Długo oczekiwana premiera najnowszego Range Rovera – Portal PR - 24PR
Długo oczekiwana premiera najnowszego Range Rovera

17.09.2010 Kategoria: MOTO. Autor: admin

Targi Motoryzacyjne w Paryżu to jedna z najważniejszych cyklicznych imprez samochodowych na świecie. LAND ROVER na nadchodzącą edycję przygotował nie lada atrakcję. Długo oczekiwana premiera zupełnie nowego Range Rovera Evoque nastąpi właśnie 2 października w Paryżu.

Land Rover zaprezentuje na Targach trzy swoje modele.

Facelifting Freelandera 2
Nowa wersja najpopularniejszego Land Rovera trafiła do sprzedaży na początku września. Nadwozie wersji 2011 otrzymało nowy, świeży i wyróżniający się wygląd. Zmiana objęła facelifting przedniego zderzaka z obramowaniami lamp przeciwmgielnych, nowe wykończenie maskownicy chłodnicy, udoskonalone lampy przednie i tylne oraz felgi. Freelander na 2011 rok otrzymał także zmodyfikowane wersje silnikowe: 2,2-litrowy diesel o mocy 150 i 190 KM oraz bardziej ekologiczny od swojego poprzednika silnik benzynowy 3,2 l, dysponujący nadal mocą 233 KM.

Range Rover Diesel V8

Range Rover to kolejny samochód Land Rovera, jaki będzie można zobaczyć w Paryżu. Prezentowany model wyposażony będzie w nową jednostkę napędową 4,4 l Diesel V8 o mocy 313 KM i 700 Nm. Inżynierowie Land Rovera obniżyli spalanie o niemal 20%, poniżej 10 l/100 km, mimo podniesienia pojemności silnika w porównaniu do poprzednika.

Range Rover Evoque

Wszyscy wyczekują premiery naszego najnowszego modelu – Range Rovera Evoque. Zaprezentowana w 2008 roku koncepcyjna wersja LRX spodobała się tak bardzo, że postanowiliśmy przenieść projekt do wersji drogowej prawie w niezmienionej formie. Mamy nadzieję, że spotka się z uznaniem jak największej grupy naszych klientów – powiedział Przemysław Szafrański, Brand Manager Land Rover.

Całkowicie nowy Range Rover Evoque będzie najmniejszym i najlżejszym Land Roverem w historii marki. Samochód ma zostać wprowadzony do sprzedaży w 2011 roku. W ofercie znajdzie się zarówno bardziej ekologiczna i ekonomiczna wersja z napędem na jedną oś, jak i nawiązująca do tradycji marki 4WD.

Więcej informacji na www.landrover.pl

Informacje dodatkowe:

Land Rover to brytyjski producent samochodów terenowych przeznaczonych zarówno na rynek cywilny, jak i wojskowy. Pierwsze Land Rovery powstały w roku 1948. Początkowo były wytwarzane przez firmę Rover, a od roku 1975 Land Rover stał się niezależną marką. W 1994 roku markę Land Rover przejął koncern BMW, który w roku 2000 sprzedał go do koncernu Ford Motor Company. W 2008 roku Land Rover stał się własnością indyjskiego koncernu Tata Motors. Obecnie siedziba firmy mieści się w Gaydon, w Wielkiej Brytanii.

Podstawowy model Land Rover Defender, produkowany nieprzerwanie od 1948 roku, jest znany z doskonałej trwałości i ponad przeciętnych możliwości jazdy w ciężkim terenie. Od 1970 roku firma produkuje także bogato wyposażone samochody Range Rover. Obecnie modele samochodów Land Rover to: Discovery 4, Freelander 2, Range Rover, Range Rover Sport, Defender.

W 2009 roku Land Rover zaprezentował koncepcyjny model LRX. Jego oficjalna premiera nastąpi w drugiej połowie 2010 roku, a do produkcji powinien zostać wprowadzony na początku 2011. Będzie to najmniejszy, najlżejszy i jednocześnie najbardziej ekologiczny samochód marki.

Więcej informacji na temat marki Land Rover znajdą Państwo na www.landrover.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.