble dzięki kontrastowemu odcieniu, przy wzmocnieniu ożywczymi kolorami dodatków wykreują aranżację nowoczesną, a przy tym pełną energii.

Niezależnie od naszych cech osobowościowych pamiętajmy, że nie ma sztywnych reguł, które dałyby uniwersalny przepis na idealny wystrój mieszkania dla każdego. Najistotniejsze są nasze wewnętrzne potrzeby i preferencje.
Więcej informacji na www.klose.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.