Bio Inventions S.A. rozpoczęło pilotażową sprzedaż VELVETYNY – Portal PR - 24PR
Bio Inventions S.A. rozpoczęło pilotażową sprzedaż VELVETYNY

14.09.2010 Kategoria: Wieści za spółek. Autor: admin

Bio Inventions S.A., spółka dystrybucyjno – produkcyjna działająca w branży biotechnologicznej notowana na NewConnect – sprzedała pierwszą partię VELVETYNY – środka weterynaryjnego przeznaczonego do pielęgnacji koni (tonik i maść) oraz środka weterynaryjnego przeznaczonego do pielęgnacji zwierząt towarzyszących (tonik i maść). Tym samym rozpoczęła się pilotażowa sprzedaż produktu. Odbiorcami pierwszej partii są pomioty z branży weterynaryjnej.

Jest to już drugi z produktów wytwarzanych przez Bio Inventions, który wszedł do sprzedaży. VELVETYNA jest produkowana w oparciu o umowę licencyjną z największym udziałowcem Spółki Stem Cells Spin sp. z o.o. (SCS).

– „Tak jak informowaliśmy, z początkiem września wprowadziliśmy do sprzedaży pilotażowej nasz drugi produkt Velvetynę, przeznaczony do pielęgnacji koni i zwierząt towarzyszących. Jest ona dostępna pod postacią maści oraz toniku. Velvetyna wytwarzana jest na bazie Supernatantu, produktu powstałego przy hodowli komórek macierzystych MIC-1. Sprzedaż pilotażowa tak samo, jak w przypadku homogenatu komórkowego BIOCERVIN, ma nam pokazać, w jaki sposób będzie się kształtować popyt. Być może pojawią się też sugestie, że warto by popracować nad dodatkowymi właściwościami produktu. Jesteśmy na to bardzo otwarci. Szacujemy, że Velvetyna do pełnej sprzedaży wejdzie do końca I kwartału 2011 roku.” – mówi Janisław Muszyński, Prezes Zarządu Bio Inventions S.A.

Na początku czerwca br. Bio Inventions wprowadził do sprzedaży pilotażowej BIOCERVIN. Jest to homogenat komórkowy opracowany na bazie lizatu, również wytwarzany jest na licencji Stem Cells Spin sp. z o.o. BIOCERVIN do pełnej sprzedaży ma trafić do końca 2010 roku.

NOWE LABORATORIUM

W czerwcu Bio Inventions podpisało porozumienie ze swoim znaczącym akcjonariuszem Stem Cells Spin sp. z o.o., w ramach którego na mocy umowy SCS z Wrocławskim Parkiem Technologicznym otrzyma nowe laboratorium o powierzchni 180 m2.

– „Powierzchnia obecnego laboratorium, w którym pracujemy jest prawie pięć razy mniejsza i wystarczała tylko w początkowej fazie produkcji. Dość szybko zauważyliśmy, że jest powierzchnia ona zbyt mała. Dlatego Stem Cells Spin podpisała umowę najmu z WPT, dzięki której otrzymaliśmy większe pomieszczenie. Nadal trwają w nim prace wykończeniowe. Z końcem września zostanie ono uruchomione.” – tłumaczy Janisław Muszyński, Prezes Zarządu BIO Inventions S.A.

Bio Inventions S.A. to spółka dystrybucyjno – produkcyjna działająca w branży biotechnologicznej. Jej głównym celem jest budowanie struktur zdolnych efektywnie komercjalizować produkty opracowane przez  Stem Cells Spin Sp. z o.o. oraz innych firm biotechnologicznych działających na polskim rynku. Spółka kupuje od Stem Cells Spin Sp. z o.o. surowiec biotechnologiczny MIC-1, który może być odsprzedawany do innych firm do badań, jako półprodukt, lub przetwarzany celem produkcji kosmetyków, suplementów diety i innych produktów. Przedmiotem działalności Spółki jest również wspieranie innowacyjnych firm biotechnologicznych w zakresie dystrybucji ich produktów, umożliwiając im skoncentrowanie się na podstawowych kompetencjach przedsiębiorstw, związanych z posiadanym know-how i badaniami nad nowymi produktami. Więcej informacji: www.bioinventions.pl

Stem Cells Spin Sp. z o.o. działa w dziedzinie nowoczesnych biotechnologii medycznych. Podstawą utworzenia spółki i rozwoju jej działalności są objęte zgłoszeniami patentowymi wynalazki dotyczące nowej linii komórek macierzystych o symbolu MIC-1 wyprowadzonej z rosnących poroży jeleniowatych.

Wynalazki te znaleźć mają zastosowanie w weterynarii oraz medycynie regeneracyjnej. Obecnie prowadzone są dalsze badania nad bazą komórkową. Kolejnym istotnym etapem działalności będzie wdrożenie technologii do produkcji. Spółka działa w oparciu o unikalną wiedzę i wieloletnie doświadczenie jej Twórców – pracowników Akademii Medycznej we Wrocławiu: prof. Marka Bochnia, dr Marka Cegielskiego, dr Ireneusza Całkosińskiego, dr Wojciecha Dziewiszka. W dniu 23 lutego 2009 r. uchwałą w sprawie transferu wyników prac naukowych do gospodarki, które są przedmiotem zgłoszeń patentowych, Senat Akademii Medycznej we Wrocławiu wyraził zgodę na przystąpienie Uczelni do Spółki.

Projektem od strony biznesowej zarządza Janisław Muszyński – były wojewoda wrocławski, doradca funduszy zarządzanych przez Innova Capital. Zaangażowany w organizacje przedsiębiorców m.in. były kanclerz Loży Dolnośląskiej Business Centre Club, współtwórca Dolnośląskiego Forum Politycznego i Gospodarczego w Krzyżowej. Więcej informacji: www.stemcellsspin.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.